Ola wśród liderów hotelarstwa

foto: Wiesława BartnickaW dniu 07.11.2014r uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Im. Petofii w Ostródzie uczestniczyli w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy  o Hotelarstwie, który odbył się w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu. Szkołę reprezentowała Aleksandra Werner z klasy IV THT zdobywczyni III miejsca, oraz Adrian Fidelis z klasy III THT, który zdobył wyróżnienie.  W konkursie  wzięło udział 36 uczniów z 18 szkół z całego województwa.foto: Wiesława BartnickaKonkurs składał  się II etapów. Pierwszy etap polegał  na rozwiązaniu testu z wiedzy o turystyce i hotelarstwie składającego się z 40 pytań  na podstawie którego wyłoniono finałową dziesiątkę.
Drugi etap składał się z części praktycznej i polegał na przeprowadzeniu procedury check in gościa zagranicznego w języku obcym. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki a trójka finalistów nagrody rzeczowe.
Celem konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów hotelarstwem i turystyką w regionie. Konkurs daje możliwość konfrontacji umiejętności uczniów z różnych szkół oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami uczącymi w szkołach o profilu turystycznym i hotelarskim.
Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Monika Bunalska i Wiesława Bartnicka.