fbpx

Wiadukt ma być otwarty w lipcu, na basen jeszcze poczekamy.

spotkanie z burmistrzem 2019 05 27
spotkanie z burmistrzem 2019 05 27
W poniedziałek 27 maja 2019 roku burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak wraz z urzędnikami opowiadali o projektach realizowanych przez samorząd i odpowiadali na pytania mieszkanców. Było to pierwsze takie spotkanie z mieszkańcami od początku kadencji i wszystko wskazuje, że nie ostanie.

 

Na wstępie został omówiony stan realizacji projektu budowy wiaduktu. Wojciech Spittal, naczelnik wydziału inwestycji powiedział, że budowa zbliża się do końca, trwają prace wykończeniowe. Do 23 czerwca mają być zakończone wszelkie prace budowlane. Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek z odbiorem, to w lipcu wiadukt powinien być udostępniony mieszkańcom.

Drugim poruszonym tematem był remont basenu. Inwestycja pierwotnie miała zakończyć się 27 września 2018 roku. Po różnych perturbacjach na podstawie aneksów termin został przedłużony do 30 listopada 2018 roku. Niestety nie został dotrzymany i na początku 2019 roku odstąpiono od umowy z wykonawcą. Nadal nie ma podpisanej ostatecznej umowy na realizację ostatniego etapu remontu. Zgodnie z zapowiedzią umowa może być podpisana 4 czerwca. Czas realizacji 75 dni. Oznacza to, że prace zakończą się maksymalnie 18 sierpnia 2019 roku. Po tym terminie muszą nastąpić odbiory, wyłonienie operatora i otwarcie basenu.

W dalszej części zostały omówione projekty realizowane przez samorząd w tym te, które są w trakcie oceny. Była mowa o projektach:

  1. Strefa Aktywności w Ostródzie (zespół szkolno-przedszkolny na ul. Plebiscytowej, ogród Jakuba na Osiedlu Wzgórze św. Franciszka z Asyżu, plaża miejskiej nad j. Sajmino),
  2. Budowa i modernizacja przyszkolnych obiektów sportowych (budowa boiska wielofunkcyjnego przy zespole szkolno-przedszkolnym nr 4, wymiana nawierzchni na boisku przy SP 1),
  3. Budowa nawierzchni wraz z siecią kanalizacji deszczowej ul. Wybickiego w Ostródzie,
  4. Zrównoważony transport miejski w Ostródzie – etap II (budowa łączników dróg rowerowych, 5 wiat autobusowych, aktywne przejścia dla pieszych, biletomaty w autobusach i wolnostojące, wymiana oświetlenia ulicznego),
  5. Strefa maluch i strefa nastolatków w budynkach zespołu szkolno-przedszkolnego nr 4,
  6. Nowy żłobek w budynku zespołu szkolno-przedszkolnego nr 4.

Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko omówiła sprawę półkolonii dla dzieci w 2019. Program dla dzieci 7-12 lat, które są uczniami wszystkich ostródzkich szkół podstawowych. Koszt 500 zł + wyżywienie (2 tygodnie, w godz. 8-16)

Artur Munje z Centrum Kultury przedstawił najważniejsze pozycje z kalendarza miejskich imprez. Niestety nadal nie podano żadnych szczegółów dotyczących Dni Ostródy. Z niezrozumiałych powodów ta impreza jest owiana tajemnicą. Nowością podczas Dni Morza będzie pokaz fajerwerków połączony z pokazem laserów.

Pozostała część spotkania należała do mieszkańców, którzy przez ponad godzinę zadawali pytania.

Prawdopodobnie we wrześniu zostanie wykonane brakujące oznakowanie poziome i pionowe na zakończonych w zeszłym roku odcinkach dróg rowerowych w mieście.
Burmistrz zapewnił, że wyniki zleconego w lutym audytu zostaną przedstawione mieszkańcom. Audyt cały czas trwa.
Strefa rodzinna na terenie przystani Sokół ma być otwarta dla mieszkańców już w lipcu.

Komentarze  
# RE: Wiadukt ma być otwarty w lipcu, na basen jeszcze poczekamy.olo 2019-05-28 01:03
Jak tam Zbyszek gotowy na referendum?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# olaZbyszek 2019-05-28 08:38
Gotowy
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: olaja 2019-05-30 12:47
brawo TY !!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# referendumfelek 2019-05-29 11:53
Wszystkich tych, którzy nawołują do referendum już od pierwszego dnia po wyborze nowego burmistrza i kontynuują do dzisiaj...wzywam do autorefleksji... zawsze będzie przynajmniej 49% niezadowolonych z wyboru. Taka jest demokracja. Poczekajmy do następnych wyborów i wtedy agitujcie, kandydujcie i wybierajcie.. I argument, że aktualny burmistrz rozwali Ostródę do tego czasu jest śmieszny... żaden z poprzedników nie rozwalił (a dużo robili w tym kierunku) to i tego Ostróda przeżyje..
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: referendumkolo 2019-05-30 12:14
oczywiście, że przeżyje :) tylko po co czekać ? skoro widać, że człowiek się męczy :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiadukt ma być otwarty w lipcu, na basen jeszcze poczekamy.oooo 2019-06-05 14:30
W spółkach zatrudnieni zostali kolesie. Jednym słowem zamienił stryjek siekierkę na kijek.Kolesie odeszli, kolesie przyszli, stołki mają się dobrze
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19