fbpx

Nowy prezes PZOZ w Ostródzie

PZOZ w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
PZOZ w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
Janusz Boniecki został wybrany na stanowisko prezesa Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. W związku z ogłoszonym konkursem do dnia 27 stycznia, do godziny 14:30 wpłynęło 9 ofert. Przewodniczący Rady Nadzorczej P.Z.O.Z w Ostródzie S.A. Cezary Wawrzyński przesłał dziś do mediów komunikat w tej sprawie.


Czytamy w nim m.in.:
"Po przeprowadzeniu oceny formalnej wszystkich ofert, dokonano oceny kandydatów pod kątem ich merytorycznego przygotowania do sprawowania specyficznej funkcji prezesa spółki „szpitalnej”, biorąc przede wszystkim pod uwagę posiadanie przez kandydatów wykształcenia (podstawowego lub dodatkowego) związanego z zarządzaniem w służbie zdrowia oraz doświadczenia w kierowaniu podmiotami prowadzącymi działalność leczniczą.
Po przeprowadzeniu analizy złożonych ofert, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt nieprzerwanie ciągłej i bieżącej aktywności w branży medycznej, Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wyborze najlepszej, jej zdaniem, kandydatury w osobie Pana Janusza Bonieckiego, zamieszkałego w momencie składania oferty w Gdańsku. Był m.in. dyrektorem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tczewie (2 lata), dyrektorem ds. Ekonomiczno-Finansowych Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku (1 rok), Prezesem Szpitali Tczewskich S.A. (7 lat) oraz Szpitali Wojewódzkich w Gdyni Sp. z o.o. (1 rok)".

O Januszu Bonieckim zrobiło się głośno w 2004 roku, gdy podał do publicznej wiadomości swój pomysł, by w miejscowym szpitalu (Tczew) wprowadzić odpłatne świadczenie usług medycznych. Dyrektor stwierdził, że w publicznych placówkach można leczyć za pieniądze tych, którzy zrzekną się konstytucyjnego prawa do opieki zdrowotnej. Ówczesny minister zdrowia, Marek Balicki zdecydowanie odrzucił możliwość pobierania opłat w publicznych placówkach służby zdrowia.

Janusz Boniecki od 2 stycznia 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni. 31 grudnia 2015 roku został z tej funkcji odwołany.

Jak mówi Hanna Zych-Cisoń, odpowiedzialna w zarządzie województwa pomorskiego za służbę zdrowia. - "Głównym powodem odejścia pana prezesa było jego zbyt małe zaangażowanie w pracę na rzecz szpitala. Przeszkadzały w tym, niestety, częste wyjazdy i inne, niezwiązane z działalnością spółki obowiązki. Nasze oczekiwania były o wiele większe - w obecnej, trudnej sytuacji placówka wymaga intensywnej pracy, w tym także rozmów z pracownikami."
(źródło: Dziennik Bałtycki-Zmiana na stanowisku dyrektora Szpitali Wojewódzkich w Gdyni)
Ten sam dziennik opisał też problemy z kontraktami dla ratowników medycznych do obsługi pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala św. Wincentego a Paulo, który podlegał pod Janusza Bonieckiego.

Komentarze  
# Płaczę nad Tobą Ostródoech 2016-02-05 09:45
Płaczę nad Tobą Ostródo

Głównym powodem odejścia pana prezesa było jego zbyt małe zaangażowanie w pracę na rzecz szpitala. Przeszkadzały w tym, niestety, częste wyjazdy i inne, niezwiązane z działalnością spółki obowiązki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Cyrku ciąg dlaszy@ 2016-02-06 12:09
Ciekawe kto zadecydował żeby tego faceta usadzić na głębokiej prowincji? Domyślam się że tu odzyska siły i zacznie w końcu pracować ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# o zbyt małym zaangażowaniu w pracę na rzecz szpitalakomunikat 2016-02-08 21:28
A jak prezes ma male zaangazowanie, to rzadzi Przewodniczący Rady Nadzorczej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kto na tym zarobimax 2016-02-26 21:45
Krążą po mieście informacje, że nowy chce sprywatyzować laboratorium i zamknąć oddział zakaźny na który poszło tyle naszej kasy. Czy ktoś może potwierdzić te pogłoski. Jeśli to prawda to koniec tej naszej Ostródy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19