fbpx

Program godzinowy koncertów na Red Stage i w Amfiteatrze

Red Stage podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech
Red Stage podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech
Program głównej sceny Red oraz koncertu w Amfiteatrze obejmuje 30 występów live i zespoły od Jamajki przez Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Holandię, Niemcy, Włochy do Polski. To najbardziej rozbudowany lineup spośród wszystkich festiwali reggae w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

„Staraliśmy się, żeby nasz program był wielobarwny i znaleźć w nim można było wszystkie odcienie reggae. Obok uznanych gwiazd prezentują się nowe muzyczne odkrycia, które na festiwalu zawsze mają swoje miejsce” – komentuje dyrektor festiwalu Piotr „Piter” Kolaj. Jeden z największych współczesnych artystów reggae, Alborosi, powraca do Ostródy 8 lat po swoim pamiętnym pierwszym polskim koncercie. Najbardziej jamajski Włoch przywiezie nowy album „Freedom & Fyah”. Tarrus Riley to czołowy wokalista i autor wielu przebojów, Alaine czaruje słodkim głosem, a nazwisko maestro saksofonu Deana Frasera zobaczyć można na setkach historycznych i współczesnych płyt. Koncert tej trójki w towarzystwie Blak Soil Band zestaw śmiało można zatytułować “prawdziwe klejnoty jamajskiej muzyki”. Nattali Rize to australijska wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z dawką porywającej rewolucyjnej muzyki. Każdy fan reggae i dancehall w Polsce zna niemiecką supergrupę Seeed. Jeden z trójki ich wokalistów, pochodzący z Ghany Dellé, zaprezentuje w Ostródzie muzykę z najwyższej półki ze świeżo wydanego albumu „Neo”. Wysoko oceniany za wyjątkowe połączenie reggae & hip hop oraz świadome teksty, Kabaka Pyramid to jeden z najważniejszych współczesnych artystów jamajskiego ruchu Reggae Revival. Maoryska interpretacja korzeni w wydaniu Katchafire stała się już symbolem jakości roots reggae z Antypodów. Ich muzyka adresowana jest do fanów dobrych głosów, relaksującej atmosfery i klarownego brzmienia. Głęboko mistyczna Jah9 jest najbardziej charyzmatyczną wokalistką, która wypłynęła z jamajskiej wyspy w ostatnich latach. Po raz pierwszy wystąpi u nas ze swoim zespołem Dub Treatment. Ras Muhamad to pierwszy w Polsce artysta reggae z Indonezji. Odwiedza nas po występach na scenach od Azji przez Afrykę, Europę, obie Ameryki aż do Jamajki. W tym roku na Red Stage aż 3 polskie zespoły zagrają specjalne koncerty z okazji 20-lecia: Konopians, Paraliż Band oraz Paprika Korps. Fani czekają na koncerty sprawdzonych gwiazd jak Mesajah, Vavamuffin, Bednarek, Maleo Reggae Rockers, Tabu, Jafia, Junior Stress czy Damian Syjonfam. Warto pamiętać o tym, że niedzielny finał międzynarodowego konkursu World Reggae Contest transmitowany będzie w streamie video przez największy portal reggae na świecie, Reggaeville.com.
„Zachęcamy do przyjazdu na festiwal. Nikt w Polsce nie daje Wam tak dużo reggae, w dodatku z najwyższej półki” – dodaje Piotr „Piter” Kolaj.
Ostróda Reggae Festival potrwa 4 dni. Pierwszy dzień, 11.08, odbywa się w ostródzkim amfiteatrze, a następnie cała impreza przenosi się na teren Czerwonych Koszar w Ostródzie.

Koncerty w amfiteatrze podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech
Koncerty w amfiteatrze podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech

AMFITEATR / RED STAGE LINEUP

11.08 AMFITEATR
15:00 - WOLNI LUDZIE (PL)
16:00 - DOBRA SIŁA (PL)
17:00 - FREAKIN RUDEBOYS (PL)
18:30 - KONOPIANS 20 lat (PL)
20:00 - THE BARTENDERS (PL)
21:30 - TALLIB (PL)
23:00 - JUNIOR STRESS (PL)

Koncerty na Red Stage podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech
Koncerty na Red Stage podczas ORF 2015. foto: Jacek Piech

12.08 RED STAGE
14:00 - DJ FEEL-X (PL)
15:00 - RAS MUHAMAD (IDN)
16:30 - JAFIA (PL)
18:00 - TABU (PL)
19:30 - DAMIAN SYJONFAM (PL)
21:00 - KABAKA PYRAMID (JAM)
23:00 - NATTALI RIZE (AUS/JAM)
01:00 - MALEO REGGAE ROCKERS (PL)

13.08 RED STAGE
14:00 - DJ FEEL-X (PL)
15:00 - NAAMAN (PL)
16:30 - PARALIŻ BAND 20 lat (PL)
18:00 - MESAJAH (PL)
19:30 - JAH9 (JAM)
21:00 - KATCHAFIRE (NZ)
23:00 - ALBOROSIE (JAM)
01:00 - PAPRIKA KORPS 20 lat (PL)

14.08 RED STAGE
14:00 - DJ FEEL-X (PL)
15:00 - WORLD REGGAE CONTEST: ADAHZEH (JAM), ETNA KONTRABANDE (PL), RAPHA PICO (NL), QUARTIERE COFFEE (I), THE DUBBEEZ (NL)
20:00 - BEDNAREK (PL)
21:30 - TARRUS RILEY / ALAINE / DEAN FRASER (JAM)
23:30 - DELLÉ (DE)
01:30 - VAVAMUFFIN (PL)

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19