Przywitanie nowoprzybyłych wychowanków

Przywitanie. Foto: E. CzekilW dniu 19 października internacka starszyzna zorganizowała uroczyste Przywitanie Wychowanków Klas I- szych. "Młodzi" musieli przejść szereg diabelskich konkurencji, aby wpisać się do grona społeczności internackiej.


 Przywitanie. Foto: E. Czekil"Jesteście już z nami ponad miesiąc i nadszedł  wreszcie ten  dzień, w którym zostaniecie oficjalnie przyjęci do grona wychowanków naszego internatu".
Tymi słowy w dniu 19 października br. przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu rozpoczęła coroczne uroczyste Przywitanie Wychowanków Klas I-szych w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi  w Ostródzie. Nowoprzybyła młodzież przygotowała się do tej imprezy.  Przedstawiciele grup wystąpili recytując napisane przez siebie wiersze o internacie, śpiewając piosenki i prezentując wymyślone przez siebie kostiumy. Pierwszaki miały do "zaliczenia" szereg konkurencji w iście diabelskiej scenerii. Śmiałkowie popisali się sprawnościami niezbędnymi, aby wejść do grona internackiej braci. Ich  wiedza teoretyczna i zdolności praktyczne zostały sprawdzone. Wszyscy walecznie i z uśmiechami na ustach wypowiedzieli słowa uroczystej przysięgi wpisując się tym samym do społeczności internackiej. Zostali odznaczeni pamiątkowymi dyplomami i pasowani na mieszkańca internatu.
Serdecznie witamy nowych wychowanków i życzymy sukcesów.

Foto:  E. Czekil