fbpx

Ściśle tajne inwestycje

ilustracja
ilustracja
W odpowiedzi na dwa wnioski (6 listopada 2018 roku) dotyczące postępu prac przy budowie wiaduktu i remoncie basenu znajdujemy sprzeczności i brak konsekwencji. Norbert Gesek zastępca burmistrza najwyraźniej chce nam dać do zrozumienia, że informacja o postępie prac, o harmonogramie rzeczowo-finansowym, o zagrożeniach w realizacji harmonogramu, to informacja ściśle tajna. Ta odpowiedź jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że skarga na bezczynność burmistrza skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest zasadna.

Zastępca burmistrza Norbert Gesek w odpowiedziach na dwa wnioski podaje, że to, o co wnioskujemy nie jest informacją publiczną i sugeruje, że to informacja prywatna. Jest to oczywista nieprawda i próba dopasowywania dowolnie wybranych przepisów do własnych potrzeb. W tym przypadku wygląda to na celowe i realizowane z premedytacją utrudnianie dostępu do informacji publicznej, którą urząd posiada. Utrudnianie dostępu do informacji trwa od 15 września. Urząd odmawia nam teraz odpowiedzi argumentując, że to o co pytamy nie stanowi informacji publicznej, choć ten sam zastępca w piśmie z 27 września informuje nas, że na podstawie ustawy o dostępie informacji publicznej przedłuża sobie czas na odpowiedź do 12 listopada 2018 roku. Robi to mimo ustawowego obowiązku realizacji wniosku w terminie 14 dni. Gdzie tu konsekwencja?

Dzisiejsza odpowiedź dotycząca wiaduktu i basenu stoi też w sprzeczności z odpowiedzią udzieloną na wniosek dotyczący basenu. Pytaliśmy wtedy dokładnie o taki sam zakres informacji. Odpowiedź przyszła 2 października, więc urząd potwierdził, że jest to informacja publiczna. Jednak gdy zapytaliśmy ponownie o to samo, to otrzymujemy odpowiedź, że nie jest to informacja publiczna.

Dziwnie zbiega się to z naszą skargą na bezczynność burmistrza Ostródy, którą złożyliśmy w poniedziałek 5 listopada 2018 roku. Urząd musi ją przekazać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Z udzielonej dziś odpowiedzi wynika, że termin zakończenia prac remontu basenu to IV kwartał 2018 roku, a pytanie o "termin otwarcia basenu" jest dla zastępcy terminem nieprecyzyjnym i odpowiedzi nie udziela.

Dowiedzieliśmy się też, że jedyny znany termin zakończenia budowy wiaduktu to termin umowny. Z umowy wynika zaś, że jest to 17 grudnia 2018 roku. Żadnego aneksu do tej umowy na dzień udzielenia odpowiedzi nie podpisano, jak informuje nas zastępca burmistrza.

Mamy zatem absurdalną sytuację polegająca na ukrywania faktów dotyczących postępu prac przy kosztownych inwestycjach budowy wiaduktu i remontu basenu.

Nie zostawimy tak tej sprawy. Mamy jednak nadzieję, że nowy burmistrz podejdzie do sprawy w zgodzie z obowiązującym prawem i udostępni nam wszystkie informacje.
Jeśli odmówi będziemy kierować kolejne sprawy do sądu. Mieszkańcy mają bowiem pełne prawo poznać prawdziwe informacje o stanie prac.

Odpowiedź z 6 listopada w sprawie basenu

Odpowiedź z 6 listopada w sprawie basenu

Odpowiedź z 27 września w sprawie wiaduktu

Komentarze  
# RE: Ściśle tajne inwestycjepink 2018-11-07 07:22
"Nie zostawimy tak tej sprawy. Mamy jednak nadzieję, że nowy burmistrz podejdzie do sprawy w zgodzie z obowiązującym prawem i udostępni nam wszystkie informacje". i nowy basen będzie jego zasługą! hahaha!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ściśle tajne inwestycjeBoguś F. 2018-11-07 08:09
To tak samo jak teraz stadion, amfiteatr był zasługą Najmowicza. Hahahaha
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ściśle tajne inwestycjeMaryjan 2018-11-07 09:48
A dlaczego nie chcą udzielić informacji i dlaczego nie podpisali aneksu?? Bo chcą żeby było to na głowie nowego Burmistrza!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Panom N. i G. już podziękowanoFram 2018-11-07 17:21
To dobrze, że ta ekipa nie zajmie się już aneksami. Tylko na tym byśmy stracili. Geniuszom już dziękujemy.
À propos, co zostawią nam w spadku na głazie w parku przy Czarnieckiego?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Panom N. i G. już podziękowanoDonMaciejo 2018-11-07 18:17
kacze jajo
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Panom N. i G. już podziękowanoAnia 2018-11-08 08:36
zgadza się
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ?olo 2018-11-10 07:31
a nowy burmistrz co zrobi sam? pogada sobie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# basenwyborca 2018-11-22 17:33
Widac jak nowego burmistrza interesuje basen! Obiecywal ze przyspieszy otwarcie basenu a tak naprawde ma go gleboko w... Zlapany juz w pierwszym tygodniu na klamstwie. Oj chyba szybko bedzie referendum!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# oddaj basen nowy wlodarzujan 2018-11-22 17:36
Rządamy przywrócenia basenu jak najszybciej! Michalak tylko myśli co by tu dla swojej szkoły i rodziny nakraść a potrzebami mieszkańców się nie interesuje. Nie chcemy takiego burmistrza !
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19