fbpx

Miasto wkrótce może kupić basen!

ilustracja
ilustracja
Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że rada wierzycieli wyraziła zgodę na sprzedaż basenu. Podczas środowego spotkania rada dała "zielone światło" dla sprzedaży basenu za 2,5 mln zł. Wkrótce ma się pojawić nowe ogłoszenie za taką właśnie kwotę.

Radni podczas sesji 31 stycznia wyrazili zgodę na zakup basenu za kwotę nie wyższą niż 2,5 mln. Jeśli nie będzie innych ofert można przyjąć, że to właśnie samorząd miejski kupi basen.

Według burmistrza możliwe jest, że basen zostanie uruchomiony już w październiku tego roku a koszty remontu mogą wynieść 2 do 3 mln zł. Roczne utrzymanie może sięgać miliona zł. W tej kwocie będą ujęte koszty zajęć na basenie dla dzieci w ramach zajęć szkolnych.

Ceny biletów mają pozostać na tym samym poziomie co u poprzedniego operatora. Jednak usłyszeliśmy od burmistrza, że mieszkańcy Ostródy będą mieli 50% bonifikatę. To doskonała informacja. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na finalizację planów zakupu i uruchomienia basenu.

Do sprawy będziemy wracać.

Komentarze  
# BasenAgata 2017-02-10 07:07
Czy basen jest obojetne mi to jest, wole basen w Morągu , czysto , rotownicy na miejscu , jak trzebaurzyją gwizdka , a nasi to siedzieli w kanciapie I przylądali fb. albo grali , trzeba był chodzic I prosić żeby włączyli nawet fontanny dla dzieci , pozatym bardzo brudno.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: BasenKarol 2017-02-10 10:38
Bo wiedzieli, że to ich koniec na basenie to po co się starać ? Przyjdzie nowy właściciel to nowe oby lepsze zasady utrzymania porządku.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# BasenAgata 2017-02-10 13:35
Czyli mògł się ktoś utopic I by I h też nie obchodziło . Lekcje pływania do byŁa jakaś farsa , za ktòrą ludzie płacili dodatkowo. Moje dziecie uczestniczyło w morągu, oraz w dużym mieście I jakoślekcje wygladały normalnie . A nie jak tu nauczyciel stoi z kijem a dzieci aż sine w zimnej wodzie!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: BasenKarol 2017-02-10 15:45
Jakiś czas temu byłem w Pluskach i mogę powiedzieć, że na taki obiekt było 4 ratowników, pochowanych po kątach, zajmujących się komórkami. A bardzo ciekawie wyglądały też lekcje na basenie dla ostródzkich szkół. Dzieci sobie, nauczyciele sobie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ktoś najwyraźniej ma nierówno pod sufitemw PiSdu 2017-02-10 10:36
Chciałbym tylko przypomnieć burmistrzowi, że ceny w tym rezerwuarze były najwyższe w województwie!!! Czyli jak meldunek w Ostródzie to połowa ceny a jak poza np. w Kajkowie, Iławie, Krakowie to bilecik cały. Że niby jak, dowody będą sprawdzać? Czyżby każdy mieszkaniec miasteczka miał dostać kenkartę? To lepiej już tatuaż permanentny z daleka będzie wiadomo kto zacz. Dodatkowo proponuje pierwszeństwo do sauny dla pisiorów, kibelki też na prawo dla swoich z papierem i na lewo dla reszty hołoty. Widać burmistrz mocno tęskni za czasami PRLu, wtedy też obowiązywały dwie taryfy dla swoich i obcych. Czyżby ten facet miał nierówno pod sufitem? Proponuję dodatkowo urozmaicić ofertę i dodać super zniżkę dla członków PiS i rodziny radio ma ryja.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ktoś najwyraźniej ma nierówno pod sufitemStefan 2017-02-10 12:41
W nowych dowodach nie ma już zapisu o miejscu zameldowania, i co wtedy?! ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ktoś najwyraźniej ma nierówno pod sufitemKarol 2017-02-10 15:42
Karta Ostródziaka i po sprawie. Dla przypomnienia sekretarz gminy p. Wawrzyński mówił, że nie w interesie gminy jest ten basen i dokładać się nie będą.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19