690-lecie Ostródy - konkurs

Panorama OstródyZaczęło się od drewnianej strażnicy, przebudowanej następnie na zamek. W 1329. roku komtur dzierzgoński Luther z Brunszwiku stwierdził, że wypadałoby nadać Ostródzie prawa miejskie (dzięki Luter, zawsze będziemy o tym pamiętać!). Od tego czasu nasze miasto przeżywało swoje wzloty i upadki. Wzlotów było więcej, dzięki czemu dzisiaj jesteśmy dumną Perłą Mazur, rozpoczynającą powoli przygotowania do swojego święta! 690-te urodziny będziemy świętować wspólnie, celebrując jednocześnie inne, ważne rocznice: 25-lecie podpisania umowy partnerskiej z Osterode am Harz, oraz 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

Obchody rocznicowe rozpoczną się 10. maja uroczystym koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. Zakończą je 29. czerwca Ostródzkie Dni Morza.

W tym czasie odbędzie się szereg inicjatyw pod szyldem 690-lecia Ostródy (szczegółowy kalendarz wkrótce).

Jedną z form uświetnienia pięknej rocznicy jest stworzenie logotypu, który będzie pojawiać się we wszelkich materiałach urzędowych, reklamowych, promocyjnych i popularyzatorskich na terenie naszego miasta. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie logo 690-lecia Ostródy! Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników naszego miasta! Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda pieniężna! Do dzieła!

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.ostroda.pl/aktualnosci/czytaj/1449/690_lecie_ostrody_wez_udzial_w_konkursie