fbpx

Radni chcą pomnika

ilustracja
ilustracja
W poniedziałek 3 lipca odbyła się 36 Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie. Była ona zwołana przez burmistrza. Na sesji podjęto jedną uchwałę dotyczącą zmian w budżecie. Przeszłaby ona pewnie zupełnie niezauważona przez nikogo, gdyby nie fakt "wciśnięcia" jednej rzeczy pomiędzy potrzebne zmiany w budżecie. Chodzi o wydanie przez samorząd 5500 zł na budowę pomnika na ul. Spokojnej. Po cichu, bez dyskusji, bez uzasadnienia i szczegółów.

Gdyby nie pytanie radnego Piotra Krajewskiego nic byśmy o tym nie usłyszeli. Burmistrzowi w odpowiedzi na pytanie radnego "omówienie" sprawy zajęło zaledwie 2 minuty. Poza stwierdzeniem, że jest to projekt 8 radnych i ma rzekomo dotyczyć upamiętnienie dzieci nienarodzonych nic więcej nie wiadomo. To nie jest komfortowa sytuacja. Mieszkańcy nie wiedzą, co tak naprawdę powstanie na cmentarzu. Czy będzie do grobowiec, w którym będą składane prochy nienarodzonych dzieci, czy zwykła figurka. Nie wiadomo, co pojawi się na tablicy. Nie można nie zapytać, czy to akcja pro społeczna, czy realizacja ideologicznych celów, bo i takie akcje są w kraju prowadzone. Znowu działanie urzędu powoduje, że jest więcej pytań niż odpowiedzi. Znowu trzeba się domyślać, o co chodzi autorowi.
Temat nienarodzonych dzieci to bardzo delikatna materia, wymagająca szczególnej troski i rozwagi. Tak podjęta decyzja, po cichu, przy okazji, nie pomaga sprawie a wręcz rodzi różne podejrzenia. Być może nieuzasadnione, ale w tej sytuacji nie bezpodstawne.
Czekamy na szczegółowe wyjaśnienie ze strony urzędu. Stosowny wniosek został już wysłany.
Będziemy wracać do tematu.

Komentarze  
# znowuMarian 2017-07-11 22:18
Po pierwsze nie podpisało 8 radnych tylko 11. Po drugie z tego co wiem to radni dostali wniosek z uzasadnieniem na tablety. Moim zdaniem pomnik to pomnik a nie grobowiec. Jak powstanie to Pan się dowie. A podejrzenia Pan ma zawsze w każdej sprawie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: znowuZastępca 2017-07-11 23:03
Daj już chłopie spokój. Bierz się nierobie do roboty. Za 10 tyś miesięcznie oczekuje się trochę więcej niż trolowanie na stronach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-)Zdzisiek 2017-07-11 23:09
Cena też się nie zgadza :-) A Ty spać idz bo rano do łopaty :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# pomnik to pomnik@ 2017-07-12 22:38
dołożyć z 500 -set , ustalić wnioskodawców, wykuć na stałe nazwiska, ku pamięci i wiedzy do głosowania na przyszłość.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Robiąco chcą. 2017-07-12 17:11
Ludzie,nie głosujcie więcej na NICH!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Radni chcą pomnikaTadesz 2017-07-12 19:25
Pseudo redaktor jak zawsze wie najlepiej i wypowiada się zapewne w imieniu swoim bo przecież nie mieszkańców bo ich ma głęboko w nosie, bo zamiast ich rzetelnie informować woli uprawiać zwykłe czepialstwo czego nie raz już dał przykład na swoim portalu. Naprawdę myśli Pan że nie ma w tym mieście ludzi którzy Pana wypocin nie czytają i z innych źródeł czerpią wiedzę na temat tego co się dzieje w Ostródzie!?
Zrób Pan w końcu coś pożytecznego bo nie dość, że piszę Pan na siłę klakierując "swoim" to w dodatku Piszę Pan bzdury!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PytanieRedakcja 2017-07-12 19:58
A co dokładnie jest bzdurą panie Tadeuszu?
- Brak informacji skierowanej do mieszkańców w tej sprawie?
- Brak dyskusji o tym podczas sesji?
- Koszt pomnika 5500zł?
- Ma to być pomnik „pamięci dzieci nienarodzonych”?
- Podpisało się pod tym 8 radnych i jest to wniosek radnych?

Jeśli któraś z wymienionych informacji jest bzdurą, to oznacza, że zarówno skarbnik miasta jak i burmistrz mówią bzdury na sesji.
To chciał pan powiedzieć?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# odpowiedzTadeusz 2017-07-12 21:29
- informacja została udzielona na sesji
- skoro radni nie za wiele pytali więc dyskusji nie było a Burmistrz wszystko wytłumaczył, sam oglądałem sesję więc wiem
- informacja o koszcie pomnika nieprawdziwa
- pomnik nie ma nosić nazwy "dzieci nienarodzonych" lecz inną :-)
- pod wnioskiem na pewno nie podpisało się 8 radnych
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# uzupełnienieRedakcja 2017-07-12 22:00
- Odpowiedź została wymuszona, a ten punkt na sesji nie dotyczył budowy pomnika, tylko zmian w budżecie. Zatem właściwym jest twierdzenie, że nie było żadnej dyskusji i omawiania tego tematu.
- Czyli jak nikt nie pyta, to po cichu można wszystko przepchnąć?
- Koszty (5500zł) podała skarbnik miasta, chyba wie co mówi a radni wiedzą jakie zmiany w budżecie przegłosowali?
- Nie napisaliśmy, że tak będzie się nazywał, tylko że ma upamiętniać nienarodzone dzieci. To zresztą słowa burmistrza. Burmistrz przekazuje nieprawdziwe informacje?
- 8 radnych podpisało się pod wnioskiem. To wniosek radnych - To słowa burmistrza. Burmistrz przekazuje nieprawdziwe informacje?

Tak jak napisaliśmy, czekamy na szczegóły z urzędu, żeby skonfrontować ze szczątkowymi informacjami przekazanymi na tej sesji. To chyba oczywiste, że chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o tym projekcie. Nie jesteśmy przeciwni, nie jesteśmy za. Nic o nim nie wiadomo i chyba komuś na tym zależało. Na to głównie zwracamy uwagę.
Skoro urząd i radni nie chcą się sami dzielić informacjami z mieszkańcami, to musimy te informacje zdobyć i przekazać. Naszą rolą jest informować mieszkańców. To właśnie robimy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# nie rozumiemTadeusz 2017-07-12 22:20
Jak po cichu przepchnąć? Jak odpowiedz wymuszona? Po to są radni żeby czytali i pytali a skoro nie pytają to komu odpowiadać? Na sesji wyraznie słychać że burmistrz mówi że 11 radnych. Radny z mojego okręgu odpowiada na każde moje pytanie od razu. Tak zależało kobietom które utraciły dzieci i rozmawiały o tym z niektórymi radnymi - nic więcej. Google.pl - tam wiadomo po co i dla kogo buduje się takie pomniki (nie grobowce). Czy Państwa rolą jest przekazywanie informacji w taki sposób to nie wiem. Życzę dalszych sukcesów w informowaniu mieszkańców miasta i pozdrawiam.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# odpowiedźRedakcja 2017-07-12 22:35
Chyba oglądaliśmy inną sesję.
Skoro pana radny z okręgu chętnie i szybko odpowiada, to trzeba pochwalić. Tylko czemu pozostali radni nie zostawili tego tematu na zwyczajną sesję i nie przeprowadzili dyskusji wraz z prezentacją? Skąd ten pośpiech i dość dziwny tryb. Czy wola kilu osób, jaka by nie była, ma być realizowana poprzez zmiany w budżecie? Gdzie uchwała o budowie takiego obiektu? Skąd ten pośpiech?

Co się stawia w innych miejscach naszego kraju, to już trochę mniej nas interesuje.
Za to bardzo nas interesuje, czy aby nie powstanie za publiczne pieniądze pomnik choćby z takim napisem - "Ku pamięci wszystkich niewinnych ofiar aborcji".
Google podpowiada, że pod nazwą "Pomnik Dziecka Nienarodzonego" i takie rzeczy powstają. Nie wiemy, więc pytamy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# superTadeusz 2017-07-12 22:44
Pytałem mojego radnego, który jak zwykle z ochotą odpowiedział, że 15 pazdziernika jest dzień dziecka nienarodzonego - utraconego i trzeba zdążyć z budową, która trochę potrwa więc dlatego trzeba to było zrobić teraz. Dla mnie to proste. Mam nadzieję, że choć trochę mogłem pomóc.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Mętna wodaFram 2017-07-15 08:33
Dla mnie to nie jest proste. Mam zasadnicze pytanie: czy z budżetu miasta powinno się finansować pomniki. Jakiekolwiek.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: odpowiedzS. 2017-07-20 00:26
"Radni nie za wiele pytali..." A o co oni w ogóle kiedykolwiek zapytali? Popatrzcie na nich. Na ich zachowanie, mimikę, gesty. Zastanawiam się jak brzmi głos, np. radnego Lesickiego. A są już prawie 3 lata.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-)Sram 2017-08-02 22:59
Jak Ty mało człowieczku wiesz o polityce :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: PytanieWiadomo 2017-07-12 23:31
To nie Tadeusz Jacku a Norbert. Radni z dobra wspólnego wymyślili pomnik a burmistrz bał się że nie zaklepią innych zmian.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# :-)Marek 2017-07-12 23:51
Cześć Dariusz :-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ja czytamten portal 2017-07-12 22:05
i jestem rzetelnie informowany o sprawach miasta.Nie przypominam sobie,żebym kiedykolwiek przeczytał tu coś niezgodnego z prawdą.Widocznie jest COŚ na rzeczy,że TADESZ tak DOWALIŁ Panu Jackowi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19