fbpx

Warsztaty w trakcie ORF 2018

Ilustracja
Ilustracja
Oto co mamy Wam do zaoferowania oprócz samej muzyki!

WARSZTATY TAŃCA DANCEHALL

DHQ Ula Afro
Trzykrotna mistrzyni Polski oraz vice mistrzyni Europy, prężnie działająca w środowisku dancehallowym i twerkowym promując kulturę Jamajki i dancehall. To pokazy, wykłady i warsztaty prowadzone nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie (m.in. w Finlandii, Włoszech, Japonii). Prekursorka dancehallu i twerku w Polsce oraz zdobywczyni wielu nagród, w tym Vice mistrzostwa świata na zawodach International Dancehall Queen w Montego Bay na Jamajce.

DHQ Malwa
„Dancehall to dla mnie taniec, dzięki któremu w całości mogę wyrażać siebie. Muzyka i styl życia Jamajczyków wywierają ogromny wpływ na moje życie tu w Polsce. Teraz poznając tę kulturę czuję, że żyję pełnią życia. W tańcu odnajduję drogę do bycia tu i teraz. Z kultury jamajskiej wyciągam życiową filozofię, na piedestał wynosząc korzenie i pierwotne idee jednoczące ludzi w tańcu, nadające mu wymiar społeczny i duchowy. Bycie Dancehall Queen definiuję jako wszechstronne działanie, na rzecz rozwoju kultury dancehall w Polsce.”

Miejsce: Molo nad Jeziorem Drwęckim
Data: 6 – 8.07 w godz. 13:00 – 14:30
Wstęp wolny

 

Ilustracja
Ilustracja
WARSZTATY DREADOWE

Połączenie wykładu wraz z panelem dyskusyjnym oraz praktycznym pokazem wykonywania i pielęgnacji dredów prowadzone przez ekipę Wu Kwadrat. W trakcie zajęć zobaczycie różne rodzaje pokrewnych fryzur alternatywnych i różne metody ich wykonywania oraz pielęgnacji. Zrozumiecie różnice między dreadami a dreadlockami. Wu Kwadrat podzielą się swoją wiedzą zdobytą podczas wielu lat praktyk.

Miejsce: Bulwar nad Jeziorem Drwęckim, obok mola
Data: 6 – 8.07 w godz. 13:00-14:30
Wstęp wolny

 

Warsztaty bębniarskie ogloszenie ORF2018 1024x536
Warsztaty bębniarskie ogloszenie ORF2018 1024x536
WARSZTATY BĘBNIARSKIE – INTEGRACJA POPRZEZ RYTM

Motto:
„Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce naucza się tańczyć…”

Dominik Muszyński
Od 1991 roku zajmuje się muzyką i promocją kultury etno. Gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów uprawiających taką muzykę w kraju nad Wisłą.

Miejsce: Yellow Stage – Czerwone Koszary.
Data: 7-8.07 w godz. 15:00 – 16:30
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

 

Ilustracja
Ilustracja
WARSZTATY CAPOEIRA

Grupa capoeiry Cordao de Ouro zaprasza na pokaz i warsztaty dla dzieci i dorosłych poprowadzone przez profesorów i instruktorów z Brazylii i Polski. Capoeira to brazylijska sztuka walki łącząca w sobie taniec, muzykę, rytm, gimnastykę i akrobatykę.

Miejsce: Bulwar nad Jeziorem Drwęckim, obok mola
Data: 7 – 8.07 w godz. 13:00-14:30
Wstęp wolny

 

Ilustracja
Ilustracja
STREFA ODKRYWCÓW I CHILL OUT STOWARZYSZENIA RZECZJASNA

Strefa Odkrywców

W tym roku zapraszamy wszystkie ciekawskie dzieci do Strefy Odkrywców! Będziemy zgłębiać tajniki otaczającej nas natury. Zbadamy glebę i wodę. Sprawdzimy czy można się dobrze bawić nie mając zabawek ani nowoczesnych gadżetów. Poszukamy skarbów i rozwiążemy zagadki. Zabawimy się w badaczy, odkrywców i artystów. Z nami nie ma nudy!

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 15:00 do 20:00
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

Chill out

W tym roku Stowarzyszenie RzeczJasna wraz z Sunsandra zapraszają do strefy Chill out.
„Przepiękne okoliczności przyrody. Szum drzew. Cisza. Spokój. Do tego kojący dźwięk cudownego instrumentu – gongu. Jego wibracja pozwala odkryć to, co w Tobie najlepsze. Wycisza umysł i otwiera drzwi do głębokiej relaksacji. Przekonaj się o sile gongów.”

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 20.00 do świtu
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

 

Ilustracja
Ilustracja
STREFA GIER REBELA

Jeszcze więcej grania, na jeszcze większej strefie gier planszowych! Ekipa Rebela ponownie na ORF zaprezentuje swoje nowości, w tym „Jungle Speed Plaża” i „Dobble Plaża” – prawdopodobnie najlepsze imprezówki tego lata. Jednym słowem WSZYSTKO GRA!
Film z ORF 2017: http://bit.ly/2KheuaK

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 16.00 do zmroku
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19