fbpx

Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrza

kandydaci_druga_tura.jpgZ nieoficjalnych danych do drugiej tury wyborów na burmistrza Ostródy przeszli Olgierd Dąbrowski (2516 głosów) i Czesław Najmowicz (2031 głosów). Frekwencja wyniosła nieco ponad około 31%.

Obwód nr Adres Dąbrowski Olgierd Dekarczyk Marek Jan Januszkiewicz Wojciech Najmowicz Czesław Jan Nosewicz Jan Żynda Krzysztof
1 ORATORIUM, Parkowa 30  190  11  64  163  104  53
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, Olsztyńska 7  114  8  59  62  86  22
3 Zespół Szkolno Przedszkolny, Plebiscytowa 50  66  13  475  92  78  14
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, OLsztyńska 7  133  13  55  117  85  25
5 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło, Grunwaldzka 19a  124  15  124  79  95  35
6 Przedszkole Nr 1, Bolesława Chrobrego 2  159  27  62  93  111  29
7 Gimnazjum nr 1, Marszałka Piłsudskiego 4  101  17  54  89  53  23
8 Przedszkole Niepubliczne "Radość", Armii Krajowej 5  174  16  119  107  71  21
9 Gimnazium Nr 2, Tadeusza Kościuszki 22  222  24  90  118  92  47
10 Szkoła Podstawowa Nr 4, Tadeusza Kościuszki 14  188  24  86  127  75  22
11 Szkoła Podstawowa nr 6, Osiedle Młodych 8  98  27  93  92  59  20
12 Szkoła Podstawowa Nr 6, Osiedle Młodych 8  102  7  99  50  52  11
13 Szkoła Podstawowa Nr 3, Rycerska 5  200  17  106  138  106  25
14 Szkoła Podstawowa Nr 3, Rycerska 5  146  29  99  136  95  27
15 Szkoła Postawowa Nr 1, Seweryna Pieniężnego 30A  173  32  67  227  83  29
16 Szkoła Podstawowa Nr 1, Seweryna Pieniężngo 30A  165  22  91  171  60  42
17 Przedszkole Niepubliczne "Promyczek", Przedszkolna 1  161  15  78  170  70  38
  suma 2516 317 1821 2031 1375 483
Komentarze  
# Źynda- 400 gł. hahahaesmo 2012-10-14 23:29
Nieźle, Nieźle, PO w ostródzie -ma poparcie 400 głosów :):)haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wyboryżenada 2012-10-14 23:58
PO-wcy to chyba tylko sami na siebie głosowali. Tylu ich w mieście chyba jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzaanka 2012-10-15 00:01
haha, dobre, a gdzie ich elektorat.....zniknął :):), zapewne ma ich już dość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Lepiej być pracującym spawaczem niż POlitologiem bez pracyMy 2012-10-15 00:53
Super wynik miejska hydra i jej przystawka powoli odchodzi w polityczny niebyt. Nawet Najmowicz tego już nie s..y. Mister POrebaniec jutro powinien strzelić sobie w ten oświecony pusty łeb. Szkoda tylko że to wariant wyłącznie dla ludzi honoru a wiadomo że to słowo obce Prowincjonalnym Osobnikom typu byle do koryta. Jak się okazuje ludziska się poznały na farbowańcach. Spacerki po klatkach z hipokrytą nie pomogły. HAHAHA POszli won jak mawiał mój dziadek stary kresowiak. Poszli wy już WON
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ???Edek 2012-10-15 06:33
Jak można głosować na człowieka, który w poprzednich wyborach zrezygnował? Jestem rozczarowany ostrodzkim społeczeństwem. Ale co się dziwić, przynajmniej połowie uprawnionych do głosowania słoma z butów wychodzi. Ostróda to mentalna wiocha, gdyby nie działania Dąbrowskiego, nadal bylibyśmy zasciankiem Warmii i Mazur.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wynikiwyborca 2012-10-15 07:22
dobre nikt sie nie dal nabrac na bajki sztabu Nosewicza i jego intensywne treningi w pilke na stadionie ha ha to bylo zenujace, tak samo klapsa dostal pan organista z osiedla z jego spotkaniami wielkimi na ktore po 15 osob przychodzilo a ten kazal juz na siebie burmistrz mowic kolejny zen, tak oczywiscie mozecie szczycic sie tym ze wiecej glosow od PO dostaliscie tylko co to da? nic. Teraz tylko czekamy jak Najmowicz peknie i zrezygnuje tak jak to zrobil ostatnim razem ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzawybory 2012-10-15 07:28
Jehowe od Słowika i ludzie od Janowicza z kasyna nie dali rady tym razem, Dabrowski do Lubajn!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Żynda- Debestsokól 2012-10-15 07:37
To się nazywa wynik. Oj Włodek, musisz zmienić ludzi z otoczenia, bo Powiat to widzi, i już niedługo Rada...., może odwołać. A wtedy niczego już nie będzie, po wieki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PO - Wyniki 2010 r.Sylwia 2012-10-15 08:11
zobaczcie wyniki 2 lata temu.

ostrodaonline.pl/... /...

Brodiuk zdobył -2388
Zynda zdobył -483
SPADEK OLBRZYMI, CO SIĘ DZIEJE ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# skandalmarcin 2012-10-15 08:11
Ostróda to dziwne miasto najpierw odwolali teraz znowu wybrali a pieniądze na to wszystko z nieba lecą bo nikt mi nie powie że wybory to taka tania sprawa kto na to daje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# głupotajan 2012-10-15 08:27
co za głupota odwołali dabrowskiego, a teraz wygrywa hehehehehe ludzie znowu bedzie bagno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzaAntyOlgierd 2012-10-15 08:40
Pamiętajcie że Dąbrowskiego odwołało 5181 mieszkańców. Przeciw odwołaniu było 2992. Także wnioski są proste: 1. Dąbrowski stracił poparcie ( miał 2992, jest 2516). 2. Mieszkańcy którzy głosowali za odwołaniem w liczbie ponad 5 tys. pójdą teraz zagłosować na przeciwnika Dąbrowskiego pana Najmowicza. (W pierwszej turze te głosy rozbiły się na pozostałych kandydatów między innymi p. Januszkiewicza i Nosewicza)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Hola, Hola, HolaDan 2012-10-15 10:00
Czemu ty głosy innych kandydatów juz przydzielasz dla innych.
Gdyby było tak odgórnie ze dany kandydat, który nie wszedł do drugiej tury ma prawo przepisac te głosy to rozumiem
A tak to spokojnie, nie szastaj głosami, to nie Pis, ze sms przychodzi z poleceniem jak głosować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Żenadas 2012-10-15 10:33
Kto podpisał listy poparcia Żenadzie-nawet w tajnym głosowaniu nie potrafili się ujawnić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# POlitykierstwo nagrodzoneWielki Brat 2012-10-15 13:22
Listy poparcia w platformie zbierane są często poprzez naciski zwierzchników włącznie z szantażem utraty pracy za brak podpisu na liście!!! W tym miejscu serdecznie pozdrawiam Wojciecha i szczerze namawiam do zaniechania tego haniebnego procederu. Jak widać ludzie podpisują listy bojąc się wyrazić swoje prawdziwe poglądy.W rzeczywistości głosują inaczej. Szkoda tylko że takie kampanie sponsorowane są społecznie i PO wciąż otrzymuje dotacje z budżetu. Wynik przedstawiciela tej cynicznej, aroganckiej i lekceważącej społeczeństwo partii pokazuje rzeczywiste jej poparcie a wynik 400 głosów to więcej niż porażka to całkowita klęską szefa PO, radnego i "ratującego" miasto 3 vicka. Chciało by się powiedzieć "kończ waść.." ale wiemy dobrze że wstydu za grosz. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Gratulacje!Plebiscytowa 2012-10-15 16:14
Szczerze gratuluję Wojtkowi tego wyniku, jak na pierwszy raz świetny wynik, pokazuje potencjał na którym można zbudować coś naprawdę wielkiego. Nie można się teraz poddać, te dwa lata należy poświęcić na budowanie swojej marki, na pracę dla ludzi. Powodzenia i gratuluję raz jeszcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrza.,. 2012-10-15 16:47
RYJ się przykleił i nie może sie oderwać od koryta, a tak by się jeszcze chciało pobalangować z kolesiami, a tu lipa :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# śpiąca OstródaBENEK 2012-10-15 19:23
Ostróda jak wydać jeszcze śpi!!! Nadal biedzie bezrobocie !!! ALE ZOSTANIE STOLICO STARSZYCH LUDZI PRAWO OSTRÓDZIANIE !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# II turaAngela 2012-10-15 21:28
Obstawiam wynik drugiej tury:
Dąbrowski vs Najmowicz - Głosów odpowiednio: 3000/6000
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzadabud 2012-10-15 21:52
Angela nigdy nie próbuj obstawiać zawodów sportowych, odrazu widać, ze nie masz pojecia o obstawianiu
Najmowicz 6000 osób, az monitor oplułem.
6000 osób to raczej widzi w tym człowieku nieudacznika i faję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzado Angeli 2012-10-15 22:12
Najmowicz 6 tysi, a Dąbrowski 3, Angela trafnie to obliczyłaś :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzawyborca 2012-10-16 07:21
zanim oddacie glos na najmowicza zastanowcie sie dobrze jakie bedzie mial poparcie w radzie tzn ilu radnych?? hm niech pomysle- jeden? kierozalski.i co dalej??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzaZdzich 2012-10-16 09:36
Ale Dąbrowski pojechał z kibicami Sokoła. Naobiecywał im sponsorów że będzie szkółka Borusii Dortmund. Facet coś chyba ma z głową a ci co mu wierzą mają jeszcze mniej pod sufitem. Ludzie raz wam Euro obiecał i co wyszło (...). Doprowadził ten klub do ruiny. Jako kibic Sokoła zagłosuje po raz kolejny na Najmowicza bo jako sportowiec zna problemy sportu i będzie w stanie pomóc klubowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzaWojtek 2012-10-16 10:18
A jakie będzie miał poparcie drogi człowieku Dąbrowski. Najmowicz to człowiek kompromisu i z tego co powszechnie wiadomo ma 10 radnych za sobą pewnych, pewnie PO po takich batach też zacznie wspierać normalne pomysły burmistrza. Sytuacja jest bardzo dobra burmistrz Najmowicz człowiek kompromisu i nietolerancyjny, butniczy i nie szanujący ludzi Dąbrowski. Ciekawe kto jest szybciej w stanie zbudować większość i spokój w mieście i radzie. Pamiętaj człowieku nikt za Dąbrowskiego nie będzie umierał. PO już umarło wchodząc z nim w koalicję.
Każdemu komu zależy na Ostródzie będzie zależało na współpracy z Najmowiczem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nieudacznik ?Paweł 2012-10-16 12:48
Najmowicz nieudacznik ?! Tobie człowieku 3 żyć nie starczy żeby dokonać tyle ile ten człowiek dokonał !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie dajcie się oszukaćstefan 2012-10-16 16:13
Odwołanie Dąbrowskiego tak ale a podał jak jest zadłużona Ostróda po wyborach postawi taki plan foto radary aby było na spłatę stateczki które toną planuje sie remont kanału i zamawia sie stateczki które trzeba wyszczuplić i połatać bo toną tak planuje Burmistrz kanał nie ruszy jeszcze dwa lata budynek teatru a teatrzyk który nie przynosi zysków BO NIE MOŻE a stadion który przynosi straty , wodotrysk w iławie jest za mniejsze pieniądze iładnieszy OSTRÓDA TONIE W DŁUGACH OBÓDŻCIE SIĘ PODATECZKI ÓJDA W GÓRĘ I TO OSTRO ,,,,A tak naprawdę ile trzeba mieć lub nie mieć honoru aby startowć do wyborów samo za siebie mówijuż tylko ja tylko tak twierdzi były burmistrz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# oczy szerokoandrzej 2012-10-16 16:17
Stefan ma rację nie dajcie się zwariować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# MASZ HONOR ODEJDŻWYBORCZYNI 2012-10-16 16:25
kiedyś byłem na zebraniu pracodawców
i Pan Dabrowski powiedział ze w Ameryce
uczyli go sadzić sadzonki to może nich tamwraca aby nie już nić nie zmalował w OSTRÓDZIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dość opluwaniaHary 2012-10-17 20:12
Uważam ,że jedyny dobry wybór to właśnie Olgierd Dąbrowski. Ten facet ma wizję Ostródy, jest wyrazisty, wie czego chce, czego nie można powiedzieć o innych kandydatach. Wiele zarzucano Dąbrowskiemu ale czy słusznie. Skoro obrano rozwój naszego miasta w kierunku turystyki, nie spodziewajcie się ,że pobudują tu huty czy inne zakłady. Z turystyki można życ i to całkiem dobrze. Właśnie na te dwa lata spokojnie pozostawiłbym Dąbrowskiego w spokoju. Jeżeli narobił długów niech je próbuje zniwelować niekoniecznie kosztem mieszkańców, a nowa rada powinna mu pomóc. To miasto jest wszystkich ostródzian. Te nowe obiekty powinny przy dobrym zarządzaniu przynosić zyski a nie straty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Powtórne NIE!NotRed 2012-10-17 21:24
Dziwię się, że jeszcze ktoś głosuje na Ola, człowieka, który już skompromitował się samym startem w wyborach. Trzeba mieć honor i choć odrobinę przyzwoitości aby ponownie kandydować na stanowisko burmistrza po odwołaniu ponad pięcioma tysiącami głosów, czyli znaczną większością biorącą udział w referendum (nie uczestniczący w referendum i wyborach nie mają głosu). Mieszkańcy chyba wyraźnie powiedzieli Panu z Lubajn bywającemu w Ostródzie głośne NIE. Ale dla tego człowieka nie ma w tym niczego złego czyli jak w przysłowiu "gdy plują na ...... to mówi, że deszcz pada". Czy chcemy takiego burmistrza, który kulturalnie poproszony o wyjście drzwiami, pcha się z powrotem oknem?. Dla potrafiących czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski z tego co przeczytali ciekawa lektura, artykuł, w którym Profesor Rybiński w obszernych fragmentach wypowiada się o naszych samorządowcach. Jak ulał pasuje to do byłego burmistrza.
www.fakt.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Niech sie kręciHary 2012-10-17 22:56
A ja się wcale nie dziwię, powiem więcej, przyzwyczajono nas do tego ,że ludzie wypierają się swoich poglądów, często tłumacząc ,że czegoś nie robili lub nie mówili. Rozwój Ostródy w kierunku turystyki zapoczątkował Pan Babalski. Nosewicz i Dąbrowski rozwijali to dalej. To co zbudowano w Ostródzie przez ostatnie kilka lat to wynik ogromnej pracy wielu ludzi. Trzeba pojechać do pobliskiej Iławy i porównać amfiteatr, stadion sportowy czy choćby hotele. Wykorzystajmy to co mamy. Jakże niskie jest wytykanie ludziom skąd pochodzą. Ważny jest człowiek czyż nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Niech sie kręci c.d.Hary 2012-10-17 23:26
Czy pamiętacie jak jeszcze niedawno wyglądała nasza Ostróda. Tu gdzie dziś jest "PASAŻ" - parterowa chałupa pod czerwoną dachówką, a w ogrodzie stara brona i pług dla ozdoby. Czy ktoś z Was zastanawiał się ile trzeba włożyć w budowę hotelu? ile pieniędzy ile ryzyka, ile trzeba odwagi aby to ruszyć? Sezon turystyczny jest krótki jest krótki a więc nie o samych turystach myślano. Widocznie są ludzie którzy myślą na przyszłość i nie martwią się aurą. Dobrze wykorzystana "ARENA-OSTRÓDA" to również HALA WIDOWISKOWA, której w Ostródzie nie doczekaliśmy mimo zbiórek pieniędzy na jej budowę. Warto to przemyśleć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ostrodaiga 2012-10-18 19:53
O czym wy ludzie piszecie..o tym co mamy w ostrodzie i o tym co tonie w długach????
Co z tego ze miasto wypieknialo,mamy cuda niedostepne dla wszystkich.Przyjdzie moment ze te cuda beda tak zadluzone ze my bedziemy musieli za to płacic chocby w wyzszych podadatkach za grunty i inne.Arena Ostroda powstala-piekny obiekt...ale ja sie pytam,ile miasto na tym zarobi?Robia juz nastepne hale i co dalej?Niedlugo beda dlugi bo miasto tego nie utrzyma i znow my bedziemy za to płacic.Moze warto sie zastanowic czy piekny widok miasta da nam utrzymanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ostrodaiga 2012-10-18 20:00
A tak jeszcze na marginesie.Dobrze sobie ten Olgierd z tym Zyndem czy jak mu tam obmyslili.Bo jak wygra olgierd to znow zynda bedzie zastepca i odwrotnie i tak sie peewnie stanie-zobaczycie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I co ?Hary 2012-10-18 21:16
Chyba mylisz pojęcia to ARENA OSTRÓDA będzie płacić do budżetu miasta tak jak inne podmioty, a nie odwrotnie. Choć nie jestem entuzjastą widzę w tym rozwój miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jedno jest pewneHary 2012-10-18 22:05
Uważam, że Pan Dąbrowski musi nauczyć się rozmawiać z mieszkańcami, wsłuchiwać sie w ich problemy i wierzę,że on to potrafi. Ten kubeł zimnej wody zapamięta, nauczy pokory :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do haregoiga 2012-10-19 19:06
Ten człowiek nigdy nie nauczy sie pokory.bo niczego nie nauczyło go to,ze ludzie go nie chca i pozbawili go stoleczka.Czlowiek bez honoru-wraca jak bumerang zeby dupe grzac na fotelu burmistrza fuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Do IgaHary 2012-10-19 19:48
A jak to jest z tym "nigdy nie mów nigdy". Ktoś mi powiedział w przeszłości "kto mu dał prawo oceny drugiego człowieka". Na ten czas posadzić człowieka poczciwego, uczciwego i skromnego to wg mnie nieporozumienie. Chyba zauważyłaś ,że życie nie zostawia pustki. Nikt ze słabym sie nie liczy. Też należałem do tych, którzy uważali ,że jedynie powstające nowe zakłady w naszym mieście dadzą pracę i zadowolenie tych co pracy nie mają. Zmieniłem zdanie dopiero gdy powstała ARENA zobaczyłem sens. Dla wielu ludzi ta praca może być. Dla kto broni MORLINOM rozwinąć skrzydła . Podobno prabcowało tam ok 2,5 tys. dziś ok 1 tys. Tu burmistrz nic nie może. A sprawa rozszerzenia granic miasta. Gdyby przyłączyć tych parę miejscowości do miasta ( są tam ulice, jest MPK, popłynęłyby pieniądze z podatków od firm i od mieszkańców. Pozdrawiam. :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do Haregoiga 2012-10-20 18:05
Z tymi podatkami to chyba nie jest tak do konca.Wiele firm wykonujacych uslugi w Ostrodzie tak jak np:P.Słowik ma zarejestrowana firme w Warszawie-wiec miasto korzysci z tego nie ma.Ja wiem jedno-kazdy kto siedzi przy korycie-zmienia nastawienie do biedy,braku pracy i tym podobne.Nie mowie tego aby tak gadac-poprostu mam hmmm mały kontakt z tymi przy korycie i wiem ,ze maja nas wszystkich głeboko w ..powazaniu:)Ale zazdroszcze optymizmu.Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do IgaHary 2012-10-21 09:24
Większość marketów to obcy kapitał i tak to jest uregulowane ,że podatki odprowadzają do siebie. Z firmą Pana Słowika tak chyba nie musiałoby być są jakieś inne powody , których nie znam.Miasto powinno na tym zarabiać tu się zgadzam. Ale wg mnie zyskiem Ostródy z Jego działalności jest zmiana wizerunku miasta. Nie ma się co łudzić aby ktoś tu budował bezinteresownie jeżeli stwarza się warunki korzystne ten ktoś buduje. Uważam wręcz ,że Ostróda miała to szczęście ,że taki inwestor był na jej terenie. Czy przypominasz sobie modernizację ul. Słowackiego. To ta ekipa działając wspólnie mimo krytyki doprowadziła do finału, tą zaniedbaną ulicę. Myślę, że choć Ostróda jest pięknym miastem wcale nie tak prosto się nią rządzi. Spodziewam się ,że wybór Pana Najmowicza spowoduje przynajmniej próby blokady budowy marketów w obronie miejscowych kupców. Każdy ma swoje racje ale zmienia się nie tylko Ostróda popatrzmy wokół gdzie widać powstające duże sieci handlowe. To wymóg czasu. Ludzie lubią tam być, mieć większy wybór towarów. Czy zamiast składu złomu na ul Olsztyńskiej nie mogło powstać TESCO. Kto zablokował sprawę Kasyna w Ostródzie. A przecież podobno dobrego karczma nie zepsuje a złego i kościół nie naprawi. Obiekt stoi i zamiast dochodu dla miasta niszczeje, a mielibyśmy coś czego i w Olsztynie nie mają. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do Harego :)iga 2012-10-21 12:24
Nie bede wnikała juz w szczególy-wiadome jest ze Pan.D.. wygra...wiec pora przygotowac sie na nastepne podwyzki mediow,zeby pokryc długi miasta i zapewne tak sie stanie.Za tydzien sie dowiemy co nas czeka-a tak z reką na sercu zaden z kandydatow dobry nie bedzie i wszyscy o tym wiemy.Pogadalismy sobie i to tyle naszego.Milej niedzieli:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ludzie...Trello 2012-10-21 13:03
... co wy piszecie... A "NotRed" to nawet "artykuł" wstawił ze strony faktu. Bardzo wiarygodne informacje. Gratuluje.

Obecne wybory przypominają mi trochę stary pojedynek Kaczyński-Tusk, kiedy problem było to, ze nikt nie chciał głosować ani za jednym ani za drugim... Nie głosowałem ani za OD, ani za CN. Ale zagłosuję w drugiej turze, a wydaje mi się że w wypadku takiego finału (jaki sobie żeście kochani mieszkańcy sobie sami zaserwowali) wybór może być tylko jeden... PROSZĘ PAŃSTWA! BYLE NIE NAJMOWICZ - chcecie klerykalnego marazmu? On niegdyś rezygnując z walki w drugiej turze pokazał nam wszystkim jak bardzo ma nas w poważaniu i jak ważny jest dla niego stołek - bał się przegranej więc wyżebrał co się dało.
"Lepszy wróbel..."
W przeciwieństwie do większości forumowiczów pomimo, iż nigdy nie byłem fanem OD, nie odbieram jego startu jako pchania się z butami. Wręcz wydaje mi się, że jego start pomimo wyniku referendum był jedynym właściwym wyjściem. Gdyby tego nie zrobił poddałby pod wątpliwość wszelkie swoje dotychczasowe działania, czyli wypiął by się na Ostródę tak samo jak niegdyś Najmowicz...

Poza tym, żyjemy w chorym kraju, dlatego bezpartyjność Olgierda musimy brać za dobrą kartę. Przynajmniej nie zniewolimy się poprzez działania ludzi z zewnątrz, którzy o Ostórdzie nie mają pojęcia...

Jeżeli ktoś generuje koszty dla miasta, to sami Ostródzianie - zrobić referendum, przed terminowe wybory z frekwencją 31%...

I jeszcze jedno na koniec... kiedy wyjdziemy z tego średniowiecza i zrozumiemy, że nie nowe fabryki stworzą nam warunki do życia w Ostórdzie...

Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WyborySynek 2012-10-21 22:16
Spoko do wyborów jeszcze tydzień. Może ktoś zrezygnuje ????? Tak jak dwa lata temu :-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyboryabc 2012-10-23 18:20
Proszę WAS Ostródzianie nie głosujcie na p. Dąbrowskiego, to nie jest dobry gospodarz, źle rządził miastem, nie wierzę e jego przemianę, abc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jasne...Trello 2012-10-24 15:10
Zagłosujcie na kolesia, który nawet nie chce się pochwalić jaki ma pomysł na miasto. Schował się i liczy, że ludzie "nie wybiorą Olgierda". Bo nie na to że świadomie zagłosują, na niego... przecież nic o nim nie wiadomo...

Oprócz tego, że dwa lata temu stchórzył, aby trzymać się stołka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: Nieoficjalne wyniki wyborów burmistrzaDan 2012-10-25 17:20
No to posłuchajcie Najmowicz, sposób na Ostródę, matko jaki bełkot
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi