fbpx

Ruszyła budowa drogi rowerowej na ulicach Graniczna - Partyzantów

ilustracja
ilustracja
Tydzień przed wyborami ruszyła budowa kontrowersyjnego odcinka drogi rowerowej na ulicach Graniczna - Partyzantów. Drogi nie chcą mieszkańcy osiedla, jej budowa nie wnosi nic dobrego do układu komunikacyjnego, będzie natomiast stanowiła ciąg podwyższonego ryzyka dla rowerzystów i kierowców.

 

Sprawa tego odcinka ma swój początek w listopadzie 2016 roku. Wtedy to mieszkańcy po raz pierwszy wyrażali swoje obawy w tym temacie. Brak dialogu ze strony Urzędu Miejskiego doprowadził finalnie do wystosowania oficjalnego pisma ze strony mieszkańców, w którym domagali się odstąpienia od budowy tego fragmentu drogi rowerowej (Graniczna - Parkowa). Urząd Miejski 11 lipca 2017 roku wysłał prośbę do Urzędu Marszałkowskiego o zgodę na usunięcie tego fragmentu z projektu.

Pismo do Urzędu Marszałkowskiego - usunięcie odcinka
Pismo do Urzędu Marszałkowskiego - usunięcie odcinka

Gdy zgoda nadeszła. Wycofano ten fragment z postępowania przetargowego.

Jednak 28 listopada 2017 roku burmistrz wystosował kolejne pismo do Urzędu Marszałkowskiego, w którym poprosił o anulowanie jego wcześniejszej prośby i przywrócenie tego odcinka do realizacji.

Pismo do Urzędu Marszałkowskiego - przywrócenie odcinka
Pismo do Urzędu Marszałkowskiego - przywrócenie odcinka

Ponownie zgoda została wydana i nic już nie stało na przeszkodzie, by rozpocząć realizację. W wyniku postępowania przetargowego firma z Morąga w okresie od czerwca do 17 listopada 2018 roku miała wykonać blisko kilometrowy odcinek drogi rowerowej na ulicach Graniczna – Partyzantów. Prace rozpoczęły się dopiero około 30 dni przed umownym końcem terminu ich zakończenia. Czas pokaże, czy wzorem poprzednich przetargów prace przedłużą się. Jedno jest pewne, przejazd odcinkiem, na którym będzie ponad 60 różnych wyjazdów trudno nazwać bezpieczną i sensowną drogą rowerową. Tym bardzie, że doprowadzi do tego samego punktu, co odcinek o połowę krótszy z zaledwie czterema wyjazdami na trasie.

Budowa drogi rowerowej na ulicach Graniczna-Partyzantów. Budowa drogi rowerowej na ulicach Graniczna-Partyzantów. Budowa drogi rowerowej na ulicach Graniczna-Partyzantów.
Budowa drogi rowerowej na ulicach Graniczna-Partyzantów.   

 

Czytaj również: Ścieżka rowerowa czy tor przeszkód?

Komentarze  
# Pismo burmistrzaMarek 2018-11-05 17:24
Pismo do Urzędu Marszałkowskiego - przywrócenie odcinka - ...Zwarzywszy na przedłużającą się...

Z regulaminu -...zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19