fbpx

(nie)Porozumienie

ilustracja
ilustracja
Biednemu wiatr w oczy. Nie dość, że od kwietnia Ostróda ma na drogach jeden wielki korek, to jeszcze została odcięta jedyna możliwość dojazdu do miasta od strony S7 poza węzłami. Choć to nieuchronne wielu mieszkańców nie kryje oburzenia, wręcz zdziwienia całą sytuacją. Co prawda GDDKiA zrobiła ukłon w stronę mieszkańców, ale wszyscy powinniśmy zacząć się przyzwyczajać, że od grudnia będą tylko dwa wjazdy do miasta od strony S7.

Poprosiliśmy GDDKiA w Olsztynie o kopię porozumienia zawartego z Gminą Miejską Ostróda. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że jest to jedynie porozumienie ustne, które było doprecyzowane podczas kilku spotkań. Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA w odział w Olszynie napisał -

MOP nie może być połączony z siecią dróg lokalnych, jednak rozumiejąc trudną sytuację komunikacyjną w mieście w związku z budową wiaduktu, na prośbę burmistrza Ostródy zgodziliśmy się na tymczasową możliwość przejazdu przez teren MOP-u z ul. Plebiscytowej w kierunku Gdańska. Miasto przygotowało projekt organizacji ruchu, który został przez nas zatwierdzony. Zgodnie z tym projektem, w celu usprawnienia komunikacji na czas budowy wiaduktu w Ostródzie (tj. do 17 grudnia 2018) istnieje możliwość wyjazdu z ul. Plebiscytowej na S7 w kierunku Gdańska przez teren MOP-u.
Projekt organizacji ruchu nie przewiduje ruchu w kierunku przeciwnym, tj. z S7 przez MOP na ulicę Plebiscytową. Taka organizacja ruchu została wprowadzona przez miasto w ubiegłym tygodniu i obowiązywać będzie do 17 grudnia 2018 roku. Po tym czasie połączenie MOP-u z ulicą Plebiscytową zostanie zlikwidowane, MOP będzie połączony wyłącznie z drogą ekspresową S7.

Ta odpowiedź nie powinna zaskoczyć nikogo, kto śledził informacje dotyczące zarówno budowy S7 i wiaduktu. Od grudnia będzie można wyjechać na drogę S7 i zjechać z niej jedynie przez dwa węzły - Ostróda Północ i Ostróda Południe. W praktyce oznaczać to będzie zwiększenie liczby dużych ciężarówek na ulicy Olsztyńskiej, Mickiewicza i Szosie Elbląskiej.

Wyjazd z MOP
Wyjazd z MOP

Wyjazd z MOP
Wyjazd z MOP

Wjazd na MOP
Wjazd na MOP

Komentarze  
# RE: (nie)PorozumienieOST 2018-08-29 20:58
Nie rozumiem problemu. Mieszkańcy wybrali taki wariant przebiegu drogi ekspresowej. Zamiast trzech zjazdów, woleli zachować Dąb Napoleona.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# właśnieRód 2018-08-29 22:29
Tam taki jeden przyszły radny biegał i zadymę o ten dąb robił :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Uzgodnienie dokumentacji obwodnicy z 2010Kanclerz 2018-08-31 12:23
Aż trudno w to uwierzyć, że projekt przebiegu S7 na odcinku Ostróda uzgadniany był przez Samorząd Miasta Ostróda w 2010 r. To już 8 lat minęło od tych zdarzeń. Szok!
Prośba, czy ktoś z ówczesnych władz (Burmistrz, Zast. Burmistrza) mógłby przypomnieć, jak wyglądały rozmowy w sprawie zjazdu z S7 na Osiedle Plebiscytowe oraz wjazdu na S7 z ulicy Olsztyńskiej?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19