fbpx

VI Kongres Ruchów Miejskich w Ostródzie i Iławie

plakat
plakat
Zapraszamy na VI Kongres Ruchów Miejskich w Ostródzie i Iławie w dniach 22-23.06.2019 r pod hasłem MIASTA MAŁE, ŚREDNIE I DUŻE. Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna od dawna zabiegało o to, aby nasza lokalna perspektywa przebijała się do świadomości w politykach centralnych. I udało się ! Już za tydzień do Ostródy i Iławy na ogólnopolskie forum przyjeżdżają miejscy aktywiści, działacze lokalni i samorządowcy z całego kraju. Są wśród nich  eksperci z różnych dziedzin – architekci, planiści, transportowcy, ekolodzy, historycy, socjologowie,  prawnicy, nierzadko wykładowcy akademiccy i nie bojący się śmiałych decyzji urzędnicy samorządowi.  Będą obradować na VI Kongresie Ruchów Miejskich.

Tematem wiodącym VI Kongresu będą problemy i potrzeby średnich i małych miast.   Rozwój naszego kraju jest obecnie skoncentrowany głównie w dużych metropoliach, gdzie standard życia jest bardzo bliski standardom krajów Zachodu. Nie przekłada się to na  rozwoju prowincji, a obszarem zapaści są małe i średnie miasta. A przecież tu też toczy się życie!  Dopiero na przestrzeni ostatniego roku zaczęto mówić o tym głośniej w dyskursie publicznym. 

To właśnie ruchy miejskie sprawiły, że w Polsce na serio politycy zaczęli mówić o miejskiej polityce. Teraz, przed wyborami parlamentarnymi nadszedł czas, aby politycy zaczęli serio mówić o zrównoważonym rozwoju całego kraju i sposobach na przeciwdziałanie zapaści małych i średnich miast.  Zbliżający się Kongres może więc stać się ważnym i ciekawym miejscem debaty o Polsce lokalnej.

Do udziału w Kongresie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem naszego miasta Mieszkańców Ostródy. Bogaty program wydarzenia dotyka wielu ważnych dla miasta kwestii. Od wykluczenia transportowego, starzenia się małych i średnich miast, odpływu z nich ludzi młodych, po  pozorność działań partypacyjnych władz miast. Nie zabraknie też praktycznych warsztatów poświęconych projektowaniu przestrzeni dla mieszkańców, ekologii społecznej małego, średniego miasta czy prowadzeniu kampanii społecznych.

Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie: kongresruchowmiejskich.pl/vi-krm.

Rejestracja uczestników odbywa się przez stronę www wydarzenia. Mieszkańcy Ostródy i Iławy mogą skorzystać z biletów wstępu na wydarzenie w specjalnej cenie 10 zł.

Organizatorem VI KRM jest Związek Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich z Poznania, we współpracy z RzeczJasną. A całe wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji Batorego, Powiatu Ostródzkiego, Miasta Iława.

 

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19