fbpx

Nowa sieć ciepłownicza

Komin MPEC w Ostródzie.
Komin MPEC w Ostródzie.
Burmistrz Miasta Ostróda oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ostródzie informują o zamiarze wybudowania, z terminem wykonania w sezonie 2018/2019 roku, sieci cieplnej na potrzeby budynków mieszkalnych w Ostródzie przy ulicach: Paderewskiego, Moniuszki, Kilińskiego, Norwida, Prusa, Lalki i Jagienki.

 

Inwestycja ma na celu likwidację kotłów na paliwa stałe w obrębie całego osiedla. Mając na względzie jakość życia mieszkańców Ostródy MPEC Sp. z o.o. planuje podłączenie do sieci miejskiej domów na terenach objętych projektem. Inwestycja ta będzie efektywna, jeśli co najmniej 85% budynków zostanie włączonych do wbudowanej sieci. Realizacja tego zamierzenia wpłynie znacząco na obniżenie emisji spalin do atmosfery. Takie działanie wpisuje się w program działań Samorządu Miejskiego zapobiegających powstawaniu szkodliwych zjawisk dla środowiska naturalnego, co jednocześnie stanowi wykonanie uchwały Rady Miejskiej w Ostródzie Nr XV/96/2015 z 30 listopada 2015 roku w sprawie przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Ostródzko-Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Modernizacja wraz z rozbudową miejskiej sieci cieplnej mają charakter działań proekologicznych. W miarę możliwości finansowych będą one kontynuowane na pozostałych osiedlach z zabudową jednorodzinną.

Niniejszym zapraszamy mieszkańców terenów objętych inwestycją do skorzystania z oferty.

Jednocześnie zawiadamiamy o spotkaniu informacyjnym w przedmiotowej sprawie, które odbędzie się 16.05.2017r. o godzinie 17.00 w Restauracji „U Wokulskiego” przy ul. Bolesława Prusa 2. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19