fbpx

Będzie nowy cmentarz na autodromie

ilustracja
ilustracja
3 lutego w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Olsztynie Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz podpisał akt notarialny, którego przedmiotem był zakup nieruchomości na terenie byłego wojskowego autodromu.

Miasto zakupiło tym samym działki o łącznej powierzchni 89,64 ha. Wartość transakcji opiewa na kwotę 3 030 178,50zł, a dzięki udzielonej bonifikacie o wartości 50% miastu udało się zaoszczędzić analogiczną kwotę 3 030 178,50zł - wartość wszystkich nieruchomości to bowiem 6 060 357 zł ( przedmiotem zakupy były łącznie 3 działki ).

Głównym czynnikiem determinującym zakup przedmiotowych działek była inicjatywa utworzenia nowego cmentarza komunalnego. Na nekropoliach będących w dotychczasowym zasobie Ostródy kończą się już miejsca. Samorząd miasta stanął więc przed koniecznością zapewnienia nowej lokalizacji dla nowego cmentarza.

Wybór nieruchomości zakupionych od Agencji Mienia Wojskowego poprzedzony został stosownymi odwiertami geologicznymi, których wyniki potwierdziły możliwość i zasadność utworzenia cmentarza komunalnego na zakupionych działkach.

 

Komentarze  
# Dobra zmianaw PiSdu 2017-02-08 17:52
Facet inwestuje w przyszłość ;-) atrakcyjny dla inwestorów teren przekształca w cmentarz, obiecywał liczyć się z opinią wyborców a nie raczył poinformować mieszkańców o swym wspaniałym pomyśle, zanim zdecydował gdzie będą spoczywać na wieki. W PiSdu dobra zmiana nie ma co.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# DlaczegoOstródzianin 2017-02-10 14:47
Czemu nie można było uporządkować stary cmentarz ewangielicki i tam chować zmarłych?. Od końca wojny jest zaniedbany i w bardzo złym stanie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Będzie nowy cmentarz na autodromieFranio 2017-02-22 13:48
Ja znam te tereny jako podmokłe. Jako mały chłopak tam często bywałem to pamiętam, że zawsze miałem mokre buty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Burmistrz...Olgierd 2017-02-28 08:18
ma przecież dobrego doradcę " rudego" świetnego prawnika, który najlepiej na wszystkim się zna...Może jako pierwszy wykupi tam sobie miejsce, bo przecież to takie atrakcyjne (podmokłe)tereny, gdzie pochowani tam w przyszłości zmarli ludzie będą wypływać na wierzch.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Burmistrz...Paweł 2017-03-08 13:13
I znowu pan Henio Hoch robi atak na Pana Olgierda. Heinrich jest bardzo złośliwy i nikomu nie popuści. Wszędzie tutaj pełno jego złośliwych i nie na miejscu Komentarzy. On chyba nigdy nie będzie normalny tak jak inni porządni ludzie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Będzie nowy cmentarz na autodromieKasia 2017-03-08 12:23
Pan Henryk Hoch pod różnymi nazwamy wpisuje tutaj te swoje głupie Komentarze. Dotychczas wszystkie swoje 4 sprawy sądowe przegrał i został wpisany do Krajowego Rejestru Karnego. Kiedy on w końcu nauczy się chociaz troche uczciwości
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19