fbpx

Tajne umowy w Centrum Kultury

Zamek w Ostródzie. Siedziba Centrum Kultury. foto: Jacek Piech
Zamek w Ostródzie. Siedziba Centrum Kultury. foto: Jacek Piech
W poniedziałek 27 czerwca złożyliśmy skargę na działalność Centrum Kultury w Ostródzie. Dyrektor pomimo prawnego obowiązku od lutego nie przedstawił kwoty widniejącej na umowie dotyczącej organizacji jednego ze styczniowych koncertów. Dodatkowo łamiąc kolejny przepis nie wydał decyzji o odmowie udostępnienia tej informacji. Sprawą zajmie się teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.

Od stycznia tego roku odpytujemy samorządowe jednostki organizacyjne o różne rzeczy. Pytamy o umowy, innym razem o faktury. Pierwszy opór w Centrum Kultury napotkaliśmy w lutym. Poprosiliśmy o potwierdzenie, czy otrzymaliśmy komplet dokumentów. CK wysłało kolejne dokumenty, których nie ujęło w pierwszej odpowiedzi. Niestety część z nich zawierała ukryte warunki umowy i kwoty. W korespondencji wskazaliśmy, że jest to działanie niezgodne z prawem i domagaliśmy się odtajnienia tych informacji. Niestety nasza prośba pozostała bez echa. W kwietniu wysłaliśmy do CK ponaglenie z informacją, że działanie jest bezprawne i żądaliśmy wydania decyzji administracyjnej. Również i ta korespondencja najwyraźniej nie zrobiła wrażenia na dyrektorze Centrum Kultury. Nie pozostało zatem nic innego, jak skierować sprawę na drogę sądową.
Niestety jest to kolejna instytucja samorządowa, która ma problem z właściwą interpretacją przepisów dotyczących udostępniania informacji publicznej. Dzięki pomocy prawnej Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska pomożemy rozwiać wąpliwości po stronie Centrum Kultury w Ostródzie. Szkoda tylko, że kolejny już raz musimy z oczywistymi rzeczami zwracać się do sądu.
Oprócz zobowiązania CK do ujawnienia informacji wnioskujemy o nałożenie na CK grzywny. Ewentualna grzywna miałaby na celu zdyscyplinowanie podmiotu oraz uniknięcie podobnych przypadków w przyszłości.
Do sprawy oczywiście wrócimy.

Komentarze  
# Oj Julian....kierowca 2016-06-29 00:19
I jeszcze powinni wlepić dyrektorowi konkretny mandat za NAGMINNE parkowanie auta przed zamkiem /pomimo zakazu/
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Tajne umowy w Centrum Kultury@-@ 2016-06-30 07:33
Zakaz obowiązuje motłoch, urzędniczej arystokracji nie dotyczy. Nie po to się było strażnikiem miejskim aby teraz mandaty płacić więc fora ze dwora.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Tajne umowy w Centrum KulturyCzN 2016-07-01 11:28
W tym mieści wszystko musi być tajne i poufne. Gdyby było inaczej mielibyśmy kolejne referendum.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19