fbpx

Wiadukt otwarty

Otwarcie wiaduktu
Otwarcie wiaduktu
Wiele lat upłynęło od pierwszych wzmianek na temat planów budowy wiaduktu na ulicy Drwęckiej. Dziś, 25 czerwca 2019 roku plany i obietnice zmieniły się w realny obiekt. Dzisiejsze otwarcie potwierdziło, że każdy sukces ma wielu ojców i w blasku sukcesu wielu chce się ogrzać. Jednak bez wątpienia największe gratulacje należą się byłemu burmistrzowi Ostródy Czesławowi Najmowiczowi. Choć nie jest już burmistrzem, zostanie zapamiętany na kartach historii miasta jako ten, który dopiął swego i dotrzymał danej obietnicy.

 

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak
Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak
To bardzo ważny dzień dla mieszkańców Ostródy. Dziś chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji a w szczególności Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, Staroście Andrzejowi Wiczkowskiemu, Czesławowi Najmowiczowi byłemu burmistrzowi miasta Ostródy, który rozpoczął tę inwestycję, parlamentarzystom oraz firmie Budimex, którzy dołożyli wszelkich starań, abyśmy dziś mogli tu być – mówił burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak. Największe brawa otrzymał były burmistrz Czesław Najmowicz.

"Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową wiaduktu nad linia kolejowa nr 353 Poznań - Skandawa wraz z przebudową układu komunikacyjnego drogowo-kolejowego" to inwestycja, która kosztowała 28 929 273,67 zł, środki z rezerwy subwencji ogólnej wyniosły 15 467 700,00 zł. Powiat zainwestował w ten projekt 349 583,27 zł, natomiast Gmina Miejska Ostróda – 13 111 990,48 zł.
Pierwotnie Gmina Miejska Ostróda planowała przeznaczyć na ten cel 18 500 000,00 zł. Ostatecznie miasto dołożyło do inwestycji ponad 10,4 mln zł.

Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu
Otwarcie widuktu Otwarcie widuktu  

Komentarze  
# SzacunekOST 2019-06-26 10:25
Za to, że można było otwarcie przyznać, czyja była to była zasługa. Dziękujemy Panie Czesławie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: SzacunekMax 2019-06-27 18:36
Zabawne bo myślałem, że człowiek, który przeprowadzi taką inwestycję będzie miał dożywotnią kadencję a tymczasem wybrali michalaka, którego niedługo chcą odwołać. Czesio miał poważny problem w doborem właściwych współpracowników tacy ludzie jak gesek go pociągnęli na dno.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ???Jurek 2019-06-26 17:51
a faryzeusz co tam robi ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19