fbpx

Kolejny etap wykonany. Bliżej do budowy wiaduktu.

Ulica Drwęcka
Ulica Drwęcka
Rada Powiatu podjęła uchwałę o przekazaniu Gminie Miejskiej realizacji zadnia publicznego. Chodzi o realizację budowy wiaduktu. To kolejny krok na drodze do realizacji tej inwestycji. Nadal nie wiemy, jak ostatecznie będzie wyglądał układ komunikacyjny po wybudowaniu wiaduktu. Nadal nie ma żadnej informacji o konsultacjach społecznych w tej sprawie. Wygląda na to, że Gmina Miejska nie zamierza niczego konsultować z mieszkańcami.

 

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia zadania publicznego (przebudowa ulicy Drwęckiej i budowa wiaduktu)(34/2017).

16 głosów za, 0 przeciw, 4 wstrzymujące się.

Krótka dyskusja na temat wiaduktu.

Komentarze  
# Czerwone KoszaryX-MEN 2017-05-31 21:18
Mam takie pytanie ... ile będzie wjazdów/wyjazdów z Czerwonych Koszar ? Bo po wypowiedziach radnej odnoszę wrażenie, że tylko jeden przez I Dywizji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# "nic się nie zmieni"Fram 2017-06-02 09:40
Szanowny Panie Burmistrzu,
powtarza Pan wielokrotnie, że na Drwęckiej "nic się nie zmieni". Owszem, między punktem A (na wysokości pl. Tysiąclecia) a punktem B (wylot ul. 1 Dywizji układ komunikacyjny nie ulegnie zmianie. Wiem, ogarnięcie dwóch punktów to dla niektórych już maksimum możliwości. W omawianej sprawie jest tych punktów niestety więcej. Jest punkt C (ul. 1 Dywizji jako dojazdówka), jest i D (wylot ul. Demokracji), jest i E (wylot ul. Sienkiewicza), jest też F (wylot ul. Stapińskiego), punkt G (wylot ul. Mazurskiej) no i istotny punkt H (przejście dla pieszych przez obecny przejazd). Jeszcze punkty I, K i dalsze (zwiększone obciążenie kilku ulic). Widzi Pan, ile jest tych punktów? Może jednak zatrudni Pan zewnętrznych specjalistów, którzy to przeanalizują? Czy idziemy na staropolskie, tradycyjne "jakoś to będzie"?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: "nic się nie zmieni"Darek 2017-06-04 22:29
O proszę fachowcy już się odezwali. Wszystkim zajmą się specjaliści a nie krzykacze więc na pewno będzie jak należy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# "Będzie, jak należy"Fram 2017-06-05 16:14
Drogi Darku! Nie ma jednego "jak należy". Myśli tak władza, która jest przekonana, że wraz z wyższą funkcją przybywa też szarych komórek.
Wiadukt ingeruje w istniejący układ komunikacyjny. Korzyści z niego odniosą niewątpliwie osoby poruszające się Drwęcką tranzytem. Mieszkańcy i firmy z tego rejonu już niekoniecznie. Mam (nikłą) nadzieję, że odbędą się konsultacje mieszkańców z owymi specjalistami.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jużMisiu 2017-06-06 15:41
Już wróciłem z podróży? Co tam internetu nie miałeś? Wszystkiego najlepszego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19