fbpx

Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajna

Ulica Drwęcka
Ulica Drwęcka
Kolejna próba uzyskania wglądu do koncepcji budowy wiaduktu bez rezultatu. Niestety. Najwyraźniej burmistrz uznał, że ten dokument jest na tyle ważny i strategiczny, że jego ujawnienie zagraża funkcjonowaniu urzędu. Burmistrz chyba sądzi, że można wydać 30750 zł publicznych pieniędzy i nie pokazać, co zostało za te pieniądze kupione.

 

Jak wiadomo ruszyło już postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji i budowę wiaduktu. Nadal twierdzimy, biorąc za pewnik informacje urzędu, że forsowana wersja jest zła i przyniesie dla ruchu kołowego więcej złego niż dobrego. Nasze przypuszczenia w kilku sprawach częściowo potwierdziły się, kiedy uzyskaliśmy odpowiedzi z urzędu. Zapytaliśmy urzędników o cztery rzeczy:
- Jaka kwota jest planowana na remont ulicy 1 Dywizji i na jakie lata zaplanowano realizację tego projektu?
- Kopia zamówionej analizy aktualnej organizacji i natężenia ruchu w sąsiedztwie i na ulicy Drwęckiej przed budową wiaduktu.
- Kopia zamówionej analizy wpływu wykonania wiaduktu na funkcjonowanie układu drogowego w Ostródzie?
- Kopia koncepcji zmian organizacji ruchu w obrębie ulic: Kopernika, Pl. Tysiąclecia, Grunwaldzkiej, 1 Dywizji, Sienkiewicza, Armii Krajowej, Herdera po zakończeniu inwestycji budowy wiaduktu.

Jaka przyszła odpowiedź? „Gmina Miejska nie posiada wnioskowanych informacji”.
Urząd zatem nie wie, jak wygląda ruch w okolicach ulicy Drwęckiej i jej sąsiedztwie. Nie ma analizy wpływu budowy na ruch i nie ma zaplanowanej żadnej zmiany organizacji ruchu. To wręcz porażające, że ogłoszono przetarg bez minimalnej wiedzy o skutkach tej inwestycji, a oczywistym jest, że zmiany będą. Jest to inwestycja, której nikt nie poprawi po jej wybudowaniu. To skrajny brak odpowiedzialności przy projekcie, który będzie miał wpływ na wiele pokoleń mieszkańców. Taka inwestycja powinna być poprzedzona szeroką analizą, przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Nie mówimy tu technicznej stronie budowy wiaduktu. Mówimy o całościowym rozwiązaniu, które ma poprawić organizację ruchu w mieście, a której wiadukt jest zaledwie jednym z fragmentów. Kolejny raz zmienia się jeden element infrastruktury drogowej zapominając, czy wręcz ignorując inne jej składowe.
Bez refleksji, bez pomysłu przyjęto, że urzędnicy są nieomylni w swych wizjach. Do tego ten niezrozumiały pośpiech.

Z tej odpowiedzi wynika jeszcze jedna rzecz. Urząd nie ma w najbliższych planach remontu ulicy 1 Dywizji. Przynajmniej na chwilę obecną. Co to oznacza? Być może bezpośrednio po wybudowaniu wiaduktu nie będzie alternatywnego wyjazdu przez koszary na ulicę Drwęcką. Nie trudno sobie wyobrazić konsekwencje.

Komentarze  
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnaMefisto 2017-07-19 12:08
Jedno jest pewne. Budowa wiaduktu nie pogorszy funkcjonowania infrastruktury, na pewno zmieni ale nie na gorsze dla ogółu mieszkańców. Można robić setki analiz, miliony konsultacji i dalej stać w miejscu a można też coś robić.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnado Mefisto 2017-07-19 12:51
Człowieku chyba nie wiesz o czym mowisz.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnaMefisto 2017-07-20 12:26
Dzięki za argumentację!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnaAdrian 2017-07-19 17:59
Wszyscy od lat są przekonani, że możliwość ominięcie przejazdu kolejowego poprawi w Ostródzie komunikację. Kto jest innego zdania?! Frustrat prowadzący portal ostrodaonline.
Pewnym jest, że gdyby takowe analizy dotyczące natężenia ruchu miasto zleciło i wykonano, to na tym właśnie portalu, ten sam sfrustrowany i wiecznie ze wszystkiego niezadowolony malkontent redaktor napisałby że niepotrzebnie wydano pieniądze na analizy bo przecież wiadomo, że wiadukt rozładuje korki w mieście spowodowane zamknięciem przejazdu.
Także Panie redaktorze, daj Pan spokój i idź pracować.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# koncepcjaMarek 2017-07-19 21:43
Mnie uczono, że żeby być redaktorem to trzeba mieć odpowiednie wykształcenie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: koncepcjaRobert 2017-07-20 16:32
Cytuję Marek:
Mnie uczono, że żeby być redaktorem to trzeba mieć odpowiednie wykształcenie.

A nie ma?! Jak nie ma to wstyd!!!
Wszystko wie najlepiej to chyba musi mieć i to pewnie nie tylko taki fakultet :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# AnalizaFram 2017-07-20 07:26
"Wszyscy...są przekonani", "pewnym jest", "bo przecież wiadomo".....tak mały Kazio vel Adrianek analizuje dużą inwestycję. Dodajmy do tego "precz z elitami, kastami, wykształciuchami, redaktorami, cyklistami" i dzieki m.in. takim Adrianom Polska wraca na wschodnie peryferia Europy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnaW. 2017-07-20 10:51
On-line pyta, bo ma do tego prawo. A jako lokalne medium, nawet obowiązek. Rozumiecie to??! Czy to za trudne dla waszych procesów myślowych? Urzędasy mają zakichany OBOWIĄZEK tłumaczyć wszystko dogłębnie, aż wyczerpią się pytania mieszkańców. Czy to jasne?!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajnaRobert 2017-07-20 16:30
Cytuję W.:
On-line pyta, bo ma do tego prawo. A jako lokalne medium, nawet obowiązek. Rozumiecie to??! Czy to za trudne dla waszych procesów myślowych? Urzędasy mają zakichany OBOWIĄZEK tłumaczyć wszystko dogłębnie, aż wyczerpią się pytania mieszkańców. Czy to jasne?!


Nie pyta tylko krytykuje a to zasadnicza różnica, z resztą on wszystko i wszystkich krytykuje. Nie ma co tutaj zaglądać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# to gdzie będzie teraz granica@ 2017-07-20 10:47
,, Polska wraca na wschodnie peryferia Europy"
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19