fbpx

Festiwal przeniesiony

23 Ogólnopolski Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, Czerwone Koszary
23 Ogólnopolski Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, Czerwone Koszary
Stało się. Po dzisiejszym komunikacie organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej nie ma już pola do manewru. Festiwal znika z Ostródy. Nikt już nie uwierzy, że za rok wróci do Ostródy. Czy to się komuś podoba czy nie, po 23 latach znika impreza, dzięki której Ostróda była rozpoznawana w kraju.

W całej sprawie można odnieść wrażenie, że był to klasyczny festiwal nieporozumień. Obie strony miały jasno postawione cele, których jak już wiemy nie dało się pogodzić. Tracimy znaną imprezę, która wpisała się w historię miasta, ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Z drugiej strony samorząd ma teoretycznie w tym roku do zagospodarowania znaczącą kwotę 250 000zł na organizację innych imprez. Czas pokaże czy i jak uda się to przekuć w coś pozytywnego i akceptowanego przez mieszkańców. Nie będzie łatwo, ale można i nawet trzeba coś zrobić. Tuż za rogatkami coraz szybciej przesypuje się bowiem piasek z "pustyni kulturalnej". Trzeba działać, bo nikt nie chce, by Ostróda taką pustynią stała się na dobre.

Oświadczenia w sprawie festiwalu:
Miasto Ostróda:
7 marca 2019 r.

Szanowni Mieszkańcy Ostródy,
od miesiąca staramy się o utrzymanie w naszym mieście imprezy znanej jako Disco Polo. Podczas pilnej narady z częścią radnych ustaliliśmy roboczo maksymalną kwotę, jaką Miasto jest w stanie zapłacić. To około 250 000 zł – tyle samo, ile w zeszłym roku. Dodatkowo jesteśmy gotowi zaoferować dodatkowe logistyczne i organizacyjne wsparcie dla mieszkańców i turystów przybywających na koncert. Kwota, której organizatorzy oczekują od Miasta jest prawie dwukrotnie większa (400 tys. zł + VAT). W najbliższy poniedziałek oczekujemy na spotkanie z organizatorami Festiwalu w tej sprawie.

12 marca 2019 r.
Szanowni Mieszkańcy,
z przykrością potwierdzamy, że tegoroczny Festiwal Muzyki Tanecznej nie odbędzie się w Ostródzie. Nie było wolą Miasta, by „wyprowadzić” Festiwal z Ostródy. Nie udało się osiągnąć kompromisu, głównie finansowego. Proponowana przez Organizatora kwota 400 000 zł netto (+VAT) przekracza tegoroczne możliwości finansowe. Kwoty w latach poprzednich wynosiły: 2018 = 250 tys. zł, 2017 = 125 tys. zł, 2016 = 162 tys. zł.
Podkreślamy, że obie strony, czyli Organizator Festiwalu jak i Miasto, wyraziły wolę dalszej współpracy i rozmów, by przyszłoroczna 25-ta edycja odbyła się w Ostródzie.
W ciągu najbliższych dni przedstawimy Państwu kalendarz imprez wakacyjnych. Znajdą się w nim także nowe propozycje.

Organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej:
14 marca 2019 r.

Z ogromnym sentymentem wspominamy wszystkie dwadzieścia trzy(!) edycje Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, które odbyły się w jednym z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miast, jakim jest Ostróda. W tym miejscu pragniemy podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy przez lata tak wspaniale gościli miliony festiwalowiczów z całej Polski i zagranicy.

W związku nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiały się w mediach, pragniemy wyjaśnić zaistniałą i niezmiernie przykrą dla nas sytuację, która zmusiła nas do przeniesienia Festiwalu z Ostródy do Olsztyna. Od wielu miesięcy staraliśmy się uzyskać zgodę na organizację Festiwalu w Ostródzie oraz ustalić choćby wstępne założenia odnośnie współpracy. W tym roku wyjątkowo długo nie otrzymywaliśmy tej zgody i nie wiedzieliśmy czy Burmistrz celowo zwleka z odpowiedzią, czy po prostu nie wykonuje należycie swoich obowiązków. Przyjęcie tak nieprzychylnej postawy przejawiło się również w niespełnieniu obietnic, jakie pojawiały się na fali sukcesu poprzednich edycji Festiwalu. Wówczas byliśmy zapewnieni, że w związku z rozwojem, liczebnością i dynamiką imprezy otrzymamy nowy, większy teren, lepiej uwarunkowany pod kątem organizacji tego typu wydarzenia. Było to spójne z naszą wizją i stanowiło naturalną konsekwencję rozwoju Festiwalu. Jak się jednak łatwo domyślić, żadne z tych zapewnień nie zostało zrealizowane.

W związku z bardzo ograniczonym kontaktem ze strony Burmistrza oraz brakiem informacji i porozumienia w kluczowych kwestiach, byliśmy zmuszeni do szukania innych rozwiązań. Gdybyśmy nie podjęli takich działań Festiwal mógłby się w ogóle nie odbyć. Udało nam się nawiązać współpracę z miastem Olsztyn, którego władze szybko i skutecznie podjęły temat. Nie bez znaczenia była zapewne długa tradycja Festiwalu, rozpoznawalność marki, a co za tym idzie duży impakt promocyjny, wizerunkowy i turystyczny dla miasta. Dziękujemy Ostródzie na wspólnie spędzone festiwalowe lata, a wszystkich fanów muzyki tanecznej, disco i disco polo zapraszamy do udziału w nowej, historycznej i przełomowej odsłonie Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyku Tanecznej w Olsztynie!

Z poważaniem, Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej World Media Sp z o.o.

Komentarze  
# RE: Festiwal przeniesionyMati 2019-03-15 07:02
Wielu ludzi się obudzi oj wielu. To dopiero 4 miesiące a już tyle sie wydarzyło. Najbardziej zastanawia fakt że akurat teraz po 23 latach organizatorzy przenieśli festiwal akurat w pierwszym roku urzędowania nowego burmistrza. akurat jemu zaproponowali wygórowane oczekiwania? przez 23 lata zawsze zgadzali sie na tyle ile proponowało miasto i właśnie teraz sie nie zgodzili? ktoś nas próbuje robić w konia????? na bank zawsze były negocjacje i na bank organizatorzy zawsze chcieli więcej niż ostatecznie dostali ale róznica była taka że zawsze czy to najmowicz czy nosewicz czy dąrbowski udało sie wynegocjować cenę która zadowalała każdą stronę. to małe miasto i słychać jak te negocjacje w tym roku wyglądały...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Festiwal przeniesionyMichał 2019-03-15 08:15
Z drugiej strony samorząd ma teoretycznie w tym roku do zagospodarowania znaczącą kwotę 250 000zł na organizację innych imprez- napisał Pan redaktor. I tu jest pies pogrzebany. Na zapleczu SMS jest boisko do piłki siatkowej. Może za te pieniądze miasto zorganizuje turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza. Kwota może nie wystarczy ale zapewne pan burmistrz przekona radnych aby dołożyli z budżetu na tak szczytny cel. O bezpieczeństwo imprezy zadba wysoko ceniony specjalista ze stadionu. Tak trzymać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Fake newsmaryjan 2019-03-15 10:30
Panie Michale,skad te informacje o 250 tysiącach złotych. Pan Najmowicz zarezerwował 75 tys. złotych na disco polo na ten rok. Może więc Jego zapytać skąd ta kwota skoro w tamtym roku wydał blisko 250 tys???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# żeby nie było niczegoMichał 2019-03-15 13:38 Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Coś dla każdegoJa 2019-03-15 19:32
Panie burmistrzu rzygać się chce ta siatkówką!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Coś dla każdegoinny 2019-03-19 11:08
niech sobie grają w ta siatkówkę ale niech nie raczą tym wszystkich bo naprawdę jest wiele innych ciekawszych i bardziej emocjonujących sportów.....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ostrodzianie żałują swojego wyboruMaria 2019-03-15 19:37
Festival wrócił do Ostródy jak zmieni się burmistrz. Ostroda odzyska wtedy też basen tak wyczekiwany przez dzieci, bo przecież nie każdy gra w piłkę ale basen jest nie rentowny więc Zbyszek będzie robił wszystko żeby to nie otworzyć. Ostrodzianie teraz się budzą - może zbyt dużo drzew zostało ścietych ...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostrodzianie żałują swojego wyboruostr 2019-03-19 11:05
to budźcie się Ostródzianie byle szybko bo naprawdę to wszystko jest żenujące, jak do tej pory Ostróda żyła bez wspaniałych pomysłów nowej władzy , nie każdy jest stworzony do rządzenia , można się też czasami pomylić przy głosowaniu tylko trzeba te błędy szybko naprawiać :) więc do działa ludzie !!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostrodzianie żałują swojego wyboruMax 2019-03-22 17:13
A dlaczego "ludzie" a nie ty? Organizuj referendum, podpisy jak zaczniesz to zbiorą się praktycznie same.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostrodzianie żałują swojego wyboruostr 2019-03-25 12:36
już dawno organizuje :) :) :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# z aureoląCzesław 2019-03-24 14:37
Tak wszystko teraz wina Michalaka. To że poprzednik nijaki radny N. dokładał kasy na prawo i lewo to już nikt nie pamięta. Wtedy była wina Dąbrowskiego i Czesław musiał Ostródę ratować. Teraz wina Michalaka że basenu nie ma, wiaduktu nie ma i fiskopolo. Kto narobił długów ? Michalak w ciągu 4 czy tam ilu miesięcy ? czy poprzednik??? Kto poprzednio nie sprawował odpowiednio nadzoru właścicielskiego nad obiektami ? Ekipa obecnego burmistrza czy poprzednika? . Gdyby kasa miasta miała się dobrze, to i ze 500 tysięcy można by zapłacić na ten wymysł pseudo artystyczny pachnący zapachem kultury i oświecenia. Niech teraz elektorat kościółkowy zamiast na tace da do kasy miejskiej na disko i polo psia mać !
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19