fbpx

Ujawnienie obarczone jest ryzykiem

Ulica Drwęcka.
Ulica Drwęcka.
Urzędnicy miejscy za wszelką cenę i z dużą determinacja starają się utrudnić publikację treści zamówionej i opłaconej koncepcji budowy wiaduktu. Wymyślają różne powody. Począwszy od tego, że to mało istoty dokument, że to nie jest dokument urzędowy. W innym piśmie podają, że "...ujawnienie obarczone jest ryzykiem działania na szkodę Urzędu Miasta w Ostródzie". Nie trafia do nas ta argumentacja, więc złożyliśmy wniosek o informację publiczną. Urząd ma niecałe 14 dni na przekazanie koncepcji lub odmowę jej przekazania. W zależności o formy odmowy skierujemy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego lub do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jest jeszcze inna opcja. Urząd ujawni dokument i zakończy swoje niezrozumiełe gierki.
Po blisko miesiącu odpytywania w tej sprawie burmistrz przesłał odpowiedź, która jest pozbawiona sensu. Z jednej strony burmistrz publicznie chwali się planami budowy wiaduktu, z drugiej próbuje ukrywać szczegóły. Zamówiona koncepcja okazuje się być dokumentem tajnym i jak tłumaczy Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz - "obecny etap jest zdecydowanie zbyt wczesny, by niepotrzebnie kierować dyskusję na obszary, które mogą okazać się ostatecznie nieadekwatne do przedmiotu naszego wspólnego zainteresowania. Zapewniam, że w stosownym czasie, po uzyskaniu wszelkich zezwoleń, oraz dopracowaniu koncepcji, jej treść zostanie przedstawiona w pełnym zakresie opinii publicznej".
Ta odpowiedź burmistrza została do nas wysłana 10 marca. Odpowiedź może oznaczać, że dopiero po dopracowaniu koncepcja zostanie ona ujawniona. Czy rzeczywiście tak będzie? Okazuje się, nie do końca. Pismem wysłanym z urzędu datowanym na 6 marca, Rada Osiedla Centrum zaprasza na spotkanie 22 marca o godzinie 17:00. Pierwszym punktem będzie prezentacja koncepcji budowy wiaduktu przez pracownika urzędu. Pytamy więc - jakiej koncepcji? Tej tajnej, nieprzygotowanej, czy już dopracowanej i finalnej? Najwyraźniej ktoś się pogubił. Nie zmienia to jednak faktu, że warto pojawić się na tym spotkaniu i posłuchać. Być może usłyszymy coś nowego na temat budowy wiaduktu. Niestety informacji o tym spotkaniu na chwilę obecną nie ma w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Dziś pojawiła się natomiast informacja na tablicy informacyjnej Rady Osiedla Centrum. Żeby nie odbyło się kolejne spotkanie w celu omówienia ważnej sprawy w ograniczonym gronie i dla wybranych już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostródy na to spotkanie. Szczególnie polecamy wizytę ze względu na fakt, iż budowa wiaduktu to nie sprawa dotycząca wyłącznie Osiedla Centrum.

Zebranie Rady Osiedla Centrum rozpocznie się o godz. 17:00, 22 marca 2017r. w Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie przy ulicy Grunwaldzkiej 14.

Oczywiście będziemy, wysłuchamy i zrelacjonujemy. Zastanawiamy się jednak, czy ujawnienie tych informacji nie będzie obarczone jakimś ryzykiem.

Komentarze  
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemMountainDew 2017-03-16 19:46
A jakąś umowę z projektantem czy coś w tym stylu ujawnili? Z niej też można się dużo dowiedzieć.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# odp.Redakcja 2017-03-16 20:31
Żadne zestawienie zamówień publicznych dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej (od stycznia 2016r. do lutego 2017r.) nie zawiera pozycji, która wskazywałaby na zlecenie działań, czy wykonania opracowania na potrzeby budowy wiaduktu. To dość dziwne. Trudno wyobrazić sobie, by miasto otrzymało koncepcję za darmo. Dlatego też w naszym wniosku o informację publiczną zapytaliśmy m.in o dokumentację postępowania i umowy dotyczące opracowania koncepcji budowy wiaduktu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: odp.MountainDew 2017-03-16 20:36
Może w takim razie zostało opracowane przez jedną z firm budujących obecnie drogi w ramach jakiś porozumień?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# w ramach porozumień@ 2017-03-16 23:11
tak , ta firma która układała bruk koło ogólniaka ma teraz położyć go wyżej, na takim rusztowaniu nad torami,
specjalne opracowania nie są potrzebne, tylko trochę kostki trzeba dokupić lub z 11 Listopada wykorzystać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: w ramach porozumieńMountainDew 2017-03-17 11:10
Sklep z dopalaczami otworzyli czy jak?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Sklep z dopalaczami@ 2017-03-17 11:33
nie, marysia
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# a po co?Dariusz 2017-03-16 23:19
A po co mają coś przedstawiać jak i tak wielki, najmądrzejszy, wszechwiedzący wszystko zaraz to skrytykuje.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Coś na temat torówJa nie mogę 2017-03-17 10:43
W okolicach stacji Ostróda, PKP wykonuje projekt przebudowy torów, kiedy będzie wykonanie nie wiadomo. Link do strony .../HomeServlet?MP_m odule=main&MP_action =siwz_tab&demandIden tity=171951¬iceId entity=7692&expired= 1 , trzeba odpalić TOM III SIWZ PFU.pdf i tam znaleźć Ostródę i opis przebudowy, bo całe zamówienie nie dotyczy tylko Ostródy
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemGesek 2017-03-20 15:50
Ciekawe dlaczego Gesek nie chce pokazać projektu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemSarek 2017-03-20 19:39
Bo nie ma jeszcze projektu i jeszcze długo nie będzie bo ma być budowany w systemie projektuj i buduj.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemGrześ 2017-03-21 17:16
Gniesek nie wprowadzaj ludzi w błąd ponoć 500 tyś będzie kosztować.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemSarek 2017-03-23 11:34
Projekt wykonawczy czy program funkcjonalno-użytkowy? Widzę coraz więcej ludzi choruje na manię prześladowczą ludzi z urzędu, cóż to się leczy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# do redakcjiIrena 2017-03-22 10:40
A może dodatkowo redakcja zajęłaby się sprawą bieżni lekkoatletycznej przy 4-ce, widać że ktoś korzysta ale dostępu dla wszystkich nie ma, niech umożliwią dla nas mieszkańców dostęp do bieżni bo gdzieś trzeba ćwiczyć no i chyba zostaje bieganie po chodnikach wdychając spaliny samochodowe, niech droga redakcja zadziała i dowie się kiedy ktoś podejmie decyzję i udostępni dla mieszkańców obiekt. No chyba że wybudowane na pokaz i niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# InformacjaRedakcja 2017-03-22 22:34
Wysłaliśmy zapytanie, czekamy na odpowiedź urzędu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# OdpowiedźRedakcja 2017-03-24 20:21
Poniżej treść odpowiedzi z Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

"W odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, iż stadion przy ul. Wyszyńskiego po zakończeniu prac budowlanych I etapu w grudniu 2016r. został zamknięty a klucze i dotychczasowe wyposażenie przekazano Ostródzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji. Stadion nie jest udostępniony ponieważ zaplanowane są jeszcze do wykonania prace budowlane. m.in. wykonanie oświetlenia. Otwarcie stadionu nastąpi po zakończeniu prac, prawdopodobnie w czerwcu".
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: OdpowiedźArii 2017-03-28 16:56
Stwierdzenie burmistrza w którymś propagandowym biuletynie, że stadion będzie ogólnodostępny było chyba na wyrost.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ujawnienie obarczone jest ryzykiemSarek 2017-03-23 12:25
Będzie jakaś relacja ze spotkania wczorajszego?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19