fbpx

W Ostródzie nie powstanie ośrodek dla uchodźców

Urząd Miejski Ostródzie
Urząd Miejski Ostródzie
Oświadczenie Burmistrza Ostródy. W związku z pojawiającymi się informacjami, na temat planów przyjęcia uchodźców oraz utworzenia dla nich w Ostródzie ośrodka, pragnę zdecydowanie zdementować wszelkie informacje, według których taki ośrodek miałby powstać w Naszym Mieście.


Z uwagi na zainteresowanie społeczne problemem migracji i uchodźców, budzące niepokój, pojawiające sie w Ostródzie nieprawdziwe informacje na ten temat, a także planowaną manifestację, której celem jest wyrażenie opinii w temacie przyjęcia uchodźców, chcę uspokoić Mieszkańców Ostródy i zapewnić, że nie było i nie ma żadnych planów utworzenia w Naszym Mieście ośrodka dla uchodźców.
Stanowisko to potwierdziliśmy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, który we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej wystosował do gmin, prośbę o zadeklarowanie liczby uchodźców, możliwą do przyjęcia na terenach gmin. W odpowiedzi władze miasta nie zadeklarowały zamiaru przyjęcia uchodźców.

                                Czesław Najmowicz
                                 Burmistrz Ostródy

Komentarze  
# brawomaryla 2015-12-01 17:24
Brawo Czesiek. Jednego to Ty masz u siebie uchodźcę- grubasek z trądzikiem. Upasł się jak cholera- ale on chyba ten ekonomiczny- bo na bogacza wygląda.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Tak dla przypomneniaAga 2015-12-01 18:33
olsztyn.wyborcza.pl/ .../... Zaczyna się od "Władze Ostrody ..."
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Pinokio ???@ 2015-12-02 00:11
"Władze Ostródy na potrzeby uchodźców proponują zaadaptować jeden z budynków dawnych koszar wojskowych. - Przyjmiemy ich, ale nie damy rady, jeżeli koszt tego przedsięwzięcia spadnie na barki samorządu. Chcielibyśmy przyjąć tych ludzi godnie - stwierdził Czesław Najmowicz, burmistrz Ostródy".
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Wywiad na lokalnym bloguPiS 2015-12-02 13:01
Jako samorząd dysponujemy ograniczonymi środkami i możliwości pomocy są niewielkie, jednak jeżeli dostaniemy wsparcie państwa, chętnie pomożemy uchodźcom.

Zdaniem burmistrza, na potrzeby uchodźców można zaadaptować jeden z budynków w dawnych Czerwonych Koszarach. - Decyzje w tej sprawie zależą jednak od Agencji Mienia Wojskowego, która jest właścicielem tych nieruchomości - mówi Najmowicz. - Jeżeli doszlibyśmy do porozumienia i zyskali wsparcie finansowe, możemy wyremontować jeden z koszarowców i tam gościć uchodźców.

więcej na blogu:

naszaostroda.pl/.../ ...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: W Ostródzie nie powstanie ośrodek dla uchodźcównie katolik 2015-12-02 13:10
"Władze Ostródy są gotowe przyjąć uchodźców z ogarniętej wojną Syrii. - Uciekający przed śmiercią i prześladowaniami mogą liczyć na naszą otwartość - deklaruje burmistrz Czesław Najmowicz, zaznaczając, że samorząd nie poradzi sobie sam z tym problemem i musi liczyć na pomoc instytucji szczebla centralnego."

I ja się z nim zgadzam każdy kto może powinien pomóc tym biednym ludziom. Dlatego powinniśmy zorganizować marsz za tym aby koszary przeznaczyć na ośrodek dla uchodźców z Syrii i nie tylko !!!

naszaostroda.pl/.../ ...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# chrześcijaningreg 2015-12-03 00:35
Proponuję temat zamknięcia bram miasta przed przybyszami z Bliskiego Wschodu wyciszyć na dwa tygodnie, od 24. grudnia. Jeszcze ktoś będzie miał niestosowne skojarzenia z innymi tułaczami.Tymi ze stajenki.Albo ich gośćmi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19