fbpx

Ważne informacje dotyczące basenu i wiaduktu

Basen
Basen
Podczas dzisiejszej 5 Sesji Rady Miejskiej w Ostródzie poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących wiaduktu i basenu. Nie są to dobre wiadomości.

16 stycznia 2019 roku Gmina Miejska Ostróda odstąpiła od umowy z wykonawcą remontu basenu. Wojciech Spittal z Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej przedstawił aktualny stan prac. Od blisko miesiąca nie stwierdzono wykonania naprawy zgłoszonych usterek i postępu prac budowlanych. Wykonawca nie dostarczył wymaganej dokumentacji technicznej, nie wpłacił również zabezpieczenia należytego wykonania umowy (799 000 zł). Nie wykonano żadnych prac polegających na oczyszczeniu płytek. Ta sytuacja oznacza, że termin otwarcia basenu ponownie zostanie przesunięty w czasie. Wynika to z konieczności wyłonienia nowego wykonawcy, dokończenia prac, a właściwie remontu po remoncie. Na dzień dzisiejszy nikt nie poda nawet przybliżonego terminu uruchomienia basenu. To kolejny przykład, jak źle była przeprowadzona ta inwestycja. Pierwotny termin zakończenia prac był ustalony na 27 września 2018 roku.
Warto tu przypomnieć, co na krótko przed wyborami (2 listopada 2018 roku) pisał poprzedni burmistrz Czesław Najmowicz.

„Remont miejskiego basenu dobiega końca. Niedługo będziecie Państwo mogli przepłynąć kilka długości basenu, zanurzyć się w jacuzzi, rzucić w nurt rwącej rzeki, wejść do groty solnej, zrelaksować się w saunie, a także nauczyć dzieci pływać.
Czekamy na Was pod koniec listopada.”

W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmian. To też nie jest dobra wiadomość. Jedyny znany termin oddania to nadal 23 czerwca 2019, został on wpisany do aneksu. Zatem oddanie nastąpi ponad pół roku po terminie. Aneks, był niezbędny do przedłużenia gwarancji. Na chwilę obecną nie ma mowy a jakiejkolwiek dodatkowej zapłacie za wykonane prace.

Kolejną złą wiadomością jest fakt, że obecny burmistrz Zbigniew Michalak nie zamierza udostępnić informacji o postępie prac. Chodzi o inwestycje budowy wiaduktu i remontu basenu. Choć te dokumenty są w urzędzie Zbigniew Michalak podpisuje się pod odpowiedziami, że jest to informacja prywatna i nie udostępnia jej. To niestety stoi w sprzeczności z zapowiedziami otwartego i jawnego urzędu. W tym zakresie obecny burmistrz idzie ramię w ramie z poprzednikiem. Czekamy na ustalenie terminu rozprawy. Szkoda, że w tak prostej sprawie będzie musiał wypowiadać się sąd.

5 Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie, część 1

5 Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie, część 2

 

Komentarze  
# rycząca krowaolo 2019-01-16 23:59
dużo gada ten nasz burmistrz, a g...wno robi, wszystkiemu winny poprzednik i lansuje rodzinny interes - SMS
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# w kwestii formalnejfram 2019-01-17 10:16
A co takiego zdążył przez te kilka tygodni zepsuć burmistrz Michalak? Z czego ma się tłumaczyć? Jaką winę ma zwalać na poprzednika? Za parę miesięcy będzie można ew. zarzucić Michalakowi, że nie naprawił tego, co zepsuł Najmowicz. A ta lista jest bardzo długa.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Racja.Ja życzę Panu 2019-01-17 22:21
Burmistrzowi wytrwałości i trzymam za Niego kciuki.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# OdpDaro 2019-03-15 21:54
Jak to co takiego zepsuł? Basen dalej nie otwarty mimo że w 95% był gotowy w listopadzie co potwierdziła wizyta radnych i dzieki burmistrzowi Ostroda straciła tyle kasy, które przynosił festiwal disco. Malo?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: rycząca krowamaryjan 2019-01-18 10:07
samo to że po remoncie wszystko jest zaniedbane,zakamienione,z apleśniałe...zapraszam do takiego basenu. Druga sprawa,o połowę zmniejszono liczbę szafek...jak wejdą dwie klasy szkolne,nie ma miejsca dla mieszkańców. I jak,zadowolony???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Dokładnie!Janek 2019-03-15 19:41
Basenu nie otworzyć choćby nie wiem co, bo nie będzie miał z niego zysków.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Gdzie są radni?Janek 2019-03-15 19:45
A co na to radni? Nic nie zrobią a mogą tak wiele. Tyle przed wyborami obiecywali, że basen, że koncerty, że skatepark i co? Nic! Dziwi mnie fakt że mimo tego że młodzi ludzie są w tej kadencji również radnymi to zupełnie nic im to nie przeszkadza że nie ma basenu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ważne informacje dotyczące basenu i wiaduktukolo 2019-01-17 07:52
łatwo jest obiecywać w kampanii wyborczej gruszki na wierzbie, ludzie uwierzyli w smutne gadki jak to poprzednicy wszystko popsuli a nowa siła wszystko naprawi, a koniec końców jest taki, że zmiany zaszły głównie kadrowe :) rodzina i znajomi mają robotę :) a co będzie dalej ? na pewno nie na rozwoju Ostródy zależy Panu Michalakowi tylko własnych interesów, szkoda że ludzie dali się złapać na te obiecanki
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# drodzy PaństwoMicho 2019-01-17 14:32
dajcie człowiekowi coś zrobić. nie komentujcie kiedy sytuacja krytyki nie wymaga. nauczcie się w końcu że krytyka jest potrzebna, ale powinna służyć celom słusznym i co więcej być zasadna. co niektórzy nauczyli się krytykować wszystko, wszystkich i za wszystko. w myśl jakiejś chorej ideologii lub zwykłej zawiści. to przykre. bez względu na to czy to ma jakikolwiek sens, czy nie. tymczasem z wypowiedzi co niektórych osób wynika że sensu brak, a jad wylewa się niektórym z buzi, lub jak widać w niektórych też przypadkach przez palce rąk na klawiaturę komp.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: drodzy PaństwoIgor 2019-01-17 14:49
Masz rację, przykład idzie z góry a jest nim np. ostatnia sesja. Pani Monist nie rozumiem do czego ciągle Pani chce wracać? Trzeba było pilnować poprzedniego burmistrza żeby nie likwidował potrzebnych, istotnych dla Pani spraw. Robi się to niesmaczne. Mam wrażenie, że radni tylko czekają żeby do czegoś się doczepić i "kąsać", nawet ci, którzy nie zabierają głosu podczas sesji.Szkoda, że nie wykazywali takiej "aktywności "w poprzedniej kadencji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# tak właśnieMicho 2019-01-17 16:58
i wystarczy tylko spojrzeć na poziom prowadzonych obecnie sesji. przewodniczący wypowiadający się w szerokim gronie na temat doświadczenia obecnego Burmistrza w samorządzie. wg mnie to akt wyjątkowej arogancji i tak to odczytuję. ufam że część społeczeństwa ma podobnie. wszak wyborcy idąc do urn mieli tę świadomość i wiedzę w kwestii doświadczenia p.Michalaka. i zapewne wyboru swojego dokonywali ufając że ten będzie dobrym menadżerem dla miasta, a nie po to żeby ubrać go w to co obecnie ma miejsce. odnoszę wrażenie że to obecne burmistrzowanie od samego początku przybrało formę walki o byt i konieczności odpierania ataków. a to przecież dopiero początek. i to często ataków ze strony osób troszczących się o swój własny tyłek w tej swojej lokalnej społeczności wyborców. odnoszę wrażenie że to obawa przed ryzykiem nie uzyskania mandatu radnego w przyszłości. i właśnie taki chyba m.in. cel przyświeca dyskusjom co niektórych radnych. należy zauważyć, że niektórych zdaje się współodpowiedzialnych dziś chyba za bieżący stan inwestycji na terenie miasta. bo jeśli taki radny poprzedniej kadencji współodpowiedzialnym za obecny stan się nie uważa to jest to jakieś zupełne nieporozumienie. tym czasem dziś ktoś kto odnoszę wrażenie sesji nawet może nie słucha próbuje kąsać Burmistrza i jego rodzinę. to nie jest dla mnie świeża sytuacja. a więc dzień dobry POLSKO! takim jesteśmy właśnie narodem. który opluwa, początkowo dyskretnie namawia do zła, jest skłonny zniszczyć innego i jego życie w myśl chorej ideologii, czy nawet wręcz bezinteresownie ze zwykłej zawiści. to przykry obraz oczekujących chyba na jakiś cud. że przyjdzie ktoś i zrobi porządek w 1 miesiąc. ludzie opamiętajcie się! a z Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i jeszcze więcej rozsądku.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# informatykwnikliwy 2019-01-17 18:35
a do Pana informatyka ukłon również się należy. dlaczego to sesja z dn.17.12.2018r. z poziomu www.ostroda.pl/.../
jest nie aktywna /link nie działa
- kiedy to właśnie na tej sesji 17 grudnia podniesiono publicznie wątek jakże ważny i równie kontrowersyjny dotyczący spółki MABK i jej byłego już Prezesa, a podjęty także przez Pana Burmistrza jak i przez Radnego Pana W.Graczyka. Temat gdzieś jakby zaginął w tym całym bałaganie spraw z poprzedniej kadencji, a temat nie wątpliwie wymaga wnikliwej analizy???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# etatwybór 2019-01-17 23:27
Ciekawa oferta pracy w UM się pojawiła :-) audytor wewnętrzny - konkurs - już wiadomo kto wygra - wybranka ni jakiego Czerepacha :-) tak to wygląda od początku kadencji :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ważne informacje dotyczące basenu i wiaduktuIgor 2019-01-18 15:22
W związku z pracą i stowarzyszeniem ZLOT. Jeżeli masto płaci stowarzyszeniu za promocję to po co tyle osób jest w promocji w żegludze? Co tam jest do roboty aż dla 6 osób? Ludzie nie ma sezonu , statki nie pływają a tam biorą kasę i pierdzą w stołek. Czy to prawda ze własnie jedną z tych osób jest córka posła pana B.? Ile jeszcze pociotków zatrudnionych jest w spółkach przez byłych z ratusza? Panie Michalak zrób pan porządek bo te oszczędności pana Najmowicza to chyba tylko w gadce
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# mer mija się z prawdąmarynarz 2019-01-18 16:34
ciekawe gdzie burmistrz dowiedział się o 6 pracownikach marketingu żeglugi ? Proponuję zaczerpnąć informacji u źródła, a nie opowiadać ludziom głupoty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# zakres obowiązkówstadionowy 2019-01-19 04:22
Czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć mi, co w miesiącach zimowych porabia stadionowy? Imprez zero. Może ostrzy łyżwy na lodowisku? Jaki jest sens utrzymywania pełnego etatu przez cały rok? A może chodzi o to, ażeby za spokojny etacik, podczas sesji rączka stadionowego zawsze była podnoszona do góry. Przed wyborami dochodziły mnie słuchy, że nowy burmistrz zrobi z tym stanowiskiem porządek. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Jeżeli nic w tej kwestii się nie zmieni, to jesienią trzeba będzie ogłosić REFERENDUM!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: zakres obowiązkówRychu O. 2019-01-19 17:56
Może dzików w parku Collinsa szuka :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ważne informacje dotyczące basenu i wiaduktuMarek 2019-01-19 16:59
Nowy burmistrz widzę już mocno zmienił ton, szybko go sprowadzili na ziemię. Budimex robi z nim co chce, zaczyna odmawiać dokumentów publicznych(bo podobno prywatne :D), wstawia bezczelnie swoich ludzi na stanowiska, daje dyscyplinarki za stare konflikty. Fajny ten nowy burmistrz...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ważne informacje dotyczące basenu i wiaduktumaryjan 2019-01-21 14:42
To nie są dyscyplinarki za stare konflikty tylko niedopilnowanie przedłużenia gwarancji na basen,odpływu wody z wiaduktu do drwęcy i kilku innych spraw
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-(Maria 2019-01-20 01:34
A ja nadal pytam co tam robi Pani Kopeć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: :-(Jaro76 2019-01-21 09:45
Pracuje :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# krótki czasIgor 2019-01-21 13:25
Burmistrz obiecywał, że zaintersuje się ostródzkim szpitalem. Wiem zę nie wszystko na raz ale czy już coś w tym temacie sie robi? Szpital ogłasza sie odpłatnymi badaniami a okazuje się ze brakuje lekarzy zeby je robic. Kolejki jak cholera, jeden lekarz i mimo że płacisz to i tak czekasz 2-3 miesiące. Co z tymi lekarzami bo miło być już dobrze.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jezioro łabędzieola 2019-01-21 21:22
Nie od razu Kraków zbudowano. Władze miasta mają na głowie inne bardzo ważne sprawy. Na przykład dokarmianie ptactwa wodnego na jeziorze Drwęckim.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# taaaaJola 2019-01-21 22:51
Szpitalem to mieli się zająć Pan Dariusz, Pani Stanisław i Pani Bogusława i co? Lipa :-(
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# No co jest????Dżeki Czan 2019-01-26 20:35
Ostódzianie!!!!! A konkretnie władz tego miasta prosimy o konkrety, które przełożą się na wymierne wyniki waszej odpowiedzialności. Nie dla opieszałości, nie!!! dla braku kompetencji i arogancji wobec wyborców. Cał kraj na was patrzy bo jest to miasto tanzytowe, turystyczne. W innych miastach tego typu inwestycje są wykonywane o wiele sprawniej!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19