fbpx

Na obietnicach się skończyło

ilustracja
ilustracja
Dziś 17 grudnia 2018 roku mija umowny termin zakończenia prac przy budowie wiaduktu. Od samego początku sygnalizowaliśmy, że samorząd zabiera się do tej inwestycji w sposób niewłaściwy i z pominięciem uwag ze strony mieszkańców. Pośpiech jest złym doradcą. Dziś już wiemy, że byliśmy świadomie wprowadzani w błąd i zatajano przed nami istotne informacje. Niestety nadal nie otrzymaliśmy dokumentów dotyczących realizacji budowy wiaduktu.

Od 4 kwietnia 2018 roku stoimy w permanentnym korku. Nikt do dnia dzisiejszego nie pochylił się nad problemem i nie zrobił nic, żeby ułatwić przemieszczanie się jednej części miasta do drugiej. Nic nie wskazuje na to, by ten koszmar skończył się wcześniej niż w połowie przyszłego roku. Wykonawca wskazał, że planowany termin zakończenia prac to 23 czerwca 2019 roku. Na dzień dzisiejszy zawansowanie prac wygląda następująco:

prace drogowe - 35%
prace mostowe - 45%

Nie wygląda to optymistycznie. Niestety nie mamy wyjścia i musimy cierpliwie czekać. Tak samo jak na basen i dobrze wykonane drogi rowerowe.

Dla przypomnienia, 1 marca 2017 pisaliśmy tak:

Nie da zaprzeczyć, że plany przedstawione w ostatnim czasie przez burmistrza dają nadzieję na wiele zmian w Ostródzie. Tyle, że jak się temu przyjrzeć z bliska, to narastają wątpliwości. Szybko, oby zrobić, oby wydać. Za rok wybory, więc karuzela obietnic zaczyna się rozkręcać. Wiadukt, komunikacja miejska, nowy cmentarz, plac koncertowy, strzelnica, basen, ścieżki rowerowe, powiększenie granic miasta i wiele innych. Cel – tu i teraz, wyraźnie przesłania inny, ważniejszy - dobrze i rozsądnie.

(…)

Wracając do wiaduktu. Jeśli przyjąć optymistyczną wersję burmistrza, koszt jego budowy to kilkanaście milionów, raczej bliżej 20mln. Nawet gdy było to 30mln, to i tak mniej, niż wyliczali poprzednicy. Nadal to na tyle dużo, że miasto bez zewnętrznego finansowanie samo tego nie udźwignie. Przez zewnętrzne rozumiem, kredyt, emisję obligacji, dotację, konkurs, itp.

Zapowiedź rozpoczęcia budowy wiaduktu jeszcze w tym roku i oddanie z końcem 2018 roku trudno uznać za wiarygodną, ale nie niemożliwą. Czy informacje płynące z urzędu to wyłącznie propaganda sukcesu i pobożne życzenia, czy jednak zapowiedź konkretnych działań?

Zobacz materiały związane z inwestycją budowy wiaduktu.

Komentarze  
# za ten wiaduktttt 2018-12-19 19:03
Najmowicz powinien stanąć przed sądem. Wiedział ze porywa się z motyką na słońce
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Na obietnicach się skończyłoNatalia 2018-12-21 14:04
Inwestycje to porażka odpowiadali za nie norbert i agnieszka oboje już nie ma ale syf pozostał. tak to jest jak się zajmuje koleżankami zamiast robotą jedyne co nie szło z poślizgiem to przyznawane sobie wysokie premie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# BoIM SIĘ 2018-12-21 19:38
TE PREMIE NALEŻAŁY.Po prostu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19