fbpx

Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!

ilustracja
ilustracja
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna jest autorem petycji dotyczącej bezpłatnej komunikacji miejskiej na czas budowy wiaduktu! Apel kierowany jest do Burmistrza Miasta Ostródy i Rady Miejskiej Ostródy.

Sama petycja nie precyzuje, jak formalnie zostanie rozwiązana darmowa komunikacja. To rola i zadanie dla władz, które same powinny znaleźć optymalne rozwiązanie dla mieszkańców i zarazem dla samorządu.

Dlaczego to jest ważne?
Kilkukilometrowe korki spowodowane zmianą organizacji ruchu w okresie budowy, wydłużony czas dojazdu do pracy czy szkoły, zwiększona eksploatacja samochodów i zanieczyszczenie powietrza to teraz przykra codzienność mieszkańców naszego miasta. Już wkrótce rozpocznie się też sezon turystyczny, nasze miasto odwiedzać będzie coraz więcej osób.
Szukamy najlepszych dostępnych rozwiązań. Darmowa komunikacja na czas budowy wiaduktu będzie ulgą dla mieszkańców miasta i dla goszczących tu turystów.

Doświadczenia innych miast w Polsce, które zdecydowały się na wprowadzenie takiego rozwiązania, są wyłącznie pozytywne. Najnowsze badania wskazują, że nawet kilkuprocentowy wzrost liczby mieszkańców zamieniających przejazdy samochodem na przejazdy komunikacją miejską w znaczący sposób wpływają na zmniejszenie natężenia ruchu i rozładowanie korków drogowych. Eksperci są zgodni w opinii, że takie rozwiązania są szczególnie korzystne do wprowadzenia w mniejszych miejscowościach. Do miast z bezpłatną komunikacją porównywalnych do Ostródy pod względem liczby mieszkańców zaliczają się m.in. Żory, Nysa, Kościerzyna, Legionowo, Lubin.

Zdajemy sobie sprawę z obciążenia budżetu związanego z brakiem wpływów ze sprzedaży biletów w okresie wprowadzenia bezpłatnych przejazdów. Pragniemy zauważyć jednak, że darmowa komunikacja znacząco obniża szereg innych kosztów ponoszonych przez Miasto – mniejsza eksploatacja dróg bezpośrednio wpływa na zmniejszenie miejskich wydatków na ich naprawę oraz budowę, zlikwidowane zostają koszty związane z systemem biletowym (druk, kontrola), obniżenie zanieczyszczenia powietrza i negatywnych skutków ruchu samochodowego to oszczędności w ramach ochrony zdrowia Mieszkańców.

Darmowe przejazdy niosą również walor edukacyjny - pomogłyby mieszkańcom zapoznać się z usługami Zakładu Komunikacji Miejskiej i podjąć decyzję o regularnym korzystaniu z tego środka transportu w przyszłości.

W związku z wymienionymi wyżej korzyściami, prosimy Państwa o wsparcie naszej inicjatywy w sprawie bezpłatnej komunikacji w Ostródzie na okres budowy wiaduktu.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego apelu, ponieważ zarówno Państwu, jak i nam zależy na wprowadzaniu rozwiązań służących dobru Mieszkańców Ostródy.

Z poważaniem,
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna oraz popierający ten apel Mieszkańcy

Swój podpis pod apelem można złożyć na stronie:
https://naszademokracja.pl/petitions/ostroda-darmowa-komunikacja-miejska-na-czas-budowy-wiaduktu

Komentarze  
# apeltomek 2018-04-09 19:03
A ja apeluję do Pana Burmistrza żeby załatał dziurę na rondzie koło byłego sądu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# a kto dokupi autobusy?rzecz jasna 2018-04-09 19:46
Czy inicjatorzy tego pomysłu mają również pomysł skąd miasto ma wziąć dodatkowe autobusy. No bo jeżeli mamy przesiąść się do autobusów miejskich, to obecne zapełnią się na pierwszym przystanku, i co dalej? Trzeba będzie zakupić dodatkowe autobusy. Pytanie brzmi, czy Żegluga posiada na to środki? Zakładając, że ma, to trzeba ogłosić przetarg w trybie zamówień publicznych. Pół roku co najmniej, jak nie dłużej. A co potem. Będziemy te autobusy wynajmować? Kolejna sprawa.Zapytajcie kierowców w Żegludze jakie mają pobory. Żaden posiadający jako takie doświadczenie kierowca nie zatrudni się w takiej firmie. Dajcie już spokój z tymi dziwnymi pomysłami. Bierzcie przykład z jednego z radnych. Czy to lato, czy to zima pogina facet na swoim rowerku przez całe miasto i widać po wyglądzie radnego, że pedałowanie nieźle mu służy. Jak to mówią rok nie wyrok. Szybko minie, zapomnimy o problemach a wiadukt będzie służył latami.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: a kto dokupi autobusy?& 2018-04-10 08:27
Czy osoby, które obiecywały wyborcom przed wyborami bezpłatną komunikację, w tym zastępca burmistrza, nie wiedziało o ograniczeniach sprzętowych i ludzkich Żeglugi? Nie wiedzieli pełniąc funkcję Przewodniczącego komisji właściwej ds. spółek miejskich? Mało wiedzą, ale się mądrzą.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: a kto dokupi autobusy?Krzysztof 2018-04-10 09:52
Dziś jeden Pan co chodzi w garniturach po młodszym bracie służbową miejską limuzyną podjechał pod dom swojej współpracownicy. Ta to ma darmową komunikację i to na koszt podatnika. Co tam do cholery dzieje się w tym Urzędzie. Czy ten Najmowicz jeszcze nad czymś panuje.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: a kto dokupi autobusy?L. 2018-04-10 17:35
Jesli to ten o ktorym myśle to nie pierwszy raz wozili sie po miescie a czy pod jej dom to nie wiem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!jasna rzecz 2018-04-10 12:32
Bardzo dobry pomysł. Choć widać zastępca Burmistrza Pan Gesek już torpeduje pomysł. Gratuluję inicjatywy. A miasto niech się weźmie za łatanie dziur. Rondo przy byłym sądzie to porażka. Co za (...) puścił tam ruch.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!... 2018-04-10 17:40
sprzątanie jeziora też storpedowali.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!Piotr 2018-04-10 22:28
Już niedługo tylko do jesieni. Później Waldek na tron wsiądzie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Waldek kiepskirzecz jasna 2018-04-10 22:47
Waldek zapewne wycofa się ze startu. PiS szykuje obniżki poborów wójtów oraz burmistrzów. Pensja w wysokości 10 tyś, zł miesięcznie to dla Waldka zbyt mało. Nie starczyłoby mu nawet do 20-stego. Pomijam oczywiście tę okoliczność, że najpierw trzeba wygrać. Na mieście mówią, że Kiepski ma wystartować z poparciem SLD. Wiecie coś więcej w tym temacie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Waldek kiepskisld 2018-04-10 23:13
Ponoć Waldek mówi, że wszyscy go popierają, a niewiele z tego wynika. Ponoć nie popiera go nikt.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!jasna rzecz 2018-04-11 14:24
To co powie Gesek niedługo Najmowicz będzie musiał uciąć 20% pensji a do tego będzie musiał oddać potężne nagrody za 2016 i 2017 rok.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# nie rozumiemNavas 2018-04-11 22:08
Ja nie rozumiem niektórych, którzy tylko narzekają, obgadują, wymyślają, kłamią i nic nie robią dla społeczeństwa i miasta. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Masakra jakaś. Szacunek tylko dla tych, którzy postępują zupełnie inaczej. Przykładem jest choćby radny Tomasz B. który zrobił wiele dla swojego okręgu a niektórzy próbują się podpinać pod jego zasługi choćby pomysł z wykonaniem i doprowadzenie do inwestycji polegającej na wykonaniu przejścia dla pieszych i świateł na Chrobrego. Takich ludzi szanuję i na takich będę głosował. Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: nie rozumiemWojciech 2018-04-11 22:17
Navas to właśnie Tomek B podpiął się pod pomysł, który rok przed tym jak został radnym był w przygotowaniu do realizacji. A cóż takiego zrobił ten radny poza tym że glosuje jak mu każe Gesek. Pani Monist na os. Plebiscytowe ściągnęła w tej kadencji ponad 2 mln zł. To jest radna która jest skuteczna. Na Tomka więcej nie zagłosuje zawiódł.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: nie rozumiemWaldek 2018-04-14 10:40
Niby tyle inwestycji a ludzie strasznie psioczą na tym osiedlu i na tą Panią radną i na burmistrza że im korki kolejne przez wiadukt zgotowali.
Burmistrz chyba zapomniał, że Ostróda to nie tylko Osiedle Plebiscytowe.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: nie rozumiemhaahha 2018-04-12 08:20
Gesek próbuje odwrócić uwagę od siebie i kieruje na Tomka B. Ładny przyjaciel Tomku. Dlatego że jestes tak blisko Geska nie dostaniesz mojego głosu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: nie rozumiemMain 2018-04-14 13:53
Akurat światła na chrobrego to jakaś kpina i żart z bezpieczeństwa. W pierwszym lepszym podręczniku do inżynierii ruchu informują, że w miastach nie stosuje się świateł wzbudzanych na odcinkach drogi z wyjątkiem skrzyżowań.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: nie rozumiemWojtek 2018-04-14 17:17
No właśnie.....w pierwszym lepszym. Chyba za dużo człowieku takich się właśnie naczytałeś.
Bardzo dobrze, że w tym miejscu powstala sygnalizacja. Sam jako rodzic prosiłem o takie rozwiązanie, apelowały wladze szkoły i inni rodzice. Bezpieczeństwo, szczególnie dzieci jest najważniejsze.
Przy tej okazji dziękuję Panu radnemy Bruździakowi za wykonanie tej inwestycji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# radny nieporadnyrzecz jasna 2018-04-12 21:47
Z wiarygodnych źródeł słyszałem, że tomcio paluszek zadeklarował aktywny udział w szkalowaniu darcia z kauflandu. Będzie brozdził darciowi jak tylko będzie mógł. A może jeszcze więcej. Taki zawarł układ z darcia największym wrogiem czyli z tzw. norciem babskim. Planują odpalić takie fajerwerki, że ich odłamki dolecą aż do Łukty .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: radny nieporadnyMiras 2018-04-13 08:23
Oj to kampania zapowiada się śmierdząca. Ponoć norci babski będzie miał gorąco jak rozbryzga się całe gówienko, które nawarzył. Nie słyszałem nic aby tomcio paluszek miał atakować darcia. Wręcz przeciwnie sprzedaje ponoć do niego norcia.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Każdy orze jak możeMy name is ........ 2018-04-13 09:02
Tomcio paluszek gra na dwa fronty. W dni parzyste opluwa darcia a w dni nieparzyste norcia. Bidulek żyje w ogromnym stresie. Nie wie, kto w tym sporze będzie zwycięzcą, na kogo ostatecznie postawić.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Każdy orze jak możeWojtek 2018-04-14 20:52
Myślę, że Tomcio to jest spoza tych wszystkich układów ale ich wspólny fumfel Lisicki z MABK podobno codziennie przesiaduje u Geska. Pewnie boi się o robotę, na ponowny wybór na radnego szans nie ma, jak się wladza zmieni to Darek mu nie podaruje.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# obiecał darmową komunkacjęstadionowy 2018-04-13 17:57
Pamietam z kampanii wyborczej ostatnich wyborów samorzadowych jak obecny radny zatrudniony w jednostce miejskiej , obiecywał w swoim programie, iż razem z panem Najmowiczem zafundują nam bezpłatną komunikację miejską.Obecny zastępca burmistrz również obiecywał załatwienie tego tematu. Nie będę oceniał dokonań tych panów, niech zrobią to wyborcy. Ale chyba nie do końca pryncypał jest zadowolony z ich działalności w samorządzie. Dlaczego tak uważam? Otóż według relacji niektórych dobrze poinformowanych osób z kręgu obecnej władzy, również tej powiatowej, można usłyszeć, że Osiedle Drwęckie będzie areną silnego współzawodnictwa w najbliższych wyborach do rady miejskiej. I tak: Chociaż trudno w to uwierzyć, ale z tej samej listy co pan obecny radny ma wystartować również Włodek. Dalej... Podobno trwają rozmowy z obecnym przewodniczącym rady osiedla, który w ostatnim czasie załatwił dla osiedla wiele cennych inwestycji. Na liście znajdzie się również nazwisko Orzechowski lub ewentualnie Orzechowska- imion nie zdradzę. Dla uzupełnienia listy z osiedla plebiscytowego z tej samej listy ma wystartować znany i ceniony lekarz. To tylko osoby z jednego komitetu. Do tego silną listę z poparciem niebios ma wystawić komitet D.W. I na koniec ma być wielkie zaskoczenie. PO dogaduje się z Krajewskim, proponuje mu start z osiedla drwęckiego. Żynda idzie do powiatu i ma oddać miejsce Krajewskiemu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: obiecał darmową komunkacjędarek z kauflandu 2018-04-13 21:05
To stadionowy bez szans na reelekcję... Nawet koledzy z koalicji się ucieszą.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# cała nadzieja w paszkwilachstadionowy 2018-04-13 21:54
Myślę, że stadionowy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ciężko jednak będzie gostkowi atakować wszystkich. Największą konkurencję będzie miał na własnej liście. Zakładając, że w ogóle na niej się znajdzie. A jeżeli nawet, to co? Będzie robił nocną robotę i walił w kandydatów z własnej listy?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!Czesław 2018-04-14 22:29
Cytuję stadionowy:
Myślę, że stadionowy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ciężko jednak będzie gostkowi atakować wszystkich. Największą konkurencję będzie miał na własnej liście. Zakładając, że w ogóle na niej się znajdzie. A jeżeli nawet, to co? Będzie robił nocną robotę i walił w kandydatów z własnej listy?


Pewnie będzie skoro przed ostatnimi wyborami do parlamentu wychwalał kandydata na posła PiS z Elbląga a walił w tego z Ostródy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!Janusz 2018-04-14 23:30
Żynda do powiatu raczej marne szanse. Powiat będzie też ciekawym miejscem rozgrywek. Ciekawy jestem kto zostanie nowym starostą. Włodek już się nim ogłasza.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# pożyjemy, zobaczymystadionowy 2018-04-14 23:58
Włodek podczas ostatnich wyborów ogłaszał się albo starostą albo burmistrzem. Nie mógł się ogólnie zdecydować, które stanowisko wybierze. Wszystkim opowiadał, jak to jest dogadany z Najmowiczem i jedyną niewiadomą było to, który z nich bedzie burmistrzem a który starostą. Wszyscy wiemy jaki marny wynik w Ostródzie zrobił Włodek. Ledwo sam dostał się do rady powiatu. Plany były zupełnie inne. Czerepach miał również dostać się do rady i razem z Włodkiem mieli rządzić w powiecie. A w ogóle, czy Włodek już zapisał się do PiS?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Apelujemy o bezpłatną komunikację miejską na czas budowy wiaduktu!norcio 2018-04-15 08:40
Każdy na "1" do powiatu z PiS i PO wejdzie. Skoro wejdzie Dariusz z PiS, to i wyjdzie Żynda.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-)Pirlo 2018-04-16 20:29
O proszę KnurzyTeam znowu w akcji :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: :-)michał 2018-04-17 12:29
Norcik wrócił z Ukrainy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19