fbpx

Burmistrz ma nowego zastępcę

Piotr Kowal, nowy zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda
Piotr Kowal, nowy zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda
Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak od 1 grudnia 2021 roku ma nowego zastępcę. Został nim Piotr Kowal z Elbląga i zarazem został wskazany jako pierwszy zastępca. Burmistrz tym samym będzie miał dwóch zastępców. Agnieszka Krupa przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Nowy zastępca będzie zarabiał nieco ponad 10 000 brutto.

Komunikat o powołaniu zastępcy burmistrza nie zawierał zbyt wielu szczegółów. Niecałą godzinę po wysłaniu wniosku o informację publiczną do urzędu, na oficjalnym profilu społeczościowym Miasta Ostróda pojawiły się dodatkowe informacje o nowym zastępcy. Również one nie dały odpowiedzi na pytania, choćby o doświadczenie zawodowe nowego zastępcy.

Piotr Kowal (34 lata) od 2013 był zatrudniony w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, gdzie m.in. był kierownikiem hali przy al. Grunwaldzkiej. Od sierpnia 2021 roku zajmował stanowisko zastępcy dyrektora MOSiR w Elblągu.
Piotr Kowal ma bogate doświadczenie jako trener siatkówki i ta działalność przełożyła się na współpracę ze Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, Akademią S.O.S. z Elbląga, czy Klubem IKS Atak Elbląg.
Piotr Kowal jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył filologię polską - specjalizacja: komunikacja medialna. Od 2 stycznia 2010 do 30 listopada 2021 roku prowadził własną działalność gospodarczą (finansowa działalność usługowa).

Nie jest tajemnicą, że syn burmistrza Ostródy i nowy zastępca znają się i współpracują na polu trenowania siatkówki. We wrześniu na profilu społecznościowym lokalnego klubu sportowego pojawił się wpis opatrzony ich wspólnym zdjęciem, w którym czytamy, że obaj trenerzy realizują wspólny projekt zaprzyjaźnionych klubów.

W odpowiedzi na wniosek o informację publiczną otrzymaliśmy informację o wynagrodzeniu nowego zastępcy. Oto treść odpowiedzi:
Wynagrodzenie zasadnicze - 6830,00 zł
Dodatek funkcyjny - 2850,00 zł
Dodatek stażowy - 546,40 zł

Czas pokaże, czy nietypowy awans wprost z parkietu do gabinetu przełoży się na zwiększenie liczby pozasportowych osiągnięć burmistrza i zdobycie wysokiej pozycji w "mistrzostwach zarządzania miastem", których finał spodziewany jest już za 2 lata.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19