fbpx

Kupowanie kota w worku

Basen, ilustracja.
Basen, ilustracja.
Burmistrz Czesław Najmowicz potwierdził nam w dzisiejszej rozmowie telefonicznej, że złożył nową ofertę dla syndyka. Aktualna propozycja burmistrza to kwota 2,5 mln zł za zakup basenu. To o 500 000zł więcej niż propozycja, jaką burmistrz formalnie złożył 13 grudnia 2016 roku. To niestety nie koniec wydatków. Mogą one wynieść nawet dodatkowe kilka milionów.

W pierwszych dniach lutego ma się odbyć spotkanie rady wierzycieli. Zostanie wtedy podjęta decyzja o przyjęciu propozycji burmistrza, bądź jej odrzuceniu.
Z dokumentów jakie posiadamy wynika, że jeszcze w listopadzie syndyk wskazał kwotę nie mniejszą niż 5 000 000zł. Natomiast kwotę 2 000 000zł uznał jako "rażąco niekorzystną dla masy upadłościowej". Czy nagle "rażąco niekorzystna" kwota stanie się wystarczająca, czy może była od samego początku rażąco zawyżona?
Z tych samych dokumentów wynika również, że sanepid miał sporo zastrzeżeń do stanu obiektu. Wersja syndyka i sanepidu odnoście stanu basenu różniły się. Syndyk nie przedstawił wszystkich dokumentów, o które prosił burmistrz.
Dla Czesława Najmowicza pół miliona najwyraźniej nie robi różnicy. Nie ukrywa przy tym, że nie wie ile będzie kosztował remont. Z kontekstu wypowiedzi burmistrza można wnioskować, że będzie dążył do zakupu a kosztami remontu będzie się martwił później. Według zapewnień Czesława Najmowicza będzie to mniejszy wydatek, niż budowa nowego obiektu i powinno się to zamknąć kwotą 7 000 000zł.

Burmistrza chce teraz rozmawiać z radnymi koalicji o zakupie basenu. To radni ostatecznie podejmą decyzję. Ich wybór w przypadku wyrażenia zgody będzie się wiązał nie tylko z wydaniem 2,5 mln zł na kupno basenu, ale w konsekwencji będzie też za sobą niósł wydatkowanie kilku milionów na remont i utrzymanie tego obiektu. Z szacunków burmistrza wynika, że samo utrzymanie to kwota ponad miliona rocznie. Jak pokazuje życie szacunki urzędników dotyczące wydatków są często znacznie zaniżone.

Do tematu będziemy wracać.

Czytaj również:
Czy miasto stać na kupno starego basenu?
Czy basen zostanie zlikwidowany

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19