fbpx

Nowa jakość polityki informacyjnej urzędu

Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko i burmistrz Zbigniew Michalak
Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko i burmistrz Zbigniew Michalak
W piątek 23 listopada odbyła się pierwsza konferencja prasowa burmistrza i zastępcy. Była wyjątkowa, gdyż urzędnicy przedstawili stan spraw bieżących, kluczowych inwestycji i innych ważnych kwestii. Urzędnicy odpowiadali też na pytania zadawane przez lokalne media. Z zapowiedzi wynika, że takie spotkania będą organizowane regularnie. Burmistrz zachęcę do udziału w nich mieszkańców, którzy również będą mogli swobodnie zadawać pytania.

Co w urzędzie piszczy?

Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko
Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko
Pierwsze poruszone kwestie dotyczyły pracy urzędu. Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko potwierdziła zatrudnienie pracownika na stanowisko obsługi sekretariatu. Odbyło się to bez konkursu, ze względu na zatrudnienia na zastępstwo.
Parking przed urzędem, odcinek wzdłuż rzeki jest w całości wyłącznie dla mieszkańców i petentów.

Wiadukt sromotnym sukcesem poprzednika?

Burmistrz Zbigniew Michalak
Burmistrz Zbigniew Michalak
W dalszej części sprawę wiaduktu przedstawił burmistrz Zbigniew Michalak. Spotkanie z firmą Budimex miało miejsce 22 listopada 2018 roku. W całej sprawie jest wiele niewiadomych.
Korespondencja ze strony firmy Budimex nie w każdym przypadku spotykała się z odpowiedzią ze strony urzędu. Burmistrz powiedział, że według jego wiedzy informacja o opóźnieniu terminu zakończenia budowy wiaduktu była znana urzędnikom miejskim już w czerwcu 2018 roku. W tym kontekście nie dziwi nas ukrywanie przez burmistrza Czesława Najmowicza dokumentów pokazujących postęp budowy, których zresztą do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy.
Firma Budimex domaga się dopłaty ponad 6 mln zł netto. Na dzień dzisiejszy z strony urzędu nie padła żadna deklaracja dotycząca spełnienia tego żądania.
Według firmy Budimex jedną z przeszkód były działania miejskiej spółki MPEC. Burmistrz Zbigniew Michalak dodał jednak, że spółka zakończyła już swoje działania. Kolejnym problemem jest też odprowadzanie wody w instalacji burzowej.
Podsumowując samorząd nie ma na dzień dzisiejszy pieniędzy na spełnieni żądań wykonawcy, jednak zostaną dołożone wszelkie starania, by wypracować kompromis w tej sprawie. Rozwiązanie umowy spowoduje pozostawienie bieżącego stanu budowy, bez przywracania do stanu początkowego.
Plik do pobrania: Umowa na budowę wiaduktu (pdf)

Już z chwileczkę, już za momencik
Według burmistrza na dzień dzisiejszy po oględzinach basenu realny termin otwarcia basenu to styczeń 2019 roku. Wykonawca zapewnia, że zakończy prace do połowy grudnia. Niestety w pierwszym postępowaniu na dzierżawę basenu nie wpłynęła żadna oferta. Zostanie ogłoszone drugie postępowanie. W budżecie na 2019 rok nie ma zagwarantowanych pieniędzy na prowadzenie basenu przez samorząd.

Zakup (nie)kontrolowany?
Poruszona została również kwestia zakupu terenu dawnego autodromu. Jak twierdzi burmistrz z dokumentów wynika, że wraz z zakupem terenu samorząd ma obowiązek użyczenia terenu dla IBION na podstawie umowy użyczenia (na działalność strzelnicy). Powierzchnia dzierżawionego terenu to blisko 9 hektarów.

Telebim część 2
Zastępca Agnieszka Majewska Pawełko poinformowała zebranych, że przed I turą wyborów działka pod dawnym telebimem przy ulicy Jagiełły ponownie została sprzedana bez przetargu. Trwa wyjaśnienie sprawy od strony prawnej.

Miły gest na pożegnanie
W dniu 16 listopada pracownikom urzędu miejskiego zostały wypłacone nagrody uznaniowe w różnych wysokościach, średnio około 2500zł na osobę. Sumarycznie była to kwota około 300 000 zł. Decyzję o wypłacie podjął burmistrz Czesław Najmowicz.

W odpowiedzi na pytana mediów usłyszeliśmy m.in o kilku dodatkowych kwestiach.

  • Zagrożona jest inwestycja realizacji remontu ul. Plebiscytowej.
  • Podniesienie podatków od nieruchomości o 15%. Sprawa będzie omawiana podczas sesji 29 listopada.
  • Rondo Mickiewicza-Olsztyńska – budowa w 2019 roku. Budimex otrzymał już prośbę o wykonanie dodatkowego zjazdu poza rondem z ul. Olsztyńskiej w kierunku na Szosę-Elbląską, jak również poprawy stanu tymczasowego ronda.
  • Wynajęcie hal sportowym ma ulec zmianie. Priorytet będą miały szkoły i kluby sportowe od godz. 16:00 do godz. 20:00, pozostałe grupy i dorośli od godz. 20:00.

Nagranie konferencji:

 

Komentarze  
# SMSOn 2018-11-23 21:53
Czyli Szkoła Pana Michalaka będzie miała prawo pierwowstępu na hale miejskie. Tego byliśmy pewni. Nam nadzieję że Pan Piech tego nie usunie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# trafił nam się biznesmenJurek 2018-11-24 06:56
już żegluga wozi dzieciaki ze szkoły Pana Michalaka za półdarmo
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: trafił nam się biznesmenw. 2018-11-24 18:19
GDZIE NIBY JE WOZI? SKOŃCZ WAŚĆ TE BREDNIE I GŁUPIE PLOTKI. PLOTKOWALIŚCIE CAŁĄ KAMPANIE A JEDNAK MICHALAK WYGRAŁ. DAJCIE JUŻ SPOKÓJ PLOCIUCHY I TRZÓRZE
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ano woziOn 2018-11-27 20:41
Żegluga wozi gwiazdy z SMSA na salę OSiRu. Bo dzieci gwiazdy nie mogą się przejść. Będzie wesoło. Mówię Wam to!!! Michalak pokaże co potrafi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Trollemaryjan 2018-11-28 10:36
Trolle internetowe już rozpuszczają plotki,nieładnie rozpowszechniać nieprawdziwe informacje. Chodzi o to żeby najpierw dfzieci i młodzież miała możliwość trenowania na halach sportowych. M.in. dzieciaki z Sokoła i AP bo teraz kiepska dostępność hal dla młodzieży!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kaska, misiu kaskanagrody w urzędzie 2018-11-23 22:31
Czy stadionowy również załapał się na nagrodę od burmistrza? Słyszałem, że Dario S. chwali się, że posiada kwity na swoich przełożonych.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kościołowa ciemnamasa zdecydowała 2018-11-24 00:05
Czesław złodziejski:dokonania-roz ebrał pomost na Kajkowie 140 000 zł za rozbiórkę ( w ekipie strażak płetwonurek rodzina Czesława-nieźle dorobił do wysokiej strażackiej emeryturki co najmniej 4 000 zł na łapę), umowa zawarta na noowy pomost ponad pól miliona złotych, ile z tego dostał starażak? he, he 60.000 :) . HASŁO WYBORCZE CZESŁAWA-WYSTARYCZY NIE KRASC, CZYSTE RĘCE :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ZarobiłStrażak. 2018-11-24 18:40
Ano strażak zarobił. I nadal zarabia. Trzeba było skończyć kursy prac podwodnych to też byś zarabiał i był na emeryturze. Póki co to wracaj do zmiotki!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# zatrudnienieIgor 2018-11-26 09:47
Na stadionie miejskim też był potrzebny kurs płetwonurka?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kościołowa ściemaabc 2018-11-26 19:08
Przecież ten pan pracuje w żegludze. O co chodzi z tym pomostem czy stadionem?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Nowa jakość polityki informacyjnej urzęduKat 2018-11-24 00:20
Poświęciłam się i przeczytałam umowę, mam nadzieję że nic nie pominęłam. Budimex niestety nie ma prawa żądać dopłaty. Ale to nie znaczy, że nie będzie z nimi dalszych problemów. A może to sprawa polityczna?Może gdyby burmistrzem był dalej człowiek PiSu to nie chcieliby dopłaty? A tak jakiś palant zagroził budimexowi?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Nowa jakość politykiŚwiatowid postronny 2018-11-24 11:23
Panie Michalak pamiętajcie, że karma wraca. Nie jestem za PIS em ani za Michalakiem. Mam tylko nadzieję,że obecny burmistrz jest czysty i nie wypłynie za jakiś czas jakaś dziwna sprawa z SMS em i że będzie działał dla dobra Ostródy i jej mieszkańców. Obym się nie mylił....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jest nowa jakośćJerzy 2018-11-24 15:54
autobusy Żeglugi (spółki komunalnej) już wożą uczniów SMS za półdarmo
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# !!!!maryjan 2018-11-28 10:40
Kłamstwo i pamiętaj że w internecie nie jesteś bezkarny!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ????Lucjan 2018-12-01 07:18
ani w internecie, ani na fakturze
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Kościołowa ciemnaOn 2018-11-24 18:25
Tak sie składa że ten strażak nie uczestniczył w rozbiórce pomostu. Nie będzie też uczestniczył w budowie pomostu bo przetarg wygrała firma Pana Wygonowskiego. Natomiast co do emerytury to trzeba się było uczyć ciemna łycho.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Kościołowa ciemnaMarek 2018-11-25 14:56
Przecież akurat do straży to kiedyś brali jak ktoś się nie chciał uczyć, kiedyś to straż latała za ludźmi i nie mieli wygórowanych wygań.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PajacStrażak. 2018-11-26 11:17
To czemu pajacu ulice zamiatasz. Trzeba bylo iść do straży. Chyba że masz skończone 8 klas SP 7?!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Może kiedyśtak było. 2018-11-26 17:44
Z tego,co wiem,te czasy minęły bezpowrotnie.Dzisiaj średnie wykształcenie to stanowczo za mało,żeby dostać się do służb mundurowych.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# szansaFram 2018-11-24 22:44
Początek obiecujący. Jest szansa na normalność w Ostródzie.

PS. Zabawne są te próby kąsania po łydkach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PozdrawiamPanią Agnieszkę 2018-11-25 09:29
Pawełko i wierzę,że czasy Wiceburmistrza Geska odeszły na zawsze w polityczny niebyt.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: PozdrawiamNatalia 2018-11-27 11:27
Pozdrawiam Cię Norbercik. Nie słuchaj ich tu byłeś wspaniały. Nigdy Cię nie zapomnę.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Do NataliiProponuję 2018-11-28 09:27
założyć Fan Club Norbercika.Skoro BYŁ TAKI WSPANIAŁY.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: PozdrawiamMarek 2018-11-27 23:33
Norberciunio wydzwania wszędzie i szuka dla siebie fuchy. Nikt go nie chce. Zatrudnił do marketingu nawet żonę i byłego szefa Czesia. Ale jak ktoś słyszy jaki towar mu wciskają to natychmiast ofertę odrzucają. Przyszedł czas powrotu a tam Beria nie chce go.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Nowa jakość polityki informacyjnej urzęduJanek K 2018-11-29 00:04
W Andaluzji w piątek szykuje się libacja alkoholowa pewien Andrzej stawia. Szczegóły i zdjęcia w najbliższym czasie ukażą prawdę.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# StawianieOn 2018-11-29 11:18
(...) cię obchodzi parchu jeden kto stawia,komu stawia i gdzie stawia. Za twoje nie stawia. Zajmij się żoną. Bo ona paru facetom "stawia".
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: StawianieAndrzej 2018-11-30 11:54
Janek K i tu też trolujesz. Daj już chłopie spokój. Spójrz żonie w oczy i zapytaj sie komu postawiła.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19