fbpx

Radni proszą o udział w referendum

Ilustracja do materiału
Ilustracja do materiału
Radni Rady Miejskiej w Ostródzie proszą mieszkańców o udział w referendum gminnym.

Radni Rady Miejskiej w Ostródzie zwracają się z prośbą do mieszkańców miasta Ostróda o wzięcie udziału w zbliżającym się referendum gminnym w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka przed upływem kadencji w dniu 14 czerwca 2020 r.

Stanowisko o takiej treści zostało przyjęte przez radnych podczas XXIX Sesji Rady Miejskiej w Ostródzie, która odbyła się 9 czerwca 2020 roku. Przyczyny wniesienia o przyjęcie tego stanowiska należy upatrywać w postawie Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka, który to zdaniem radnych lekceważy ich, nie jest skory do rozmowy, nie uczestniczy w sesjach.

Przypomnijmy 14 czerwca ma się odbyć referendum gminne w sprawie odwołania burmistrza Miasta Ostróda przed upływem kadencji.

20 stycznia 2020 roku do Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Elblągu wpłynął wniosek o zwołanie referendum. W uzasadnieniu wniosku czytamy:

Powodem zainicjowania procedury referendalnej jest fatalna polityka personalna uprawiana przez burmistrza Zbigniewa Michalaka i brak jakiejkolwiek wizji prowadzenia samorządu. Podejmowane przez burmistrza decyzje, to z jednej strony skutek niedoświadczenia w samorządzie, a z drugiej nieumiejętność zarządzania w ogóle. Minął ponad rok od jego zaprzysiężenia, a nie widać żadnej wizji rozwoju naszego miasta. Brak też planu inwestycji. Na dodatek burmistrz Zbigniew Michalak zrezygnował ze współpracy z radą miasta jak również najbliższymi miastu samorządami - gminą Ostróda oraz powiatem ostródzkim. Rodzi to tylko niepotrzebne konflikty ze szkodą dla całej lokalnej społeczności, a w szczególności dla mieszkańców Ostródy. Brak tej współpracy doprowadził m.in. do chaosu w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na linii miasto-gmina. Naszym zdaniem został on tylko chwilowo zażegnany. Zmniejszone zostało finansowanie klubów sportowych kosztem prywatnej szkoły mistrzostwa sportowego, której właścicielem był Zbigniew Michalak, a którą obecnie prowadzą członkowie jego najbliższej rodziny. Jedną z lokalnych gazet uczynił swoją „tubą propagandową”, którą finansują spółki miejskie. Duża część mieszkańców ma także za złe burmistrzowi, że nie umiał porozumieć się z organizatorami festiwalu muzyki tanecznej, który promował Ostródę przez ponad dwadzieścia ostatnich lat. Skutkiem tego było przeniesienie imprezy przez organizatorów do Olsztyna.
To tylko niektóre zarzuty wobec burmistrza Zbigniewa Michalaka. Nie o takie „zmiany” chodziło tym, którzy w ostatnich wyborach samorządowych postanowili powierzyć ten zaszczytny urząd właśnie jemu. Został obdarzony zaufaniem, a w zamian stał się władzą arogancką, która nie słucha głosu mieszkańców i nie realizuje swoich obietnic wyborczych. Jest za to prywata i nepotyzm.

Stanowisko Rady Miejskiej w Ostródzie
Stanowisko Rady Miejskiej w Ostródzie

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19