fbpx

W środę protest pod starostwem w Ostródzie

Szpital w Ostródzie
Szpital w Ostródzie
W sobotę do lokalnych mediów został wysłany e-mail z informacją o planowanym proteście, którego organizatorem jest Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” przy Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Nie było jednak pewne czy dojdzie on do skutku, gdyż w poniedziałek Starosta wysłał oświadczenie, w którym wyjaśnia, iż nie zmierza prywatyzować laboratorium. Dziś wiemy, że protest odbędzie się zgodnie z planem, czyli 21 września 2016r. w godzinach od 13:00 do 14:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie, przy ulicy Jana III Sobieskiego 5.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie w przesłanej korespondencji wyjaśnia przyczyny protestu:

Takie kroki postanowiliśmy podjąć, po braku porozumienia pracowników oraz związków zawodowych z dyrekcją szpitala. Sprawa zaczęła się od zmniejszenia do bezwzględnego minimum obsady podstawowego zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Ostródzie oraz od chęci oddania w prywatne ręce dochodowych komórek szpitala (laboratorium analitycznego oraz pracowni RTG, tomografii komputerowej i USG). Aktualnie procedury przetargowe trwają, pomimo stanowczych protestów związków zawodowych (brak porozumienia m.in. w sprawie przyszłości zatrudnienia obecnej kadry).

Uważamy, iż wszystkie te działania wpłyną niekorzystnie na sytuację szpitala, doprowadzą do zwolnień pracowników oraz doprowadzą do pogorszenia jakości usług, co odbije się negatywnie na pacjentach.

W szczególności za te negatywne działania obwiniamy właściciela szpitala – Pana starostę Andrzeja Wiczkowskiego, który przyzwala na takie działania, nie robiąc NIC, co mogłoby zapobiec tym negatywnym procederom.

Dodatkowo niepokój budzi rosnące w szybkim tempie zadłużenie naszej placówki (z 335 tyś na koniec 2015 roku, do około 1 mln 700 tyś w chwili obecnej). Takich przypadków nie pamiętamy w historii tej placówki. W związku z tak dużym zadłużeniem, poszukuje oszczędności w miejscach, które przynoszą zyski, a ewentualne oszczędności są pozorne (około 75 tyś zł rocznie), przy jednoczesnym igraniu z życiem ludzkim (zmniejszenie obsady osobowej podstawowego ZRM w Ostródzie)

Ze względu na brak porozumień, opieszałość w odpowiedzi na pisma oraz zastraszanie pracowników przed protestami lub wstąpieniem do związków, zostaliśmy zmuszeni podjąć ostateczne kroki, aby ratować nasze miejsce pracy.

Treść przesłanego zaproszenia:

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA I MIESZKAŃCÓW OSTRÓDY NA PIKIETĘ POD BUDYNKIEM STAROSTWA POWIADOWEGO W OSTRÓDZIE, ORGANIZOWANĄ PRZEZ ZWIĄZEK ZAWODOWY NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.
Jest to protest przeciwko szkodliwym działaniom władz powiatu ostródzkiego ze Starostą Andrzejem Wiczkowskim na rzecz ostródzkiego szpitala.
Działania te powodują zagrożenie dla pacjentów i pracowników!
PROSIMY PRACOWNIKÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW O WSPARCIE NASZEGO PROTESTU!
MIEJSCE: Starostwo Powiatowe w Ostródzie ul. Jana III Sobieskiego 5
TERMIN: 21 września 2016r (środa), GODZINA: 13:00 do 14:00

Treść oświadczenia Starosty Andrzeja Wiczkowskiego, które pojawiło się w poniedziałek 19 września 2016 roku.

Oświadczenie
Szanowni Państwo w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi sytuacji w naszym powiatowym szpitalu pragnę poinformować, że Zarząd Spółki przeprowadził postępowanie przetargowe na outsourcing laboratorium szpitalnego. W wyniku tego postępowania żadna z firm nie złożyła oferty, która spełniałaby oczekiwania ograniczenia kosztów postawione przez zarząd spółki i nasze jako właściciela.

Informuję Państwa, że nie będzie przekazania szpitalnego laboratorium w outsourcing i zamyka to wszelkie działania w tym kierunku.

Laboratorium szpitalnie jest i będzie pracowało w strukturach szpitala powiatowego i informacja ta zamyka mam nadzieję wszelkie spekulacje na ten temat.

Treść oświadczenia Starosty w oczywisty sposób wymusza zadanie pytania. Czy gdyby jedna z firm złożyła ofertę, która spełniałaby oczekiwania ograniczenia kosztów, to outsourcing szpitalnego laboratorium zostałby zrealizowany?

Komentarze  
# RE: W środę protest pod starostwem w OstródzieP 2016-09-20 23:52
Kolejne taczki tym razem w powiecie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# BAJZELADAM 2016-09-21 09:18
Z ŻYCIEM LUDZKIM CAŁY CZAS SIĘ IGRA W TYM SZPITALU.TRZEBA TAM FACHOWCÓW A MAMY PSEUDO FACHOWCÓW.DZIADOSTWO BYŁO I BĘDZIE.BRAK TAM KOMPETENCJI I ODPOWIEDNIEJ WIEDZY.A RADA NADZORCZA TO PRYMITYWNY TWÓR .DZIADOSTWO!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PUNKTYKazik 2016-09-21 09:31
Panie Starosto.Weż pan przykład z Kozioła z Rancza.Uratował facet chłopaka na niby i notowania wzrosły.Potrzeba tylko panu dobrego reżysera.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W środę protest pod starostwem w OstródzieYuri 2016-09-21 20:38
Brak w starostwie Czerepacha ten to był reżyser, zwolniony i poszedł reżyserować do Gietrzwałdu
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# sitwaDUDUŚ 2016-09-22 17:45
"Jak na deklaracje starosty zareagują związkowcy". Panie Redaktorze. Pracownicy szpitala staroście Wiczkowskiemu nie ufają. Przez cały rok 2016 kombinuje przy szpitalu, personelu medycznym i nie tylko. Do tej pory nie było w szpitalu takiego bałaganu. Prezes szpitala robi to na co mu pozwala właściciel a dziś to pan starosta Wiczkowski oraz Rada Nadzorcza która pilnuje interesów właściciela. Można zapytać : kto w niej jest . Odpowiadam . 1. Radny miejski, sekretarz urzędu gminy Ostróda - Wawrzyński- kiedyś SLD, 2. Radny miejski, Wasilewski - PiS 3. "Gości od śmieci" Prezes Czyste środowisko - Rochowicz - związany z PSL Czego się od nich spodziewacie ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# CEPELIAKazik 2016-09-23 14:49
Fajny skład.Ci ludzie powinni kierować cepelią bądż folkiem ludowym A NIE SZPITALEM!!!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# szpitalJan 2016-10-01 22:22
JAK tam w szpitalu?Czy nastapily zmiany
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19