fbpx

Mieszkańcy oburzeni blokadą przejazdu

zablokowany wyjazd
zablokowany wyjazd
Przejazd pomiędzy ulicami Grunwaldzką a Piastowską zablokowany. W piątek pod nadzorem burmistrza postawiono barierki, które uniemożliwiają przejazd. Liczba komentarzy w mediach społecznościowych i ich treść wyraźnie wskazuje, że pomysł nie podoba się mieszkańcom.

Wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Ostródzie pismo z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy przejazdu z ulicy Piastowskiej na ulicę Grunwaldzką. Przez wiele lat był zablokowany. Po wygranej w sądzie i zakończeniu spraw administracyjnych, w sierpniu 2018 roku przejazd został odblokowany.

Do sprawy będziemy wracać.

Przejazd między ulicami Grunwaldzką i Piastowską Przejazd między ulicami Grunwaldzką i Piastowską
Przejazd między ulicami Grunwaldzką i Piastowską Przejazd między ulicami Grunwaldzką i Piastowską
Przejazd między ulicami Grunwaldzką i Piastowską  

Komentarze  
# RE: Mieszkańcy oburzeni blokadą przejazduT. 2020-03-29 21:14
Ludzie mówią ze pani burmistrz ma swoje plany wobec tego terenu a przy okazji przysłużyła się mieszkającej tam koleżance. Czy to się potwierdzi? czas szybko okaże.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# przejscieBorys 2020-03-29 23:05
A nie lepiej było pozostawić środkowy pas z płyt i ogrodzenie bez środkowego przęsła? Efekt dla samochodów ten sam, a mieszkańcy mieliby chodnik. A tak....ubrudzone buciki.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Mieszkańcy oburzeni blokadą przejazduOstródzianin 2020-03-30 11:04
Pod nadzorem burmistrza.... Jasne stał tam Michalak i palcem pokazywał gdzie barierki kopać. Panie Piech niech pan takich bzdur nie wypisuje. BTW jeśli przejazd został zamknięty poomimo wyroku NSA na korzyść Pana Kopczyńskiego to jednak coś jest nie tak z tym terenem. Nie wierzę że urząd od tak zamknął ten przejazd. Zamiast znowu robić (...) burze może warto poczekać na wyjaśnienie że strony urzędu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# palec wskazującyTYTUS 2020-03-30 19:15
Zanim wydano polecenie wykonania to może należałoby chociaż skonsultować ją z osobami prowadzącymi tam w zgodzie z prawem działalność gospodarczą, którym znowu utrudnia się jej prowadzenie. Gra nie jest czysta. Nie wiem czyj interes gburmistrz tą decyzją chroni, a miało być transparentnie i bez układów.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Blokada przejazdu.Marek 2020-03-30 20:43
A jacy mieszkańcy są oburzeni. Nie słyszałem o takich. Przejazdu legalnie nigdy tam nie było i nie powinno być. Nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego legalność istnienia tego przejazdu a został on utworzony przez poprzednich włodarzy na prośbę zaprzyjaźnionego kolesia niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Brawo dla Pana burmistrza Michalaka, ze zajął się ta sprawa na prośbę mieszkańców ul. Piastowskiej 7 oraz 7A, Dla normalnego człowieka chyba jest jasne, ze droga osiedlowa wyłożona kostka polbrukowa nie może służyć jako szlak komunikacyjny dla wszelkiego rodzaju pojazdów i dużej ilości użytkowników.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jeden nie oburzonyTYTUS 2020-03-30 21:08
Po pierwsze, nie było osiedla, a droga już była. To przez osiedle zamknięto tę drogę. Po drugie, przywrócono ją prawomocnym wyrokiem sądowym. Po trzecie, nawierzchnia z kostki nie stanowi o statusie drogi. Wystarczy byś porównał drogi nawet tylko na swym osiedlu i ich przejezdność. I zawracam uwagę, że tematem jest prawomocny status drogi, nie twój stosunek do poprzedniej władzy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# modamadonna22 2020-04-04 00:58
w Ostrodzie ostatnio panuje moda na szlabany na ul Stepowskiego jest ich az dwa .Glupota ludzka i chęc posiadania przykrywaja umysl ludziom żądnym wladzy. Na zachodzie są inne rozwiazania nie stanowiace utrudnień jednak wiąże się to z mentalnością ludzi
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Brawo brawoErnest 2020-04-05 11:07
Ktoś walczy żeby nie jeździć samochodami jak można sobie skrócić drogę ok jeżeli ktoś jest na prawiprawie to zagrodzili szanuję ale jakim idiotą i (...)em trzeba być żeby zerwać płyty i ograniczyć przejście dla pieszych czy rowerzystów. Tylko człowieka który jest antyspołeczny stać na coś takiego. Z ludźmi trzeba żyć w zgodzie ale jak ktoś jest antyspołeczny to mamy co mamy. Pozostaje mieć tylko żal, że w naszej Ostródzie są tacy marni mali biedni ludzie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# superAdam 2020-04-06 12:36
I bardzo dobrze, że zamknięty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# spróbuj ...Heniek 2020-04-09 13:07
... wysiądź z autobusu z wózkiem i dzieckiem i dojdź np do dziadków, będziesz drałował dookoła i też będzie b. dobrze?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19