fbpx

Strażackie szkolenie w czasie epidemii

Strażackie szkolenie w czasie epidemii
Strażackie szkolenie w czasie epidemii
Ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych i dbałość o sprawność fizyczną to nierozłączne atrybuty strażackiego fachu. Pomimo ograniczonych możliwości przeprowadzania ćwiczeń i szkoleń, z uwagi na obowiązujący stan epidemii, na terenie kraju, strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP stale doskonalą swoje umiejętności zawodowe.

Na terenie strażnic w Ostródzie i Morągu ćwiczą zagadnienia z dziedzin ratowniczych. W ostatnim okresie strażacy zrealizowali kilka własnych pomysłów stanowisk ćwiczebnych. I tak w JRG Morąg powstało stanowisko do ratownictwa wysokościowego i gaszenia pożarów dachów oraz udoskonalony został tor przeszkód imitujący akcje ratownicze w ciasnych pomieszczeniach. W Ostródzie zmodyfikowane zostało stanowisko do ćwiczeń z zakresu ratownictwa w studniach i wykopach ziemnych. Wszystkie prace strażacy wykonali samodzielnie. Stanowiska ćwiczebne dają możliwość utrzymywania odpowiedniego poziomu umiejętności zawodowych. Strażacy ćwiczą różnego rodzaju symulowane sytuacje, które mogą wydarzyć się podczas rzeczywistych działań ratowniczo-gaśniczych.

Szkolenie w czasie epidemii Szkolenie w czasie epidemii
Szkolenie w czasie epidemii Szkolenie w czasie epidemii
Szkolenie w czasie epidemii Szkolenie w czasie epidemii
Szkolenie w czasie epidemii  


opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: bryg. Adam Zaręba, st. kpt. Marcin Wiśniewski

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19