fbpx

Duża zmiana organizacji ruchu od 1 sierpnia.

Skrzyżowanie będzie zamknięte od 1 sierpnia.
Skrzyżowanie będzie zamknięte od 1 sierpnia.
W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i ul. Pieniężnego w ramach zadania pn. „Przebudowa ulicy powiatowej nr 3032N 11 Listopada w Ostródzie”, od dnia l sierpnia 20l7r. zostaje zamknięte skrzyżowanie ul. 11 Listopada i ul. Pieniężnego w Ostródzie.

Objazd zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, poprowadzony będzie ulicą Jagiełły od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego oraz ul. Czarnieckiego i ul. Słowackiego. Trasa objazdu zostanie oznakowana odpowiednimi znakami pionowymi. Planowany termin zakończenia robót budowlanych 30 września 2017r.
Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie za wynikłe utrudnienia przeprasza i prosi mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Równocześnie ulegnie zmianie rozkład jazdy komunikacji miejskiej i trasy kursowania. Żegluga Ostródzka-Elbląska w dzisiejszym komunikacie napisała, że udostępniła rozkłady na swojej stronie internetowej i na profilu na portalu Facebook. Jak dotąd nie są one dostępne. Będą za to na słupach 31 lipca po godz 20.

{gm4}

Aktualizacja: 2017-07-30

Na profilu FB/ZeglugaOstrodzkoElblaska pojawiły się nowe rozkłady obowiązujące od 1 sierpnia. Są niestety mało czytelne (zrzuty ekranu). Na oficjalnej stronie z rozkładami nadal nic nie ma. Żegluga Ostródzko-Elbląska po raz kolejny nie jest przygotowana choć informacja, że taka zmiana nastąpi była znana już w momencie podpisania umowy na remont ul. 11 listopada (marzec 2017r.). Było wystarczająco dużo czasu, żeby się do tego przygotować i zrobić to profesjonalnie.

Na poniższej mapie naniesiono trasę objazdu (kolor niebieski) dla autobusów kursujących w kierunku na Osiedle Wzgórze Św. Franciszka z Asyżu i dalej (Morliny, Tyrowo). Dla autobusów, które jedynie robiły pętlę przez ul. Jana Pawła II tymczasowym przystankiem będzie Pepko. Kolor czerwony to trasy wyłączone z ruchu. Zostały też wyłączone z użytkowania przystanki na ul. Jana Pawła II (przy galerii Mazurskiej) oraz na ul. 11 listopada.

{gm6}
Komentarze  
# RondoDaniel 2017-07-27 22:41
Tylko po co te rondo tam? Kasy za dużo mają czy co? Taki ma to sens jak na Czarnieckiego te ronda, czyli bez sensu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Taaa...Jan 2017-07-28 07:40
Potrzebne tam rondo jak świni siodło ;)
Natomiast na skrzyżowaniu Drwęckiej z Placem Tysiąclecia, gdzie jest gotowa wysepka, nie wiadomo dlaczego nie wprowadzono ruchu okrężnego. Każdy pojazd jadący od przejazdu i skręcający na plac powoduje utrudnienia. Decydenci nie mogą tego zauważyć?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# w sumie racjaMarek 2017-07-28 15:34
Tu rondo jest średnio potrzebne ale to droga powiatowa i o tym zadecydowali radni powiatowi. Moim zdaniem najbardziej potrzebne są ronda na skrzyżowaniu Olsztyńskiej i Mickiewicza (przy dawnym Sądzie) i obok Netto. W dalszej kolejności Jagiełły Pieniężnego choć w tym przypadku bym się wstrzymał do czasu wybudowania obwodnicy i sprawdzenia czy jest ono naprawdę potrzebne. A rodna na Czarnieckiego bardzo odblokowały ruch i są potrzebne pod warunkiem, że się umie na nich jedzdzić :-) a większość nie umie :-) A tak poza tym to niedługo za Plebiscycie zacznie się zamęt i plotkarstwo :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PytanieCiekawy 2017-07-29 08:00
A możesz rozwinąć myśl z ostatniego zdania?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-)Marek 2017-07-30 00:03
Jeden Pan tam dom kupił :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# TnxCiekawy 2017-07-30 10:00
Jeżeli to ważny Pan, to może w tamtej okolicy coś pożytecznego (trochę porządku) zrobią.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: :-)Piber 2017-07-30 22:29
A może bez tych zagadek? Konkrety.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: :-)doktor 2017-07-31 16:15
Boże tylko nie ten intrygant Gesek. Spraw żeby to nie był on.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Duża zmiana organizacji ruchu od 1 sierpnia.A ja bym chciał 2017-08-04 09:24
Każdy myśli tylko o sobie i nie patrzy na dobro ogółu. Ja też bym chciał zakaz ruchu przy Jagiełły bo tam mieszkam, a rondo na Iławę lub z pierwszeństwem bo tam jeżdżę do pracy.
Zamiast cieszyć się że coś jest robione w naszej Ostródzie to wciąż narzekamy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19