fbpx

Urząd milczy w sprawie hali sportowej

Hala sportowa przy ul Piłsudskiego
Hala sportowa przy ul Piłsudskiego
Niestety ponownie nie możemy doczekać się odpowiedzi na pytania skierowane do Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Pytania, które wysłaliśmy 4 i 11 września dotyczyły m.in. remontu hali sportowej przy ul. Piłsudskiego. Remont przedłuża się, a pierwotny termin zakończenia prac minął 11 września. Pytaliśmy o umowy i aneksy oraz termin oddania do użytku. Wygląd to niepoważnie, kiedy burmistrz i jego pracownicy zapraszają media do zadawania pytań, po czym nie udzielają na nie odpowiedzi.

Hala sportowa - 7 września 2019.
Hala sportowa - 7 września 2019.
Remont hali przy ul. Piłsudskiego trwa od sierpnia 2018 roku. W tym czasie można by postawić od zera nowy obiekt. Remont polegających na termomodernizacji i przebudowie nadal trwa. Niestety nikt dziś nie potrafi udzielić odpowiedzi, kiedy hala zostanie udostępniona. Niedostępność tego obiektu to poważny problem dla klubów sportowych, szczególnie tych, które zajmują się dyscyplinami typowo halowymi. W trakcie kampanii wyborczej, jak i po jej zakończeniu padały obietnice centralnego zarządzania wszystkimi halami sportowymi. Było to dobrym pomysłem. Jednak czas pokazał, że były to wyłącznie mrzonki i obietnice bez pokrycia. Nic nie zrobiono w tym zakresie. Centrum Sportu i Rekreacji też nie ułatwia funkcjonowania klubom sportowym. Nie jest rzadkością odwoływanie zajęć z powodu innych „pilnych” potrzeb. Wraz z nastaniem sezonu jesienno- zimowego lista chętnych do korzystania z hal sportowych znacząco się wydłuża. Wbrew logice pierwszeństwo dla dyscyplin halowych ani nie jest ani oczywiste, ani realizowane. Najwyraźniej w urzędzie i w Centrum Sportu ta sytuacja nikomu nie przeszkadza. Sprawie powinni się głębiej przyjrzeć radni, gdyż realizacja remontu hali sportowej przy ul. Piłsudskiego znacząco odbiegła od warunków określonych w przetargu i tych zawartych w podpisanych umowach. To z kolei może rodzić uzasadnione podstawy do twierdzenia, że jest to działanie ze szkodą dla gminy.

Kolejne ponaglenia wysłane, czekamy na odpowiedź.

Komentarze  
# RE: Urząd milczy w sprawie hali sportowejRenata 2019-10-02 06:58
Pan Naczelnik wyraźnie mówił na sesji 23 września że roboty budowlane opóźnią się około 2 tygodni czyli wychodzi ze skończą kolo 10 października ;-)) - link do sesji youtu.be/47iB3aeTu-g od 1:28:03
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Urząd milczy w sprawie hali sportowejSceptyk 2019-10-02 07:16
A świstak siedzi i.....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19