fbpx

Most będzie zamknięty

most kolejowy
most kolejowy
Wracamy do sprawy mostu kolejowego. Otrzymaliśmy dziś odpowiedź z PKP dotyczącą zamknięcia mostu w ciągu dawnej linii kolejowej, który od wielu lat jest jedną z chętniej uczęszczanych dróg przez pieszych, biegaczy i rowerzystów. Nie jest to niestety dobra informacja.

Dodatkowo przekazana odpowiedź rodzi podejrzenia o to, że wójt doskonale sprawę znał i wprowadził nas w błąd. Przypomnijmy zatem fragment naszego materiału: Wójt Bogusław Fijas powiedział nam, że żadne pismo do gminy nie dotarło i bulwersuje go fakt odcięcia wieloosobowej rodziny od bezpośredniego dojazdu do miasta. Dodatkowo wójta dziwi brak jakiejkolwiek informacji, choć zamknięcie mostu odbyło się na terenie Gminy Ostródy.

Wysłaliśmy już do Gminy Ostróda wniosek o udostępnienie pełnej treści korespondencji z PKP.

W odpowiedzi na nasze pytania rzecznik PKP na region warmińsko-mazurski Michał Stilger przesłał nam następujące wyjaśnienie.

Na początku lipca 2019 roku gmina Ostróda powiadomiła nas o złym stanie technicznym byłego mostu kolejowego, który znajduje się na nieczynnej linii kolejowej nr 257 Ostróda – Morąg. Tory linii kolejowej zostały rozebrane, a sam most jest obecnie elementem drogi łączącej ulicę Juliusza Słowackiego w miejscowości Czarny Róg z zabudowaniami mieszkalnymi leżącymi po drugiej stronie jeziora. Droga prowadząca do zabudowań zlokalizowana jest na dwóch działkach pozostających w zarządzie PKP S.A. i służy w praktyce mieszkańcom jednego budynku jako droga dojazdowa do ich posesji, a w okresie letnim z drogi tej korzystają również turyści. Do wspomnianego budynku jest również możliwość dojazdu inną, dłuższą drogą.

Obecnie w związku z uruchomieniem programu Kolej Plus, zakładającego uzupełnienie lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej oraz trwającymi nad nim pracami, PKP S.A. nie prowadzi postępowań w sprawach dotyczących zbywania gruntów po liniach kolejowych. Dotyczy to również wspomnianej linii kolejowej.

Mając na uwadze stan techniczny mostu, podjęta została decyzja o zamknięciu dla ruchu kołowego i pieszego drogi prowadzącej przez most. W sierpniu 2019 roku Urząd Gminy Ostróda został pisemnie powiadomiony o tym fakcie.

Komentarze  
# moscikKamieni Szlachetnych 2019-11-27 20:34
Czyli wiadomość z linku: www.gminaostroda.pl/ .../... również jest wprowadzeniem opinii publicznej w błąd? A może wójt kolejny raz stwierdzi że został wprowadzony w błąd? A my jako przedstawiciele "Stowarzyszenia" już raz gdzieś to słyszeliśmy gdy rzekomo usunięto odpady z działek na Wałdowie przy ul Wypoczynkowej. Panie wójcie kolejny raz proponujemy PODAĆ SIĘ HONOROWO DO DYMISJI!!. A może w Gminie będzie lepiej?:) Czekamy na odpowiedź w tej sprawie od władz Gminy ale wydaje się że będzie taka jak powyżej. Proponowalibyśmy również aby przeprosić mieszkańców którzy powinni zostać o takiej sytuacji powiadomieni przez Gminę, a Od sierpnia było bardzo dużo czasu aby rozwiązać problem i powiadomić opinię publiczną, a nie tworzyć nie potrzebny stres. Drodzy Radni Gminy prosimy na najbliższej sesji 29 Listopada poprosić wójta o publiczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Żądamy konsekwencji i nie zamiatania pod dywan!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: moscikkibic 2019-11-27 22:36
Wiadomość z linku została usunięta :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# MostLidia 2019-11-28 14:16
Dłuższa droga przez las owszem można dojechać kiedy jest sucho i bez śniegu. Nikt nam nie zapewni że będziemy mieli przejazd w czasie zimy czy też podczas wywozu drewna. Drogi są w strasznym stanie. Nie wszyscy mieszkańcy są zmotoryzowani . W praktyce będzie to wyglądało tak,że po chleb trzeba będzie iść 16 km w jedną stronę. Prawdą jest, nie zawsze mieliśmy tak łatwy dostęp dojazdu do miasta ale od zawsze była możliwość chociażby przejścia pieszego. Teraz PKP chce to zmienić. A skoro ma być zablokowane przejście i przejazd górą mostu to i szlak wodny również powinien zostać zamknięty. Fakty są takie.Szlak rowerowy z Ostródy do Elbląga przestanie istnieć na 2 km a jak będą się pszemieszczać jachty? Taki paradoks dzisiejszych czasów. Dzięki temu, że są mieszkańcy za mostem którzy nigdy o nic nie prosili. Sami dbaliśmy o nasyp łataliśmy dzióry na moście gdyby nie to już dawno byłoby to nie przejezdne miejsce. Jak tu żyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19