fbpx

W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmian

Rada Osiedla Centrum.
Rada Osiedla Centrum.
W środę 22 marca 2017r. odbyło się spotkanie Rady Osiedla Centrum, na którym Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz mówił o koncepcji budowy wiaduktu. Poza potwierdzeniem kilku wcześniejszych informacji nie dowiedzieliśmy się wiele więcej ponadto, o czym już wiedzieliśmy. Burmistrz nadal nie chce udostępnić pełnej treści koncepcji. Trzeba dodać, że powstały już trzy koncepcje i wygląda, że to nie koniec.


Burmistrz kolejny raz potwierdził, że koszt budowy wiaduktu może wynieść około 20mln zł. Jednocześnie usłyszeliśmy, że miasto musi zabezpieczyć we własnym zakresie całą kwotę na rozpoczęcie inwestycji. Dotacja może być przyznana najwcześniej w 2018 roku i wcale nie jest pewne, że miasto ją otrzyma. Według burmistrza są dwie przeszkody. Pierwsza to sam proces przyznawania środków, drugi to fakt, że o takie środki może ubiegać się wyłącznie Starostwo Powiatowe. Dofinansowanie możliwie jest do 50% kosztów, przynajmniej tak twierdzi burmistrz.
Przy okazji przedstawienia informacji o budowie wiaduktu usłyszeliśmy o konieczności remontu i dostosowania jednaj z ulic do ruchu ciężkich samochodów ciężarowych. Dotyczy to całego odcinka ulicy 1 Dywizji. To odcinek od skrzyżowania z ulicą Drwęcką, aż do wiaduktu pod drogą S7 (około 800m). Problem na chwilę obecną jest taki, iż jest to droga wewnętrzna, nie publiczna a wskazywany przez burmistrza koszt tego remontu to nawet 8 mln zł. Bliższym prawdy byłoby jednak w tym przypadku mówienie o budowie całkowicie nowej drogi, nie o remoncie istniejącej. Ta droga musi obsłużyć ruch samochodów ciężarowych, gdyż w założeniu będzie to jedyna droga dojazdowa do MPEC i terenów znajdujących się po wschodniej stronie S7. Ku naszemu zaskoczeniu ewentualny remont najprawdopodobniej  zostanie wykonany dopiero po zakończeniu budowy wiaduktu. Oznaczać to może poważne kłopoty z dojazdem zaopatrzenia do MPEC.
Podczas spotkania usłyszeliśmy również, że jedna z koncepcji zakłada wyburzenie budynku znajdującego się na rogu ulicy Mazurskiej i Drwęckiej. To niewiarygodne, ale właścicielka również usłyszała o tym po raz pierwszy na spotkaniu. Takie podejście urzędników należy chyba skwitować krótkim - "bez komentarza".
W trakcie spotkania padły tematy likwidacji obecnych parkingów, chodników i zejścia dla pieszych z wiaduktu, o rondzie (Olsztyńska-Drwęcka) oraz rozwiązania komunikacyjnego w ramach skrzyżowania Drwęcka- Dywizji-  Grunwaldzka- Kopernika. Gorąco zachęcam do obejrzenia materiału z tej części spotkania.

 

Komentarze  
# mocnefram 2017-03-23 23:01
Ten Burmistrz wiaduktu nie wybuduje. Inwestycja przerasta go o parę numerów. Najbardziej podoba mi się koncepcja puszczenia autobusów i tirów ul. 1. Dywizji. Brawo Wy...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ??Marek 2017-03-24 08:50
A Ci ludzie kupując tam mieszkania nie wiedzieli w jakim stanie jest droga?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: ??Dariusz 2017-03-24 09:34
Cytuję Marek:
A Ci ludzie kupując tam mieszkania nie wiedzieli w jakim stanie jest droga?


Też się zastanawiam, z tego co pamiętam ta droga zawsze była w złym stanie. Ludzie, którzy zdecydowali się na kupno mieszkań w tamtym miejscu chyba widzieli jak to wszystko wygląda, można było wybrać inną lokalizację.
Jakoś poprzedni burmistrzowie też nigdy nie byli zainteresowani remontem tej ulicy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# drogamieszkaniec 2017-03-25 00:34
droga była zamkniętą enklawą przez wiele lat, była tam cisza i spokój, dopóki wspaniały Czesław nie puścił tam tirów do terenu swego szanownego kolegi....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: mocneGrześ 2017-03-25 09:38
Tu nie chodzi o wiadukt. Tu chodzi aby deweloper zaoszczędził 5-8 mln na dojeździe do swojego osiedla. Po co wywalać własną kasę. Co z tego będzie miał Najmowicz, Gesek i Bera ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: mocneArii 2017-03-25 21:36
Ta na pewno o to chodzi. Spisek, wszędzie spisek...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmianSarek 2017-03-24 14:54
W okolicach 30 minuty jakieś przejście? Burmistrz powiedział coś niewygodnego? ;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# InformacjaRedakcja 2017-03-24 19:50
Dzień dobry.

Przejęcie musieliśmy wykonać, ponieważ wyłączył się aparat. Przerwa jakieś dwie sekundy. Nic w tym czasie nie powiedziano. Urwany film źle by wyglądał. Zapewniamy, że jesteśmy ostatnią redakcją, która by chciała ukryć "niewygadaną" wypowiedź burmistrza ;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmianSarek 2017-03-24 15:36
"Wiadukt to jest chybiona sprawa?"
"Oczywiście"
Ehh w Ostródzie bez zmian, aż dziw bierze, że tacy ludzi potrafią się sami podetrzeć.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmianGonzo 2017-03-24 16:14
Do redakcji:
Jeśli burmistrz zasłania się prawami autorskimi(czyli chyba zakazem kserowania/skanowania?) to niech da do wglądu osobiście całą koncepcję a wy zrobicie zdjęcia.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# InformacjaRedakcja 2017-03-24 19:54
Burmistrz może przedstawiać dowolne powody. To co mówi nie jest istotne. Ważne jest co napisze w decyzji o odmowie udostępnienia. Nadal mamy nadzieję, że nie będzie niepotrzebnego utrudniania dostępu do informacji publicznej i otrzymamy dokumenty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmianJANIE 2017-03-25 09:04
Burmistrz jak zresztą cały PIS ma prawo " gdzieś". On dobrze wie że jeśli i tak złamie prawo i tak nie poniesie żadnych konsekwencji. Co najwyżej to my społeczeństwo zapłacimy za niego z naszych podatków. Za przegrane sprawy związane ze zwolnieniami jakie miał to mu włos z głowy nie spadł. Takie mamy prawo .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W sprawie wiaduktu w zasadzie bez zmianJANIEK 2017-03-25 09:17
Czy ktoś wie czy ostatnia sesja Rady Miasta była nagrywana, jak tak to gdzie można ja obejrzeć.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# DywizjiJa nie mogę 2017-03-27 10:12
Niech mi ktoś wytłumaczy, bo może do końca nie wiem, ale ulica Dywizji jest przecież zamknięta w pewnym momencie, dojazd jest tylko do bloku ostatniego i dalej brama koszarowa tak?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: DywizjiArii 2017-03-28 16:54
A co za problem otworzyć bramę?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# DywizjiJa nie mogę 2017-03-27 10:16
A wygląda to tak google.pl/.../...
Więc remont ma być tej drogi? A nie Demokracji?
Swoją drogą to gościu na balkonie załapał się na fajną fotkę
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19