fbpx

Szczepienia w ostródzkim szpitalu

szczepienia
szczepienia
Szczepionka przeciw Covid-19 została po raz pierwszy podana w ostródzkim szpitalu 27 grudnia 2020 roku. Od tamtej chwili do 10 stycznia 2021 roku w szpitalu zaszczepiono 252 osoby. Wydaje się, że to niewiele i biorąc pod uwagę odgórne ograniczenia w liczbie dostarczanych szczepionek można się spodziewać, że na zaszczepienie większości mieszkańców możemy jeszcze długo czekać.

Z informacji udzielonej przez szpital wynika, że do 10 stycznia nadal nie zaszczepiono całego personelu medycznego i niemedycznego przewidzianego w etapie "zero".

By uzmysłowić sobie z jakim tempem szczepień mamy do czynienia, można odnieść to np. do liczby mieszkańców Ostródy. Za punkt wyjściowy przyjmę obecne tempo szczepień na poziomie 28 osób dziennie (liczba zaczepionych podzielona przez liczbę dni wykonywanych szczepień, bez świąt, sobót i niedziel).
Jeżeli założymy, że ten proces będzie odbywał się 7 dni w tygodniu, to do zaczepienia całej populacji Ostródy (31638 osób, stan na koniec 2020 roku) dojdzie dopiero po 3 latach.
Oczywiście wszystko przy założeniu utrzymania obecnego tempa szczepień wyłącznie w jednym punkcie szczepień. By udało się zaszczepić wszystkich mieszkańców Ostródy do końca 2021 roku, należałoby szczepić codziennie około 85 osób. Wydaje się to możliwe przy większej liczbie punktów szczepień i większej liczbie dostarczanych szczepionek.
Aktualnie w Ostródzie działają dwa punkty szczepień. Czy ta liczba się zwiększy i o ile, na razie nie wiadomo. Zapowiedzi rządu mówią o zwiększaniu liczby dostarczanych do punktów szczepień dawek szczepionek, a co za tym idzie możliwe jest zwiększenie tempa szczepień.

W związku z pojawiającymi się w informacjami o szczepieniu w ostródzkiej placówce poza kolejnością m.in. samorządowców i osób spoza grupy "zero" wysłałem pytania do szpitala i NFZ. Jacek Dudzin, Prezesa Zarządu Szpital w Ostródzie S.A. na pytanie o prawdziwość tych informacji odpowiedział - "Jest to nieprawdą".
Zapytałam też Narodowy Fundusz Zdrowia oddział w Olsztynie, czy mieli sygnały o nieprawidłowym przebiegu szczepień w ostródzkim szpitalu i była przeprowadzona kontrola w tym zakresie. NFZ odpowiedział, że kontroli nie było, jak również, że olsztyński oddział nie otrzymał żadnych sygnałów o nieprawidłowościach w procesie szczepień we wskazanej placówce.

Dodatkowe informacje o szczepieniach w Ostródzie: http://szpital-ostroda.pl/szczepienia-covid

Punkty szczepień w Ostródzie:

Spółka Cywilna Joanna Piskórz - Wapińska, Bożenna Emerla-Marczak, Jowita Bartuzi, Tomasz Bartuzi
ul. Jana III Sobieskiego 3C/42, 14-100 Ostróda
89 646 72 46

SZPITAL W OSTRÓDZIE SPÓŁKA AKCYJNA
ul. Władysława Jagiełły 1, 14-100 Ostróda
89 544 45 45 / 609 710 738

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Komentarze  
# szczepieniamadonna22 2021-01-24 23:16
szczepienia w przychodni Sanus to jakas pomylka niedość że pomieszczenia sa małe to nie posiadaja odpowiedniej liczby personelu bedą szczepić 30 osób tygodniowo to jakis absurd kto na to pozwala
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19