fbpx

Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiadukt

Ulica Drwęcka
Ulica Drwęcka
Burmistrz Czesław Najmowicz dopiął swego. Przygotowano postępowanie przetargowe, ukrywano koncepcje przed mieszkańcami, nie było konsultacji i wszystko wskazuje na  to, że nie ma już odwrotu. Burmistrz nie zrobił absolutnie nic, żeby przekonać mieszkańców do tego rozwiązania. Nie zrobił też nic, by przekonać i udowodnić, że ruch samochodowy i pieszy usprawni się dzięki wiaduktowi. Zarówno przeciwnicy tego pomysłu jak i jego zwolennicy muszą teraz cierpliwie poczekać na finał. Wiadukt ma być oddany do użytku do grudnia 2018 roku. Wtedy zobaczymy, czy będzie on dobrą inwestycją, czy powieli "sukces" ronda na przejeździe kolejowym.

Wygląda na to, że dopiero po zakończeniu budowy wiaduktu urzędnicy zajmą się analizą tego, co zrobili. Jest to oczywiście dalece ryzykowne, gdyż może się okazać, że niewiele da się poprawić. Niestety ta inwestycja w odróżnieniu od zwykłej przebudowy ulic czy chodników zmieni układ komunikacyjny w mieście raz na zawsze. Nikt bowiem w przypadku pogorszenia się ruchu nie przebuduje wiaduktu. Zamiast całościowego profesjonalnego podejścia do tematu mamy sztukowanie, wykonywanie działań bez ładu i składu, gdzie popadnie. Metoda "zrób a później pomyśl" jest dość powszechną praktyką ostródzkiego urzędu od wielu kadencji. Niestety nic w tym zakresie się nie zmieniło. Skąd ten pośpiech?
Nie można przy tej sprawie nie zdać kilku pytań.

 1. Czy wiadukt jest wyłącznie pretekstem do wykonania inwestycji remontu ulicy 1 Dywizji?
 2. Czy remont ulicy 1 Dywizji byłyby możliwy z pieniędzy publicznych bez budowy wiaduktu?
 3. Dlaczego nie będzie ronda na ulicy Drwęcka-Pl. Tysiąclecia?
 4. Dlaczego nie będzie zejścia dla pieszych z wiaduktu na ulicę Stapińskiego?

W ramach zaakceptowanej kwoty kontraktowej oraz zgodnie z wszystkimi wymaganiami określonymi w PFU Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wykonania w szczególności następujących robót:

 • Wiadukt drogowy nad istniejącą linią kolejową nr 353 Poznań – Skandawa oraz ulicami Stapińskiego/Mazurską i Sienkiewicza/Demokracji, zapewniający skrajnie drogowe i kolejowe zgodne z wymogami Zarządców dróg i kolei.
 • ulica Drwęcka wraz z obustronnym chodnikiem oraz jednostronną dwukierunkową ścieżką rowerową na długości zapewniającej dowiązanie wiaduktu do istniejącego i przebudowywanego układu drogowego (długość ok 500÷600 m). W zakresie przebudowy tej ulicy wykonać należy bezkolizyjne włączenie oraz wyłączenie ścieżki rowerowej z jezdni. Należy też wykonać dodatkowy pas dla pojazdów skręcających w lewo w ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego (pasa tego nie pokazywano w Projekcie Koncepcyjnym).
 • ulica dojazdowa bez nazwy (w km 0+028 ulicy Drwęckiej wg Projektu Koncepcyjnego) na długości minimum 16 m wraz z dowiązaniem do istniejącego i projektowanego układu drogowego,
 • ulica Tysiąclecia Państwa Polskiego na długości około 50÷60 m z obustronnym chodnikiem oraz dowiązaniem do istniejącego i projektowanego układu drogowego. W zakresie przebudowy tej ulicy wykonać należy bezkolizyjne włączenie oraz wyłączenie ścieżki rowerowej z jezdni,
 • ulica Stapińskiego/Mazurska na długości ok. 180÷250 m wraz z jednostronnym chodnikiem oraz dowiązaniem do istniejącego i projektowanego układu drogowego,
 • ulica Sienkiewicza/Demokracji na długości około 150÷220 m wraz z jednostronnym chodnikiem oraz dowiązaniem do istniejącego i projektowanego układu drogowego,
 • budowa dróg dojazdowych oraz zjazdów w zakresie określonym w Projekcie Koncepcyjnym, zabezpieczających uzasadniony interes osób trzecich związany z przebudową układu drogowego,
 • budowa parkingu przy ulicy Demokracji (wymagane jest wykonanie przynajmniej 5 stanowisk postojowych dla samochodów.


Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową wiaduktu nad linią kolejową nr 353 Poznań- Skandawa wraz z przebudową układu komunikacyjnego drogowokolejowego. >>> BIP
Ogłoszono 2017-06-29
Termin składania ofert: 2017-07-20

Komentarze  
# Ludziom nie dogodziszJa 2017-06-30 05:55
Pofatygowalem się żeby skomentować tylko z jednego powodu: ogarnął mnie śmiech jak przeczytałem ten artykuł. Od kilkunastu lat zmagamy się z problemem przejazdów, w każdych wyborach temat wraca jak bumerang A jak udaje się ogłosić przetarg to autor artykułu zastanawia się czy to aby dobre rozwiązanie i czy usprawni ruch w mieście. Proszę się trochę zastanowić.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Takie działanie to partyzantkaPesymista 2017-06-30 07:52
Jeżeli jest to tak przemyślane jak "rondo" na przejazdach, to nie wróżę sukcesu w usprawnieniu ruchu w Ostródzie. A prawdopodobnie tak będzie ,bo jak widzimy jest to projekt tajny. Myślę że pokazanie koncepcji ogółowi powinno być obowiązkowe. Oczywiście zawsze komuś trochę popsuje funkcjonowanie, ale jeżeli naprawdę usprawniłoby to rozwiązanie komunikacji południa miasta z północą w stopniu adekwatnym do kosztów, to jestem za. Tylko czemu to tak po cichu?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Oj malkontenci...Tobi 2017-06-30 09:35
Rondo przy przejazdach nie jest głupie, znaczącą poprawiła się płynność ruchu samochodowego. Na wiadukt nie ma co narzekać, lepszy taki niż żaden. Ciężko w przypadku Ostródy wymysleć coś lepszego. Estakada kolejowa nie wchodzi w grę, jak na Ostróde to kosmiczne pieniądze a nikt raczej nie dołoży.
Co do samego położenia torów w Ostródzie wystarczy spojrzeć na mape: zlokalizowane są w wąskich przesmykach pomiędzy jeziorami,nikt wiek temu nie myslal ze miasto się tak rozosnie i wzrośnie natezenie ruchu.
Nie ma co narzekać. Taki urok naszego miasta. Wiadukt na pewno się przyda,wole nadlozyc kawałek niż stać na przejeździe. Oby tylko został uwzględniony w planach znaczący wzrost natężenia ruchu w tamtych okolicach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# semil 2017-06-30 20:01
jestesdeb...l
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ludziom nie dogodziszZastępca 2017-06-30 07:58
Człowieku przecież wiadomo że ten wiadukt jest po to aby wyremontować prywatną ulicę dewelopera. Autor artykułu słusznie zauważa problemy. Nie możemy choroby leczyć nową chorobą. Eskapada jest jedynym rozwiązaniem problemu przejazdów w Ostródzie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ludziom nie dogodziszaro 2017-06-30 08:35
Eskapadę to akurat robią przeciwnicy wiadukty. Natomiast estakada jest nierealna w tej wielkości mieście. Nikt nie da na to kasy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ludziom nie dogodziszArtur 2017-07-23 20:52
nie w tym rzecz. Ja też chciałem dowiedzieć jak to ma wyglądać. Chcą budować a nie wiadomo co. Może podzielić się koncepcją z mieszkańcami. A może to tajne przez poufne......
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiaduktaro 2017-06-30 08:40
Konsultować ale z kim? Byłem na spotkaniach w sprawie wiadukty i tam nie ma z kim podjąć merytorycznej dyskusji. Tłum swoje, burmistrz swoje. Wyznaczyć 5 osób które będą reprezentować miasto i z nimi można rozmawiać przekonywać ale jak ktoś wyjeżdża z argumentem, że wiadukt sparaliżuje miasto to można tylko wybuchnąć na to śmiechem i tyle.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiaduktRyszard Ochódzki 2017-06-30 18:38
Osoby wyznaczone przez miasto to bodajże dwudziesto jedno osobowa osobowa grupa radnych.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiaduktaro 2017-07-02 08:19
Ale mi chodziło o kogoś kompetentnego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiaduktGrzegorz 2017-06-30 08:46
Pan redaktor, tęgi umysł, podobno oxfordczyk k jak zawsze wie lepiej, najlepszy specjalista!!!
Napisz Pan wprost, że nie możesz Pan ścierpieć obecnej władzy i będziesz Pan wszystko krytykował co od niej pochodzi. Bądź Pan uczciwy i napisz Pan, że setki ludzi cieszy się z pomysłu i samego faktu wybudowania wiaduktu w Ostródzie, który to nam od lat inni rządzący obiecywali!!!! O bajkopisarzach mówiących o estakadzie kolejowej nawet nie wspomnę bo oni sami w to nie wierzą ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiaduktJa nie mogę 2017-06-30 10:23
Pomysł wiaduktu to był dobry, ale 20 lat temu. Przy dzisiejszej wiedzy i technice powinniśmy się zastanowić nad czymś innym.
Ciekawi mnie tylko np. rozwiązanie wyjazdu w lewo z ulicy Sienkiewicza na wiadukt? czy będzie w ogóle taka możliwość, bo raczej miejsca na to nie ma, albo wyjazd z Mazurskiej, Demokracji, Stapińskiego.
I odwalcie się od redaktora. Nie spotkałem w życiu jeszcze takiego dziennikarza, który by tak merytorycznie podchodził do każdego tematu (osobiście go nie znam żeby nie było).
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Metro w ostrodzie.Ja 2017-06-30 10:49
Uważam że w Ostródzie powinno być metro. Rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne. Ale jak znam życie to nie będzie pieniędzy bo burmistrz wziął na 500+. Wniosek prosty: REFERENDUM!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Metro w ostrodzie.Ryszard Ochódzki 2017-06-30 18:41
Darku opanuj emocję i jedź już do Łukty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# brednie jakieśX-Men 2017-06-30 11:37
Pan redaktor pisze:

"Burmistrz nie zrobił absolutnie nic, żeby przekonać mieszkańców do tego rozwiązania. Nie zrobił też nic, by przekonać i udowodnić, że ruch samochodowy i pieszy usprawni się dzięki wiaduktowi. "

Skąd wie Pan, że nie ma mieszkańców popierających budowę wiaduktu ?

Dalej:

"Zarówno przeciwnicy tego pomysłu jak i jego zwolennicy muszą teraz cierpliwie poczekać na finał. Wiadukt ma być oddany do użytku do grudnia 2018 roku. "

Czyli jednak są jacyś zwolennicy pomysłu ? Jednak kogoś tam przekonał.

Dalej:

"Wtedy zobaczymy, czy będzie on dobrą inwestycją, czy powieli "sukces" ronda na przejeździe kolejowym."

Znowu Pańskie osobiste odczucie. Mi te "rondo" nie przeszkadza. Ciekawe jak by dziś wyglądał ruch w tym miejscu gdyby zostało po staremu. Obecnie ruch jest uporządkowany, wcześniej od dworca do Mickiewicza można było przejechać a 2 sposoby. Jest mniej skrzyżowań. Jedyne co jest do poprawy to wysepki, Na 1 przejeździe jest to zwężenia i tak samo na 2.

Podsumowując: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. zawsze będą przeciwnicy i zawsze będą zwolennicy. 100 % nigdy nie będzie ZA. .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: brednie jakieśJa nie mogę 2017-06-30 11:46
jedno jest pewne wiadukt oszpeci cały krajobraz w tym miejscu. I można być zwolennikiem alb przeciwnikiem wiaduktu, ale pewne fakty są jakie są. Moim zdaniem redaktor nie jest przeciwnikiem wiaduktu, a przeciwnikiem tego w jaki sposób ma być wykonany czyli bez konsultacji na łapu capu byle by w końcu był ten wiadukt.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# konsultacjeX-Men 2017-06-30 12:35
Ale z kim te konsultacje ? Jedna osoba mówi, że wiadukt przejmie tylko 30 % ruchu, a reszta i tak będzie jeździła przez "kolejowe rondo", a inna osoba twierdzi, że wszyscy będą jeździć przez wiadukt i Kopernika x Drwęcka x Grunwaldzka się zakorkuje. Na tych spotkaniach ilu było mieszkańców Placu 1000 Lecia, Stapińskiego, Armii Krajowej, Herdera, Sienkiewicza ? Ja odnoszę wrażenie, że najwięcej to się buntują Ci z I Dywizji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: brednie jakieśdo X-Men 2017-06-30 18:15
Zastępca milcz. Premia dopiero na koniec roku. Zabierz się za pracę a nie komentowanie od 5 rano. Normalnie to ludzie śpią o tej porze.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: brednie jakieśRyszard Ochódzki 2017-06-30 19:00
Daj spokój, człowiek skoro świt nadzoruje remont urzędu, sprawdza stadion czy nie jest już basenem, nie umknie mu ani jedna nierówność w jezdni ani jedna nieprawidłowość. Wszystko jest w czas robione. Stara się ile może, a wy tak szkalujecie dobrego i zacnego męża stanu.
Jeszcze będziecie się nisko kłaniać ..... do okienka chcąc zarejestrować autko:)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: brednie jakieśTomek 2017-06-30 21:52
Jeśli nie skończy w urzędzie pracy bo do starostwa raczej powrótu nie ma. Ryszard zapomniałeś wspomnieć że sprzętu w urzędzie jak swojego pilnuje. Ot taki pies ogrodnika.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# bezsensuprezes 2017-06-30 15:46
Nie wiem po co te wszystkie komentarze i wpisy. Przecież Ci jedyni nieomylni i najlepsi i tak zrobią co będą chcieli bo ludzi nie słuchają i nie szanują. Ciekawe czy kiedyś jak ich już nie będzie to czy im ktoś dzień dobry na ulicy powie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Już za rok wyboryboss 2017-06-30 20:31
Już za rok wybory to i wiadukt się znalazł tylko szkoda,że na odwal.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# prawdaprezes 2017-06-30 23:51
znam milionera z Warszawy, który jest gotów zapłacić wiele kasy żeby prawda z Areny Ostróda wyszła na jaw :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: prawdaAntoni 2017-07-01 16:33
Oj prawda wyjdzie na jaw szybciej niż się niektórym wydaje i będzie bolesna dla niektórych.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: prawdaaro 2017-07-02 08:23
Może jakikolwiek zarys o co chodzi a nie sianie niepotrzebnego fermentu?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: prawdaTomek 2017-07-02 12:47
Norbercie ty wiesz najlepiej o co chodzi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: prawdaaro 2017-07-02 23:04
Aha czyli po raz kolejny zero konkretów i objawy choroby psychicznej gdzie wszędzie widzi się przedstawicieli UM. Proponuję się leczyć.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# TerminyCham 2017-07-03 14:15
A ja z innej beczki. Może ktoś odpowie czy to są normalne terminy w postępowaniu przetargowym? W trzy tygodnie od ogłoszenia ktoś ma złożyć ofertę na tak skomplikowane zadanie? Osobiście mam wątpliwości żeby nie powiedzieć podejrzenia.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: TerminyWiadomo 2017-07-03 16:58
Wiadomo kto wygra.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# no takrobot 2017-07-03 22:20
wszędzie spisek, wszędzie kradną, wszyscy niedobrzy i niekompetentni. Żenada.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# InformatykAdrian 2017-07-12 16:43
Warto przyjrzeć się dokładniej procederowi, który miał miejsce w UM. Z informacji jakie krążą wynika, że pan informatyk przekazywał pieniądze do wpłaty na jego konto również "ryżemu" i kilku innym osobom... Ciekawe jest to, że nikt go nie pilnował i nikt nie zadawał pytań skąd ma te pieniądze i od tak przekazywane przez niego pieniądze wpłacali na jego konto. Może miał wspólników? Może "ryży" o wszystkim wiedział?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# windyFram 2017-07-12 16:45
Jeżeli nie będzie windy z poziomu ulic Sienkiewicza i Stapińskiego to Burmistrz zafunduje wielu mieszkańcom potężną barierę architektoniczną. Niech odpowie sobie na pytanie, dlaczego przy środkowym przejeździe ludzie nie korzystają ze schodów.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# konsulatcje?romek 2017-07-12 16:48
A kto niby miałby nadzorować budowę wiaduktu? Może pani naczelnik z UM? Jak tam nadzór nad budynkiem przy ul. Kopernika? Jeśli tacy ludzie "namaszczeni" będą robili nadzór nad tym co się buduje w naszym mieście to uchowaj Boże!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: konsulatcje?aro 2017-07-20 13:19
Jaki budynek na kopernika? Nadzór ma pełnić Inżynier Kontraktu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19