fbpx

Podpisano umowy na dofinansowanie miejskich projektów

Ilustracja
Ilustracja
Koniec roku przyniósł formalne potwierdzenie przyznania środków na projekty, których lwią część stanowią środki unijne. Największy i najważniejszy z punktu widzenia mieszkańców Ostródy to projekt o nazwie "Zrównoważany Transport Miejski". We wtorek 14 listopada 2017 r. otrzymaliśmy informację o potwierdzeniu przyznania dofinansowania a na koniec grudnia złożono podpisy pod umową na dofinansowanie.

"Zrównoważony transport miejski w Ostródzie" (RPWM.04.04.04-28-0004/17) to potrzebny i oczekiwany projekt dotyczący w głównej mierze zakupu niskoemisyjnych autobusów i budowy ścieżki rowerowej łączącej Ostródę z Kajkowem. Kwota całkowita projektu: 20 423 902,30 zł, dofinansowanie: 14 032 167,28 zł. Więcej szczegółów w materiale - "Duży projekt z dofinansowaniem". Gmina Miejska Ostróda 31 lipca 2017 roku ogłosiła przetarg - "Dostawa autobusów w ramach Projektu: Zrównoważony transport miejski w Ostródzie". Otwarcie ofert: 2018-03-01.
Brakuje jeszcze postępowań na pozostałe zadania, w tym na budowę ścieżki rowerowej. W tym zadaniu w kosztach będą partycypować również Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Gmina Ostróda.
Nasze obawy budzi jednak sposób wykonania tej ścieżki. Zgodnie z udostępnionymi dokumentami planowana jest ścieżka z polbruku. Mamy nadzieję, że zleceniodawca wycofa się z tego pomysłu i ścieżka rowerowa zostanie wykonana z asfaltu.

Gmina Miejska Ostróda podpisała również umowę na dofinansowanie projektu "Wdrożenie e-usług w Urzędzie Miejskim w Ostródzie" (RPWM.03.01.00-28-0042/17), który w założeniu ma usprawnić i umożliwić załatwienie większości urzędowych spraw za pomocą komputera. Kwota całkowita projektu: 1 286 680,00 zł, dofinansowanie: 927 078,00 zł. To powinno być standardem we wszystkich urzędach, dlatego bardzo nas cieszy realizacja takiego projektu.

XLI Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie

Komentarze  
# RE: Podpisano umowy na dofinansowanie miejskich projektów miejskichMirek 2018-01-01 20:57
A dlaczego na budynku urzędu jest napisane Urząd Miejski a nie Miasta. Kto jest za to odpowiedzialny.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# hahahaAdrian 2018-01-04 21:33
Bo tak ma i tak jest poprawnie. Doucz się :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Podpisano umowy na dofinansowanie miejskich projektówHHHHHaaa 2018-01-08 10:16
Kolego zastępco sam na bipie umieszczasz Urząd Miasta a na budynku Miejski. Zdecyduj się wać pan jak to jest.
bip.gov.pl/.../...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19