fbpx

W ciszy uczcili pamięć

ilustracja
ilustracja
Mieszkańcy Ostródy licznie przybyli pod amfiteatr. Zapalili lampki i w ciszy uczcili pamięć Pawła Adamowicza.

Prezydent Gdańska został zaatakowany w niedzielę podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, tuż przed światełkiem do nieba. Napastnik wtargnął na scenę i zadał prezydentowi cios ostrym przedmiotem. Jak się okazało rana była śmiertelna. Sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

W całym kraju odbywają się marsze i wiece. "Stop nienawiści" to wspólne hasło wielu z nich. W ten sposób obywatele milczeniem wyrażają swój sprzeciw wobec nienawiści, przemocy i agresji, coraz bardziej widocznej w życiu publicznym.

 Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza  Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza  Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza
 Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza  Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza  Mieszkańcy uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Komentarze  
# OstródaRadek 2019-01-15 00:02
Pierwsze ważne pół swojego życia przeżyłem w Ostródzie, drugie ważne pół życia 19 lat w Gdańsku. Ostróda jest moim rodzinnym miastem, a Gdańsk miastem mojej rodziny. Osobiście znałem Pawła Adamowicza był praktycznie moim sąsiadem i wielokrotnie miałem okazje z nim współpracować. Wspaniały zawsze uśmiechnięty i życzliwy wielki człowiek. Z drugiej strony polityk z wyboru i z powołania.

Przez wielu nazywany złośliwie budyniem, rządził Gdańskiem ponad 20 lat, przez ten okres Gdańsk zmienił się nie do poznania. Jest piękny. Oczywiście wszyscy zarzucali mu, że ma 7 mieszkań itd... Ale w efekcie zazdrościli mu i dziwili się, że jako prawnik i burmistrz tak dużego miasta ma tylko tyle, bo oni na jego miejscu to ....

Reasumując każdy polityk ma władze, za władzą idą pieniądze, nie dajmy się omotać partiom. Oceniajmy polityków po tym co robią dla miasta i jakie zmiany na dobre wprowadzają a nie po tym co mają. Bo to nie jest wyznacznik dobrego lub złego rządzenia.

Jestem dumny, że Ostróda uhonorowała mojego prezydenta. I bacznie przyglądam się Ostródzie w jaką stronę idzie ... i czekam na sukcesy

Niech ta bezsensowna śmierć nie pójdzie na marne a zacznie łączyć polityków... dla wspólnego dobra
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ciszej nad ta trumną!Tomasz Bukowicz 2019-01-18 18:14
Dziwię się temu zbytniemu zamieszaniu związanemu ze śmiercią Pawła Adamowicza.

Krótko wymienię moje spostrzeżenia:

1. Może źle rozumiem telewizyjne wypowiedzi polityków i dziennikarzy, ale nie dostrzegłem żeby ktoś podżegał do zabicia prezydenta Gdańska, a szczególnie jakieś gremia polityczne. A może czegoś nie wiem? Moim zdaniem był to czyn niezrównoważonego człowieka.
2. Żal mi tego człowieka i jego rodziny, ale nie widzę potrzeby żeby publicznie gromadzić się i modlić za jego duszę. Taką potrzebę miałem 14 lat temu, w związku ze śmiercią naprawdę WIELKIEGO POLAKA. Poza tym mam wielu innych zmarłych, za których powinienem się modlić.
3. Nie rozumiem też dlaczego zmarły ma być pochowany w Bazylice Mariackiej, wśród wybitnych postaci Gdańska z przeszłych wieków. Widzę to trochę jako przerost formy nad treścią. Chyba że Gdańsk chce utworzyć własną nekropolię na wzór Wawelu. Czy Adamowicz to odpowiednia osoba na „otwarcie” takiego miejsca? Czy Wałęsa, któremu nie życzę rychłej śmierci, chociaż niekoniecznie go lubię, również spocznie w Gdańskim „panteonie”?
4. Ogólnie rzecz biorąc za bardzo to wszystko nadęte, rozdmuchane i nieproporcjonalne. Chciałoby się zawołać – ciszej nad tą trumną!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19