fbpx

Zaskakująca decyzja urzędu

Akcja oczyszczania jeziora
Akcja oczyszczania jeziora
Znana i pozytywnie oceniana akcja sprzątania jeziora nie spotkała się z przychylnością miejskich urzędników. Odmówili oni organizacji kolejnej edycji połączonej z zawodami rzutu magnesem na odległość. To już druga odmowa organizacji akcji na jeziorem Drwęckim. Tym razem odmowa została umotywowana wzmożonym ruchem mieszkańców w parku nad j. Drwęckim.

Utworzone w 2018 roku Stowarzyszenie Klub Sportowy MAGNES NEODYMOWY skupia wolontariuszy, którzy nieformalnie od kilkunastu miesięcy prowadzili akcje sprzątania akwenów m.in. ostródzkich jezior. Dzięki ich akcjom udało się oczyścić dno z wielu niebezpiecznych przedmiotów. Sprzątanie jezior realizowane przez wolontariuszy spotkało się pozytywnym oddźwiękiem ze strony mieszkańców. Stowarzyszenie wystąpiło do trzech instytucji o zgodę na zorganizowanie zawodów w rzucie magnesem w dniu 30 września 2018 roku. Dwie instytucje negatywnie zaopiniowały pomysł, jedna akcję poparła.

Urząd Miejski w Ostródzie:

W odpowiedzi na pismo z dnia 17 września 2018 r., uprzejmie informuję, że nie wyrażam zgody na zorganizowanie zawodów w rzucie magnesem w dniu 30 września 2018 r. w godzinach od 9:00 do 16:00 na Ostródzkim bulwarze. Decyzja podyktowana jest tym, iż w okresie weekendowym wzmożony jest ruch mieszkańców w parku nad jeziorem Drwęckim.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie:

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Nadzór Wodny w Ostródzie odpowiadając na Państwa wniosek z dnia 21.09.2018 r. (data wpływu: 25.09.2018 r.) informuje, że w oparciu o negatywną opinię Burmistrza Miasta Ostródy, nie wyrażamy zgody na przeprowadzenie na bulwarze jeziora Drwęckiego Pierwszych Mistrzostw Polski Magnes Neodymowy w rzucie na odległość i do celu.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie

Nawiązując do informacji o cyklicznym przeprowadzaniu Akcji oczyszczania jeziora Donieckiego w Ostródzie, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie popiera jej ideę.

Akcje, takie jak ta zaplanowana przez Państwa w Ostródzie, propagują wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz pokazują jak istotne jest dbanie o środowisko. Sprzątanie jezior jest szczególnie ważne, ponieważ poza przywróceniem im estetyki wizualnej, poprawiana lub utrzymywana jest czystość i jakość wód, zapewniane są odpowiednie warunki dla ich rekreacyjnego i rybackiego wykorzystania, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia zakwitów glonów oraz sinic, a także zapewnia się bezpieczeństwo zwierzętom wodnym, dla których śmieci często stanowią zagrożenie.

W akcjach sprzątania chodzi więc o zmianę świadomości każdego z nas, o stworzenie w społeczeństwie atmosfery aprobaty dla postaw przyjaznych środowisku, a jednocześnie dołożenie od siebie ,,cegiełki" w jego ochronie.

W przypadku jeziora Drwęckiego jest to tym istotniejsze, ze objęte zostało ono ochroną prawną m.in. jako obszar włączony do sieci Natura 2000 Dolina Drwęcy PLH280001. Samo jezioro Drwęckie sklasyfikowane jest jako siedlisko przyrodnicze 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nympheion, Potamion (podtyp 3150-1 Jeziora eutroficzne). Zaplanowane działania wpłyną na poprawę stanu tego siedliska.

 Pisma  Pisma  Pisma

Komentarze  
# czas na wasolo 2018-09-29 08:03
do 21 października
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# parodiarekin król oceanu 2018-09-30 08:16
Panie Burmistrzu i Zastepco,wasze dni są już policzone,mamy tylko nadzieje że juz Was nie ujrzymy w Urzedzie Miejskim,a jedynie w Urzedzie Pracy jako bezrobotni
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Obyś miałrację. 2018-10-06 19:57
Amen.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: parodiazula 2018-10-13 23:22
Oby wreszcie czesiek już zniknął , niech teraz pobiegnie maraton
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Zaskakująca decyzja urzęduRyszard Ochódzki 2018-09-30 11:20
Brawo Panie Czesławie, zaiste dobra decyzja. Tak samo dobra jak pozwolenie na poruszanie się pojazdom po ścieżce rowerowej przy amfiteatrze, bez oparcia o przepisy i zdrowy rozsądek.
p.s. Proponuję pogonić Carycę Katarzynę od mapek.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ha haŚwir 2018-10-02 22:46
A czy Ci niezależni to wiedzą na jakiś osiedlu dziś mieli spotkanie wyborcze? :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Zostająniezdecydowany 2018-10-04 08:50
Czy Pan Michalak mógłby odpowiedzieć na pytanie czy prawdą jest że jak zostanie burmistrzem to stanowiskach zachowa Pana zastępcę Geska, Panią skarbniczkę Bożęcką i Panią naczelnik Wiśniewską. Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Zostająmaryjan 2018-10-09 08:36
nieprawda bo już wyznaczył oficjalnie swojego zastepcę na konferencji prasowej
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19