fbpx

Kolejny problem przy budowie wiaduktu

Droga bez chodnika
Droga bez chodnika
Coś co z pozoru wygląda na chodnik wcale nim nie jest. Sprawa jest złożona i jest kolejnym przykładem, jak nie powinno się projektować, uzgadniać i wykonywać takich inwestycji.

Wbrew krążącym w sieci opisom nikt nie zrobił w tym miejscu chodnika. Problem jest jednak poważny. Krawężnik biegnie na granicy prywatnych posesji. Kostka brukowa widoczna na zdjęciach to odtworzony na prywatnych posesjach  fragment wcześniej rozebranej kostki. Choć trudno w to uwierzyć nie zaplanowano chodnika na tym fragmencie drogi. Oznacza to, że wprost ze schodów wchodzimy na ulicę. Przed rozpoczęciem budowy wiaduktu w tym miejscu był bardzo szeroki pas chodnika.

Droga bez chodnika
Droga bez chodnika

Udało nam się ustalić, że Gmina Miejska Ostróda nie konsultowała tego z mieszkańcami. Niedorzecznym jest pomysł budowy drogi bez zabezpieczenia co najmniej 1,5m pasa terenu na chodnik. Do urzędu wpłynęła już skarga w tej sprawie i odbyła się wizja lokalna na miejscu. Burmistrz Zbigniew Michalak potwierdził nam w rozmowie telefonicznej, że kontaktował się w tej sprawie z wykonawcą wiaduktu. Oczekuje teraz na dosłanie dokumentacji. Burmistrz powiedział, że będzie nakłaniał wykonawcę do przesuniecie drogi tak, aby w tym miejscu możliwe było wykonanie chodnika.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Komentarze  
# RE: Kolejny problem przy budowie wiaduktuRychu O 2019-01-19 18:02
Może warto by było bardziej przewietrzyć wydział inwestycji? Naczelnicy się zmieniają a absurdy drogowo / inwestycyjne ciągle są powtarzane.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Kolejny problem przy budowie wiaduktuMarek 2019-01-20 20:46
Powodzenia już teraz nikt tam nie chce pracować a co dopiero jak zaczniesz ludzi wywalać ;p
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Kolejny problem przy budowie wiaduktuRyszard O. 2019-01-21 06:23
Po co odrazu wywalać, sprawdzić czy nie jest stosowana prywata w godzinach pracy i zaangażowanie w sensowne wydawanie naszych podatków.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# zaangażowanie tylko gdzie?Igor 2019-01-21 13:17
Prywaty to chleb powszedni. Doszły mnie słuchy ze w komunikacji jakis dyrektor też brał ludzi z firmy do budowy swojego domu. Może własnie burmistrz zaintersuje się jak pracują ludzie podlegający pod niego? Bo jak widać nikt porządku z tym nie zrobił.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# prywatanadal? 2019-01-29 20:07
Czy wszystkie wały i prywata "ptaka" z żeglugi już ujrzały światło dzienne?. A może parasol nadal będzie rozpiety za układ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Kolejny problem przy budowie wiaduktuMarek 2019-01-21 23:32
No sprawdzisz i co dalej?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Czy na pewno?Jan 2019-01-20 22:54
Może warto sprawdzić czy rozbudowa tego budynku która nastąpiła nie jest kolejnym babolem klepniętym przez byłego burmistrza? Ten budynek nie miał wcześniej ganku, a teraz posiada ganek i spore schody. Czy na pewno legalnie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Czy na pewno?Ryszard O. 2019-01-21 06:13
Pozwolenia na rozbudowy to chyba kompetencję innej instytucji.
Zaistniała sytuacja jest dość zastanawiająca, tak jakby inżynier nie widział problemu w trakcie projektowania. Pełna amatorka albo celowe lekceważenie problemu. Projekt był kupowany czy zlecany wykonawcy?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ProblemJan 2019-01-21 06:26
Jeśli to co zbudowali Państwo w ostanim bloku to samowolka budowlana, to mógł nie widzieć na planach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: ProblemRyszard O. 2019-01-21 19:25
Hehe no to będzie ciekawostka administracyjna. Tak na poważnie wizja lokalna to chyba podstawa przed rysowaniem mimo planów na papierze czy AutoCAD-zie. Należy płacić za dobrą robote a nie za bubla. Kto pamiętam wyciek gazu przy SP2 jak sie okazało że rura z gazem biegnie pod kostką chodnikową?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19