fbpx

Dlaczego rodzina zastępcza?

Ilustracja do materiału
Ilustracja do materiału
Rodzina zastępcza to miejsce dla dzieci, którymi nie mogą opiekować się rodzice biologiczni. Wciąż brakuje tych miejsc, domów zastępczych, gdzie dzieci, które w swoim życiu wiele przeżyły, często doznały krzywdy i przemocy, które niosą ciężar doświadczeń, mogłyby znaleźć schronienie i ciepło.

Dzięki możliwości wychowywania się w rodzinie zastępczej, dziecko nie jest narażone m.in. na chorobę sierocą, zahamowanie rozwoju czy pogłębianie zaburzeń więzi; może zobaczyć, jak przeżywa się święta, jak rodzice i członkowie rodziny dbają o siebie, jak odnoszą się do siebie, jak spędzają czas wolny. Stabilizacja i bezpieczeństwo, jakie wynika ze stałej opieki rodziców zastępczych, pomaga dziecku w „rozpakowywaniu” tego emocjonalnego bagażu, pozwala na doświadczanie pozytywnych emocji i przeżyć. Wyłącznie rodzina może pomóc skrzywdzonemu dziecku w odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa, bliskości, zaufania do osób dorosłych. Rodzina, która uczy samodzielności i nie podcina skrzydeł w realizacji marzeń. Pomagająca mądrze i sercem; patrząca z czułością, ale i konsekwentna
w wychowywaniu.

Życzliwość, serce i rodzinne ciepło, którym rodzice zastępczy obejmą dziecko, zostaje wsparte profesjonalnym szkoleniem oraz stałą i systematyczną pomocą specjalistów. Bo opieka nad nie swoim dzieckiem niesie za sobą różne trudności, ale daje również satysfakcję
i spełnienie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby zostać rodziną zastępczą zawodową lub niezawodową lub prowadzić rodzinny dom dziecka do swojej siedziby przy ul. Jana III Sobieskiego 5 pok. 406 tel. 89 642 98 83.

Czytaj również: Szukamy osób, które chciałyby zostać rodziną zastępczą

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19