fbpx

Jaka władza, takie konsultacje

Od lewej: burmistrz, wój i starosta.
Od lewej: burmistrz, wój i starosta.
Trudno o inny komentarz po dzisiejszym spotkaniu, które absolutnie nie zasługiwało na miano konsultacji. Panowie w garniturach i "trzech tenorów samorządowych" zza stołu roztaczało katastroficzną wizję przy braku objazdu i niemal "złote góry", jak objazd przejdzie przez miasto. Starosta wyraźnie się wycofuje, zrzucając odpowiedzialność na burmistrza. Ten z kolei brnie w objazd. Budimex natomiast mówi, że objazd wcale nie jest potrzebny. Trudno momentami pojąć, o co w tym wszystkim chodzi.

"Musimy zorganizować ten ruch przez Ostródę. My nie jesteśmy rzecznikami Budimex. Zyskamy wiele" - Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz

Na moje pytanie, kogo burmistrz poinformował o dzisiejszym spotkaniu, padła następująca odpowiedź:

"Powiadomiłem radę osiedla" - odpowiada burmistrz
"Rada osiedla kogoś powiadomiła" - pytałem dalej.
"Nie. Nie powiadomiła" - odpowiedział przewodniczący rady osiedla.
"20 osób reprezentujących kilka tysięcy mieszkańców, to są konsultacje społeczne? - pytam dalej burmistrza.
"Pan się czepia" - odpowiada burmistrz.
"Przepraszam. Ja się dzisiaj dowiedziałam" - dodaje Wójt Gminy Bogusław Fijas.

Dzisiejsze spotkanie na Osiedlu Drwęckim trudno nazwać konsultacjami. Formalnie było to tylko spotkanie informacyjne dla stowarzyszenia "Ratujmy Osiedle Drwęckie" i Rady Osiedla Drwęckiego. Szkoda tylko, że mieszkańcy nie wiedzieli o spotkaniu w sprawie, która zaważy na komforcie ich życia przez najbliższe dwa lata.

Burmistrz będzie chciał zorganizować spotkanie z przedsiębiorcami. Uzależnia jednak to spotkanie od przebiegu spotkań na obu osiedlach.

Starosta uzależnia swoją zgodę od wyniku obu spotkań, dzisiejszego oraz środowego na Osiedlu Plebiscytowym. Jednak jak wyjaśniał jego decyzja zależy w głównej mierze od zgody burmistrza.

Przedstawiciel firmy Budimex - "Mamy dobrą wiadomość, wiadomość jest dobra. Da się zbudować tą obwodnicę bez objazdu przez Ostródę". Dalsze wypowiedzi to już przekonywanie, że to wcale nie jest taka oczywista sprawa, łatwe i najlepsze rozwiązanie dla Ostródy. Wszystko zmierzało do jednego. Objazd jest najlepszym wyjściem dla miasta.

"Nie jesteśmy zwolennikami sygnalizacji świetlnej. Jesteśmy zwolennikami ręcznego sterowania ruchem" - informuje Budimex.

Padają konkretne propozycje ze strony Budimex:

Ręczne sterowanie ruchem

  • Szosa Elbląska - Partyzantów
  • Szosa Elbląska - Mrongowiusza
  • Mickiewicza - Olsztyńska
  • Olsztyńska - Urząd Skarbowy
  • Olsztyńska - przejście przy SP2
  • Olsztyńska - Drwęcka (lub rondo)
  • Olsztyńska - Przemysłowa
  • Olsztyńska - Plebiscytowa

Zmiana organizacji ruchu

  • Olsztyńska - Pułaskiego (brak możliwości skrętu w lewo w Olsztyńską)
  • Olsztyńska - 3 Maja (brak możliwości skrętu z Szosy Elbląskiej w 3 Maja)
  • Olsztyńska - Gizewiusza (brak możliwości skrętu z Olsztyńskiej w Gizewiusza)

Jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców powiedział - "Wybudowanie obwodnicy DK16 odciąży ruch przez miasto. Natomiast z punktu widzenia Osiedla Plebiscytowego i Drwęckiego budowa S7 utrudni nam życie. Nie będziemy już mogli jechać obwodnicą (..) Nie może być zgody na dodatkowe utrudnienie w postaci objazdu przez miasto przez dwa lata."

Według firmy Budimex przenosząc ruch przez miasto i wyłączając na czas budowy ruch kołowy na odcinku pomiędzy węzłami Północ-Południe, zaoszczędzą 6 milionów zł.

Na spotkaniu był jedynie przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Bera. Innych radnych Rady Miejskiej nie było.

"Bardzo was wszystkich proszę. Zależy jaki tam wariant. Widzę, że zmierzamy w tym kierunku, że będzie ruch wahadłowy. Nie chciejmy później mieść do nas pretensji i żalu, że będzie chaos do nie opanowania, jak będzie ruch wahadłowy, a w miasto ruszy ruch niekontrolowany" - Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Kolejne spotkanie nazwane konsultacyjnym w środę 8 lipca w SP5 na Osiedlu Plebiscytowym o godz. 17:30.

Według starosty ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.

Komentarze  
# RE: Jaka władza, takie konsultacjeTomek 2015-07-08 07:36
Kto wmawia wszystkim ruch wahadłowy? W specyfikacji i pytaniach jest wyraźnie napisane, że o nie może być stosowanych "wahadeł".

Z pisma GDDKiA-0/0L-R2-R1-2811-08-9/13:

odpowiedź 98: Nie dopuszcza się przekierowania ruchu przez centrum miasta Ostróda.

W celu zapewnienia płynnego prowadzenia ruchu na przebudowywanej DK 7 w okolicach obiektów inżynierskich zdaniem Oferenta będzie potrzeba zastosowania tymczasowych objazdów w celu wyeliminowania „wahadeł".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A co na to stadionowy ?Karol 2015-07-08 07:57
Nasz niezłomny separatysta woli zwalczać Piotrusia i Ola zamiast walczyć o dobro mieszkańców !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: A co na to stadionowy ?Kamikaze 2015-07-08 11:04
Przecież cziłała no bo nie pitbul nie będzie srał na buty pana.
Dlaczego nie ganiał po osiedlu od drzwi do drzwi jak przy wyborach i nie informował obywateli osiedla o zebraniu - przed wyborami to strach było lodówkę otworzyć tak było go pełno, a teraz co gdzie był? - tak dba o dobro mieszkańców swojego ukochanego osiedla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrzgreg 2015-07-08 08:12
Dziękuję bardzo tym wszystkim środowiskom "katolickim", "prorodzinnym", "patriotycznym" (cudzysłowy są tu kluczowe), które podarowały Ostródzie takiego Burmistrza i Starostę. Dzięki temu wiem już na pewno, że wasi liderzy kompletnie nie sprawdzają się w życiu realnym. Nie obawiam się objazdu przez Ostródę. Bo go nie będzie. Zbyt łatwo można go bowiem zablokować. Na różne sposoby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# TragediaPL 2015-07-08 09:54
Usunąć szybko ze stołka i po kłopocie. Wyobraźcie sobie co ten "miły"człowiek może jeszcze nam zgotować. Ten "sympatyczny" moim zdaniem całkowicie nieodpowiedzialny burmistrz to gwóźdź do trumny tego miasteczka. Obligacje które nam zorganizował spłacać będzie kolejna rada i jedno jest pewne, nie będzie miała z czego, niekompetentni urzędnicy którymi się otoczył, nepotyzm partyjny, marnotrawstwo milionowych środków z publicznej kasy, armagedon miejski który będzie trwał przez ponad 2 lata. Mało? Czego jeszcze wam trzeba abyście przejrzeli na oczy? Jedynym rozwiązaniem to zmiana na stanowisku burmistrza, im szybciej tym lepiej !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# "Armagedon"będzie trwał 2015-07-08 13:47
ponad 3 lata.Niestety.W 2018 wybory samorządowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: "Armagedon"Ad 2015-07-09 01:02
Dąbrowskiego odwołano bo chciał zamknąć szkołę co było błahostką w porównaniu do tego co wyczynia obecny burmistrz, który chce zrujnować miasto, zniszczyć drogi, utrudnić życie mieszkańców. Jeśli zapadnie decyzja o objeździe przez miasto to kolejną decyzją powinna być ta mieszkańców o referendum i natychmiastowym odwołaniu pana Najmowicza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# BurmistrzuMieszkańcy Ostródy 2015-07-08 10:13
"Musimy zorganizować ten ruch przez Ostródę." Szanowny Panie Burmistrzu, my nic nie musimy!!! Ruch na trasie DK7 MUSI zorganizować Budimex we własnym zakresie!!!, MUSIAŁ uwzględnić to w kosztach projektu, a że znacząco zaniżył koszty i szuka teraz oszczędności oraz jeleni którzy to umożliwią to inna sprawa i nie nasz problem. Wygląda na to że znalazł w Ostródzie całe stado prowincjonalnych klakierów, którzy chcą to ułatwić, kosztem nas wszystkich, mieszkańców całej Ostródy. Czyżbyś drogi burmistrzu zapomniał że wybierało cię całe miasto a nie tylko dwa osiedla? Opanujcie się i zacznijcie w końcu uczciwie pracować i dbać o dobro ludzi, miasta i regionu które wam powierzyliśmy!!! To MY was wybraliśmy, MY wam płacimy i MY was za waszą głupotą rozliczymy. A może to nastąpić znacznie szybciej niż myślicie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wiesniacki szorstkowlosypinczer 2015-07-08 12:40
Użytkowani jako gabinetowe dekoracje i do towarzystwa. Nie podlegaja próbom pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Oni nie mogąbyć dekoracją. 2015-07-08 13:25
Raczej gabinet ich dekoruje.Bo kimże byliby bez niego?Odpowiedź jest prosta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# teraz szubrawcy i nikczemnicy mogą się cieszyćpozdrawia Olsztynska 2015-07-08 15:19
Zorganizujcie zgromadzenie w parku przed urzedem o 15. A nastepne przy fontannie.
A trzecie na placu 1000 lecia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jaka władza, takie konsultacjeMarian 2015-07-08 11:09
Czy oprócz dzisiejszych niby konsultacji gdzie głos będzie mogła pewnie jak wczoraj zadać rada osiedla bądź lokalne stowarzyszenie będzie zorganizowane w tym tygodniu konsultacja z przedsiębiorcami którym taki objazd utrudni życie i to nie tylko tymi które leżą przy planowanym objeździe? Przecież wiele firm wykonując swoje usługi musi przejeżdżać przez te newralgiczne ulice. Ja jako przedsiębiorca chciałbym zadać kilka pytań wczoraj mimo że jestem mieszkańcem osiedla drwęckiego a zarazem przedsiębiorcą nie mogłem ponieważ pan prowadzący bodajże prezes stowarzyszenia " Ratujmy Osiedle Drwęckie" a jednocześnie gospodarz spotkania zaznaczył że to spotkanie jest tylko omówieniem rozwiązań jak miałoby wyglądać włączanie się do ruchu dla mieszkańców osiedla bo objazd będzie i tak. Rada Osiedla o takim spotkaniu powinna poinformować mieszkańców zamieszczając choćby plakaty na sklepach osiedlowych z informacją o spotkaniu Wtedy mogliby zadecydować mieszkańcy osiedla a nie trzech panów z Rady i Stowarzyszenia których jak widać rządzący miastem szybko wzięli na swoją stronę. Burmistrz zaznaczył że jeśli osiedle Drwęckie się nie zgodzi to nie będzie objazdu przez Ostródę ale ja się pytam jak ma się nie zgodzić w jaki sposób ? wypowiadając swoje zdanie poprzez trzech panów z rady osiedla?? skoro nic mieszkańcy o tym nie wiedzą? KPINA TOTALNA , Przy takim temacie powinno się zrobić ogólnomiejskie konsultacje a nie rozmowy w wąskim gronie poklepując się po plecach . Pytanie czemu nie było radnego Dariusz Sągola na tym spotkaniu przecież jest radnym z tego osiedla i ten objazd dotyka również jego wyborców , widocznie nie miał odwagi stanąć oko w oko z wyborcami bo musiałby wystąpić przeciwko swojemu Panu, choć patrząc na jego wczorajszą aktywność na facebook'u był bardzo zajęty wypisywaniem tekstów na temat Olgierda Dąbrowskiego ŻENADA !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 3 MajaKarol 2015-07-08 11:38
Brak możliwości skrętu z Szosy Elbląskiej w 3 Maja to są zarąbiste jaja .Jak będą dojeżdżali do domu mieszkańcy tej ulicy i kilku przyległych ? Przez Wałdowo ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# HORRORzrujnują nam Ostródę 2015-07-08 11:35
Te wczorajsze spotkanie na Osiedlu Drwęckim stowarzyszenia - ich członków "Ratujmy osiedle drwęckie " ze starosta , burmistrzem i wójtem , pokazało jasno i wyraźnie, że ci trzej panowie mają nas ostródzian głęboko w poważaniu !!!
Rozjadą nam Ostródę całkowicie, zaś tą obecną nic to nie obchodzi. !!!!!
Zniszczę to co przez wiele lat z trudem robiono !!!!
Na taczki z nimi !!!!!
Niech poczują ...!!!! Precz z Ostródy !!!
Do Pietrzwałdu, Samborowa
!!!
Zaś Ty, burmistrzu zamiast mówić : cyt : naprawdę będziecie zadowoleni, uwierzcie nam będziecie zadowoleni " zabierz się wreszcie za robotę, nie tylko bieganie !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dosyc tego i najwyzszy czas skonczycoglupiani mieszkancy 2015-07-08 12:34
Wyselekcjonowac wszystkich trzech pod katem wartosci uzytkowej dla naszej ostrodzkiej (miasto, gmina, powiat) spolecznosci. Do tej pory ocena byla glownie pod katem wygladu zewnetrznego i zlomowiska paplanych sloganow. Wychodzac z zalozenia, ze istnieje tylko jeden człowiek na świecie, którego możesz zmienić na lepsze – ty sam, to znaczy ze tych nierobow wraz z ich vice, sekretarzami, swita klakierow pogonic musimy. Ile dowodow jeszcze trzeba? To mozg maly na ta glupote: naprawdę będziecie zadowoleni, uwierzcie nam będziecie zadowoleni... UWIERZCIE? w co? na jakiej podstawie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# (...)IZMostródzianka 2015-07-08 13:01
Co za idiotyzm....o zebraniu nikt z mieszkańców Mrongowiusza nie wiedział. Sama dowiedziałam się chwilę przed. Kto wymyślił ruch wahadłowy z Szosy Elbląskiej. Jak będę chciała skręcić w lewo w Mrongowiusza to kto mnie puści....przecież zablokuję oba pasy. Kogo mam też pozwać jak mi służby ratownicze nie dojadą na czas....a ostatnio na osiedlu plaga nagłych wypadków w celu ratowania życia? Co z ulicą Olsztyńską. Kto zapewni mi bezpieczeństwo dzieci przy szkole....takich maluchów nie da się trzymać na sznurku...nie wszyscy wyhamują jak dziecko wybiegnie na ulicę...Kto za to dopowie...zwróci Życie...Jak otworzą przejazd i pierwszeństwo przejazdu dadzą samochodom z 7 to Panie Burmistrzu korek do Kajkowa albo i dalej....Pan z UM nie wyjedzie bo na Mickiewicza nie będzie miał Pan jak zjechać a tyłem przy Smoku na Olsztyńską też się nie da....Proszę się zaopatrzyć w jakąś kozetkę bo trzeba będzie waletować w gabinecie.
No i kwestia remontu dróg.....do Mrongowiusza nie ma drugiego wjazdu a od kilku lat podanie o jej remont chowane jest na dno szuflady....z jakiej parafii mają być remontowane ulice po drugiej stronie miasta, które nie będą dotknięte objazdem...Panie Burmistrzu chce Pan ugrać remont ulicy pod własnym domem....i jak tu ufać wladzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Protest !!!!!Kazik 2015-07-08 13:06
Tylko masowy , zdecydowany protest może uchronić nas i nasze dzieci przed dwuletnim horrorem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jestem za referendumPlebiscytowe 2015-07-08 13:13
Referendum i WON
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# korzystac z wolnosciZGROMADZENIE 2015-07-08 14:54
COOO???? A po kiego: "mają być remontowane ulice po drugiej stronie miasta, które nie będą dotknięte objazdem." ???? Zorganizujcie sie mieszkancy dotknietych objazdem ulic!!! Zaproscie mieszkancow miasta na zgromadzenie! Zgromadzenie – w świetle przepisów polskiej Konstytucji prawo do zgromadzeń jest zaliczane do wolności o charakterze politycznym. Ustawa – Prawo o zgromadzeniach – definiuje zgromadzenie jako zgrupowanie co najmniej 15 osób, zwołane w celu (...) wspólnego wyrażenia stanowiska. Zgromadzenie organizowane na otwartej przestrzeni, dostępnej dla nieokreślonej liczby osób , ale nie mniej niż 15 osób wymaga uprzedniego zawiadomienia organu gminy najwcześniej na 30 dni, a najpóźniej na 3 dni przed planowanym zgromadzeniem. Każde zgromadzenie musi mieć przewodniczącego, który otwiera, kieruje i zamyka zgromadzenie. Jest nim z mocy prawa organizator. Prawo dopuszcza także powierzenie przez organizatora funkcji przewodniczącego innej osobie, jak i możliwość dokonania wyboru przewodniczącego przez uczestników zgromadzenia za jego zgodą. Państwo ma chronić każdego, kto w legalny sposób korzysta ze swojej wolności zgromadzeń, a zakaz zgromadzenia nie może być wydany z powodu nie podzielania przez rządzących poglądów jego uczestników lub organizatorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# podpisac mozemy petycje na zgromadzeniuulica Mickiewicza 2015-07-08 15:07
Do propozycji zgromadzenia: przedmiotem petycji powinno być żądanie podjęcia działania w sprawie dotyczącej naszego życia zbiorowego i wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego. (do burmistrza, do starosty, do wojta, do marszalka, do wojewody). Podstawą prawna do składania petycji w Polsce jest ustawa z dnia 2014.07.11 r. o petycjach. Wejdzie ona w życie 2015.09.06 r. Ustawę uchwalono z inicjatywy Senatu. Uchwalenie tego aktu prawnego zakładała Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# po zgromadzeniachREFERENDUM 2015-07-08 15:22
i won wszystkich trzech wladcow samorzadzacych!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# REFERENDUMZwolennik 2015-07-08 19:33
To byłoby najlepsze rozwiązanie , ale czy Ostródzianie pójdą głosować ???- na pewno pójdzie ten ciemnogród co im kler na ,,niedzielnicy" karze iść , aby ich guru obronić! Guru powinien beknąć za kasę , którą rozdaje na różne cele w kościele. Toć to do jasnego diabła niepodobne co ten człowieczek drobny wyprawia.Mobilizujmy się i spróbować trzeba !!!!,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# specjalistaKrzysztof 2015-07-08 15:57
a za stołem prezydialnym razem z trzema tenorami siedział, no kto?

ostrodaonline.pl/... /...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pojechał na taczceKrzysztof 2015-07-08 16:00
już raz kiedyś Krzysztof siadał obok burmistrza, wtedy Dąbrowskiego i czym się to skończyło? Zobacz obrazek

ostrodaonline.pl/... /...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ŻyndulaJajka 2015-07-08 19:48
Jeszcze ma coś do powiedzenia???? , niech lepiej cicho siedzi , bo pierwszy poleci jak będą sprzyjające warunki - Największy fachowiec w PWiK- razem z prezesem Pogonić czas nadszedł tych wszystkich dotychczas niezastąpionych i ich rodzinki( żoneczki) , i oddać miasto w ster młodych KADR!!!!Oczyścić cały samorząd miejski i powiatowy z tych popaprańmców , nieudaczników , Będzie to kiedyś bolesne oj,będzie piekło!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ObjazdJo 2015-07-08 17:08
Z jednej strony rozumiem chęć objazdu - sytuacja z ostatniej soboty - korek Grabin - Miłomłyn, ludzie i tak się pchają przez Ostródę. Po rozpoczęciu budowy obwodnicy, nie ukrywajmy min 40% samochodów (w tym TIR-y) ruszą przez Ostródę w niekontrolowany sposób :( - czytaj rozjechane ulice - brak odpowiedzialności BUDIMEXU (nie chcieliście objazdu). A tak będzie szansa na remont naszych tragicznych ulic. Jeśli będzie objazd, to jestem ciekaw jak będzie wyglądała infrastruktura podziemna na tych ulicach - zapadnięte studnie, kanalizacja itd. Po 2 latach zrobią nakładkę 4 cm - która wytrzyma może 3 lata - rozjechana podbudowa i infrastruktura podziemna. Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie objazdu pod pewnymi warunkami: zrobienie rond: koło starego sądu, koło Netto, wjazd na Przemysłową, skrzyżowanie na Międzylesie - które zostaną po objeździe. Następnie sprawdzenie nośności ulic na objeździe - po zakończeniu objazdu nie ma nośności - remont przez BUDIMEX. TAK CZY SIAK - aby było lepiej musi być gorzej! Z innej beczki - zobaczcie sytuację Olsztynka jak wyszła 7 z miasta, 95% firm żyjących z "Turystyki" upadło - nie ukrywajmy u nas będzie podobnie stawiam, że w granicach 60%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# won dla nieudacznikówo-da 2015-07-08 19:02
Jak widać to dycyzje już zapadły a teraz te KONSULTACJE jedynie mają na celu robienie ludziom wody z mózgu. Kontakt włodarzy ze społeczeństwem odbywający sie za pośrednictwem portalu internetowego i przekazania informacji dla rady osiedlowej uwłacza godności mieszkańców.Panie Najmowicz powiem krótko wkur..ł mnie pan. Co pan sobie myśli, ze wolno panu rozpier...ć miasto? Jak pan sobie wyobraza dojazd do ubojni na Gizewisza załadowanych samochodów? Ludzie ten facet ma problemy z logicznym mysleniem, pogrąża Ostródę, uwstecznia.Zmobilizujmy się i wypier...my nieudacznika z jego pitbulem i świtą!!!!! bo zniszczą to miasto doszczętnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: won dla nieudacznikówMarian 2015-07-08 22:47
Odszczekaj to co powiedziałeś cwaniaczku. I co jednak decyzje nie zapadły pieniaczu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: won dla nieudacznikówmcman 2015-07-09 08:52
szczekać Marian to Ty możesz.....ratlerku ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# juz teraz policzyc przejezdzajace auta i TIRystatystyka potrzebna 2015-07-08 21:07
Na skrzyzowaniu Olsztynska- siodemka, na zjazdach do miasta z siodemki i 16 policzyc trzeba przez pare dni przejezdzajace samochody osobowe i ciezarowe, do tego zjezdzajace do miasta i zrobic statystyke. Spolecznie rodzinnie po kilka godzin i bedziemy wiedzieli co nas czeka bez szemrania i uwierzcie mi stekania. Moze jakies stowarzyszenie przy pomoc< studentow...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jaka władza, takie konsultacjeJest decyzja 2015-07-08 21:16
Nie będzie w Ostródzie objazdu ciekawe czy Pan Piech przeprosi za insynuacje a podżegacze na forum przeproszą burmistrza. Oj ciekawe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jaka władza, takie konsultacjefifarafa 2015-07-08 21:30
Jak nie będzie? Będzie zaczynał się na ul Plebiscytowej a kończył na końcu Olsztyńskiej. No chyba że wg ciebie nie jest to Ostróda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jest decyzjagreg 2015-07-08 21:31
Ciekawość jest jakąś formą aktywności umysłowej. Dobre i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# KpinaRobert 2015-07-08 22:13
Trzeba być kompletnym idiotą aby myśleć, że nie będzie objazdu przez Ostródę, przy takim założeniu jakie wymyślili. Samochody to nie skład PKP i nie jeżdżą tam gdzie mają tory. Mając do wyboru 10 km objazdu, każdy zdrowo myślący kierowca przejedzie przez miasto i zrobi 3 km po to aby znaleźć się w tym samym miejscu, gdzie zostanie zakończony wyznaczony objazd. Chyba, że za kierownicą każdego z samochodów siedzi taki (...), który mówi, że nie będzie objazdu w Ostródzie i sugeruje przeproszenie burmistrza, który niestety jest mądrym człowiekiem ale inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# obwodnica DK16Jaś 2015-07-08 22:23
podobnie będzie z budowaną obwodnicą DK16 od Górki przez Kajkowo, Ornowo do miejscowości Ryńskie. Jadąc od Iławy kierowcy dojadą praktycznie do Ostródy bo do skrzyżowania ul. 11 Listopada z Lubawską. by dojechać do obwodnicy będą musieli dodać kilka kilometrów do Ryńskich potem obwodnicą i znowu są w Ostródzie na wysokości Górki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Opiniakm 2015-07-08 21:17
Po dzisiejszym spotkaniu na Osiedlu Plebiscytowym można odnieść jedno wrażenie, że to burmistrz i starosta wpychają na siłę ruch z siódemki do miasta. Oczywiście wycofali się już z pomysłu objazdu od Szosy Elbląskiej do skrzyżowania Olsztyńskiej z 7, ale teraz (dalej) uparcie brną w objazd z obwodnicy, przez stację Shell, kawałek Plebiscytowej i dalej na Lubajny do 16. Najgorsze jest, to, że mieszkańcy osiedla nie sprzeciwili się temu stanowczo. Raczej dali milczące przyzwolenie na ten pomysł i sprzedali się za kawałek chodnika. Budimex przyznał, że są przygotowani na utrzymanie ruchu w czasie budowy na całej obwodnicy, ale po co? Znaleźli frajerów i zaoszczędzą kupę forsy. Nóż się w kieszeni otwiera. Jedynym ratunkiem dla Ostródy jest parcie na to żeby Budimex trzymał się pierwotnego planu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: OpiniaOraz 2015-07-08 21:27
Decyzję podjął Wójt Fijas wyrażając zgodę na przejazd lubajnami przy wsparciu swojego sekretarza. Starosta w tym momencie nie ma wyboru. My na plebiscycie zyskamy ul osiedlową. A to nie wyszła akcja Januszkiewiczowi z 7 jak kiedyś że szkołą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Fijasgreg 2015-07-08 22:33
Wójt ze Starostą niech zaczynają już myśleć o rozjeżdżonej drodze Miłomłyn Liwa Samborowo Wirwajdy Kraplewo do 7. Tam będzie w szczycie się działo. Jak dobrze pójdzie to i przez Pietrzwałd znajdą objazd. Może być szybciej, niż w korku do Ostródy i objazdem przez Lubajny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# he heMarian 2015-07-08 22:07
Odszczekać teraz to co mówiliście na temat układów i o fakcie przyklepania objazdów przez miasto!!!!! No już odszczekiwać !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: he hekm 2015-07-08 22:21
Czy jesteś taki tępy i nie rozumiesz, że przy forsowanej obecnie opcji i tak ruch z 7 zakorkoju miasto? Kto przy zdrowych zmysłach będzie się pchał przez Lubajny i nadrabiał z 10 czy 12 km skoro będzie mógł przejechać przez miasto (4-5 km)? Przy zachowaniu ciągłego, choć wolnego ruchu na całej obwodnicy, nie będzie się opłacało kombinowanie przez Ostródę, a przynajmniej nie w takiej skali. A po drugie gdyby nie takie osoby jak Jacek i nagłaśnianie problemu,to po cichu pewnie przeszła by pierwotna opcja z objazdem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# no takMarian 2015-07-08 22:50
Jacek wszystko załatwił, najlepszy jest i tyle. Bóg po prostu. Super normalnie - na Burmistrza go.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: no takKamikaze 2015-07-08 22:58
Marianie vel Dariuszu zachowujesz się jak kmiot stać cię tylko na to i szczekanie na facebruku dosłownie jak cziłała - tylko szczeka i leje po kątach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Buźka dla WasMarian 2015-07-08 23:32
Miasto i tak jest i będzie zakorkowane ale ja mówię o jednym - wbrew Tobie i Wam władza pokazała, że nie było układów i teraz powinno Wam być łyso tyle, że jakby nie było i tak Wam będzie źle :-)
A Tobie Kamikaze powiem tak - pocałuj mnie ......... Miłej nocki przegrani w wyborach :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Buźka dla WasKamikaze 2015-07-09 21:21
Drogi Marianie vel Dariuszu na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć i nie mam w zwyczaju całować psa du..... może ty lubisz a to już jest zoofilia.
A to czy układu nie ma to tego nie wiemy, interwencja redaktora pewnie przeszkodziła w bezgłośnym sprzedaniu miasta na korzyść Budimexu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Buźka dla Wasmiki 2015-07-09 21:59
Dajcie już spokój z tym redaktorem, każdy pismak to dla Was redaktor. Jakoś inne układy Panu redaktorowi nie przeszkadzają? Prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Buźka dla WasZenek 2015-07-09 22:04
Zachowanue Pana Piecha skandaliczne, czasem można przestać rzuć gumę Panie redaktorze. O głupich uśmiechach nie wspominając. No ale cóż, jaki redaktor taka .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I tuniestety, 2015-07-09 22:05
Miki,ale masz rację!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Popieramcziłała leje 2015-07-09 22:01
wszędzie,tylko nie na swoje posłanie.A jeżeli chodzi o układy,to akurat w tym mieście zawsze były,są i będą.Wystarczy Pana burmistrza zapytać,dlaczego do tej pory rozpisał konkursu na dyrektora domu kultury?Obecny tkwi na tym stanowisku chyba ze 20 lat,bo inaczej tego nazwać się nie da.Co z mops?To samo,proszę Państwa,to samo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PopieramJustyna 2015-07-09 22:20
Należałoby wspomnieć dlaczego burmistrz pozwolił na zwolnienie jako kierownika cmentarza kompetentnego człowieka a w jego miejsce posadzono byłego radnego Stanisława od prowadzenia auta na podwójnym gazie, jakie ten gość musi mieć plecy(mimo że był po czerwonej stronie polityki) i burmistrz miękkie nogi że na to pozwolił, ostatnio kupując znicze przy kaplicy słyszałam jak odnosi się do pracownika przecież to czysty gbur i cham ciekawe jak on rodziny zmarłych tam traktuje. I jak tu można nie myśleć że nie ma układów co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# popieram w połowieMonika 2015-07-09 23:17
Fakt były radny to gbur inie wiele umie ale ten były kierownik cmentarza wcale nie był kompetentny. Był bo był - figurant. Nic nie robił tylko zakupy w mieście w czasie godzin pracy. Dobrze, że go już nie ma choć ten który jest teraz też nie jet najlepszy proszę Pani ( i na pewno nie Moniko)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# czas na referendummcman 2015-07-08 22:33
czas na referendum. Nie chcę mieć burmistrza i rady którzy nie informują o spotkaniu ws konsultacji, których zresztą niebyło. Nie chcę mieć burmistrza który nie dba o mieszkańców i miasto. Nie chcę mieć burmistrza który lobbuje rozwiązanie budimexu nt objazdu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# CZAS na REFERENDUMmiasto i powiat 2015-07-09 23:06
Ty nie chcesz, ja nie chce, oni nie chca, wiec piszmy i zrobmy grupe, motywujmy wszystkich zatroskanych, czujacych sie oszukanymi. Bez szacunku do nas mieszkancow i do dorobku naszego zycia nie moze zaden tzw. pan i wladca miasta, gminy i powiatu decydowac o nas, o naszym zyciu, o naszym miescie i okolicach. Dosc cwaniakow i ich cwaniakowania. Laske robi starosta, ze nie podpisze i jeszcze straszy mieszkancow. Precz na wies do roboty, bo sloma jeszcze wychodzi i lapki cuchna...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ReferendumZa 2015-07-10 22:08
Rozliczyć burmistrza za to , że przez ponad 2 lata wiedział o temacie , a nic w tej sprawie nie robił ,z nikim nie rozmawiał , niczego nie konsultował , a jak zorientował się , że przegapił temat , to w ostatniej chwili zwołuje sesje , lata po innych sesjach i niby organizuje konsultacje. Pan Wawrzyński podniósł to na sesji powiatu. To musi być koniec z tym burmistrzem i z tą rada miejską.Im wcześniej tym lepiej dla miasta!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ReferendumWojtek 2015-07-10 22:19
Weź się lepiej za robotę pieniaczu. Dla miasta to będzie lepiej jak tacy jak ty zamilkną. Myślisz, że wszystkie rozumy pozjadałeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Referendumdo Wojtek 2015-07-10 22:59
Zamilknąć to możesz kazać swojej żonie( jak masz)i jak ci na to pozwoli lub dzieciom - jak masz., a za robotę to ty weż się , a nie za rozkazywanie - to ty myślisz że rozumy pozjadałeś- jest demokracja przypominam ci !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PopieramTwoją wypowiedź 2015-07-10 23:09
Rada i Burmistrz od fikołków na zieloną trawkę.Ciepło jest,dadzą radę.Ostróda,nawet nie zauważy,że ICH nie ma.Tak"pracują".Kasę liczą i swoich pociotków utykają,gdzie tylko mogą.A na zamku dalej ten sam od wieków dyrektor co siedzi bez żadnego konkursu,bo ma plecy u PiSiorków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PopieramMirosława 2015-07-11 13:24
Najbardziej Ci tej kasy żal nieudaczniku, co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tak,tak!oleś 2015-07-11 14:21
Bo w PiSie to sami"UDACZNICY"są.Dobry żart!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ReferendumWojtek 2015-07-11 12:00
Najpierw dziecko ukończ szkołę, później hejtuj w internecie, teraz poszukaj stron, które wymagają mniejszego nakładu intelektualnego, o ile wiesz o czym mówię ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Referendum??WO W!! 2015-07-11 14:08
Jak najbardziej jestem ZA !!!
Kto staje na czele ???Z tego co wiem dużo społeczeństwa Ostródy jest ZA!!!Może być skuteczne!Organizujcie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# a ty@ 2015-07-11 22:38
co,jesteś za - za rogiem będziesz patrzył-co się dzieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrzu Starosto zacznijcie myśleć !Gregor 2015-07-09 11:02
Trzeba być niespełna rozumu, żeby wybrać wariant przejazdu przez ulicę Olsztyńską z następujących powodów:
1. Stary most na DK7 przy jeź. pauzeńskim nie zostanie rozebrany na czas budowy i może nim się odbywać ruch w obie strony w starym pasie jezdni.
2. Tiry, którym się zablokuje wjazd do miasta będą stały przed Orlenem z powodu ograniczenia prędkości ruchu i zablokują zjazd osobówek z Gdańska do miasta przez co osobówki będą uciekać przez Miłomłyn i Liwę ( i oto nam chodzi).
3. Nie jesteśmy jedynym miastem, które przechodziło przez taką gehennę i mam tu na myśli Elbląg i żaden starosta ani burmistrz Elbląga nie brał nawet pod uwagę takiego wariantu, bo tam są mądrzy włodarze i dbają o mieszkańców.
4. Ostróda PERŁA MAZUR z piękną infrastrukturą hotelową ma być przejechana przez TIRY.
5. Ludzie nie łudźcie się, że ktoś wam coś naprawi jak DK7 zostanie skończona.
6. Za 130 milionów nie zniszczyłbym tego miasta bo podobno o tyle budimeks był tańszy od innego oferenta, a te 2 miliony to śmiech.
PS. Śmiesznie było na Plebiscytowym, za parę miesięcy będziecie płakać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kto jestcenzor 2015-07-09 11:05
dlaczego telewizja mazury nie transmituje na żywo rady powiatu która zostala zwołana tylkow tej sprawie??? Cenzorzy???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# bo mi nie na rekeandrzej 2015-07-09 23:30
zeby ogladali na zywo, jak mi dokopuja i ja podwijam ogon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# i tak mi dobrzeczesiaczek 2015-07-09 23:33
"Musimy zorganizować ten ruch przez Ostródę. My nie jesteśmy rzecznikami Budimex. Zyskamy wiele" - Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie chciejmy później mieć do nas pretensji i żaluz powiatu 2015-07-09 23:36
Według starosty ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.Tak mowil we wtorek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Starosta i burmistrz wycofuja się tylko częściowo.obluda 2015-07-09 23:43
Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo !!! Ludzie mobilizujcie sie, bo dmuchaja nas w balony!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# specjalista z PWIKobywatel 2015-07-11 18:52
Już kiedyś władza nie słuchała swoich mieszkańców

ostrodaonline.pl/... /...
skończyła jak skończyła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi