fbpx

Wpłynęła jedna oferta w przetargu na remont basenu

Ilustracja
Ilustracja
Kolejny etap remontu basenu za nami. Do urzędu wpłynęła zaledwie jedna oferta. Oznacza to, że jedna z części postępowania nie została rozstrzygnięta. Oferta na prace opisane w części nr 1 wynosi 7 995 000,00 zł. To o 495 000 zł więcej, niż zamierzał przeznaczyć na ten cel samorząd.

 

MODERNIZACJA BUDYNKU BASENU W OSTRÓDZIE

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 8.000.000,00 PLN brutto,

w tym:

cześć 1- 7.500.000,00 PLN;

część 2- 500.000,00 PLN.

W części 1 wpłynęła oferta nr 1 złożona przez Konsorcjum:MICROSTYSTEM Sp. z o.o., ul. Bitwy pod Płowcami 38/6-9, 81-730 Sopot oraz PURIZOLACJE Sp. z 0.0., ui. K. Wiłkomirskiego 39, 80298 Gdańsk.

Informacje dotyczące oferty Wykonawcy:

1. Cena ofertowa: 7.995.000,00 PLN brutto.

2. Wykonawca zobowiązał się do:

1) wykonania zamówienia w terminie 199 dni od dnia podpisania umowy;

2) udzielenia gwarancji i rękojmi na wykonane roboty w okresie 48 miesięcy, licząc od dnia protokolarnego odbioru końcowego;

3) skierowania do pełnienia funkcji kierownika budowy Pana Wiesława Szostaka;

4) zatrudnienia przy realizacji przedmiotu zamówienia pracowników, o których mowa w opisie społecznego kryterium oceny ofert, na podstawie umowy o prac łącznie na 3 etaty;

3. Wykonawca zaakceptował warunki płatności określone przez Zamawiającego w SIWZ.

W części 2 nie wpłynęła żadna oferta.

MICROSYSTEM
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sopocie została założona w 1985 roku. Pierwotnie spółka zajmowała się głównie usługami informatycznymi. Spółka była przez lata liderem na rynku oprogramowania do zarządzania, zbierając nagrody i wyróżnienia krajowych targów i konkursów. Realizowaliśmy projekty informatyczne zarówno w kraju, jak i zagranicą. W 1990 roku rozszerzono zakres działalności spółki o projektowanie i wykonawstwo (instalowanie i uruchamianie) w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń technicznych, co obecnie - wraz z szeroko rozumianą obsługą serwisową systemów i urządzeń - stanowi podstawową branżę działalności spółki.

Purizolacje Sp. z o.o.
Firma rodzinna założona w 1986 r. działającą w branży budowlanej i elektroenergetycznej. Specjalizujemy się w wykonywaniu izolacji wszelkiego rodzaju obiektów w technologii natrysku pianki poliuretanowej. Wieloletnie doświadczenie w branży przekłada się na gwarancję jakości wykonywanych usług. W zakresie działalności jest również: Natrysk piany PUR, Wiercenie i cięcie, Elektroenergetyka.

Biorąc pod uwagę zakres działalności firm z konsorcjum spodziewać się można podwykonawcy na część robót.

Zasadniczym pytaniem jest, czy zostanie zwiększona kwota na realizację pierwszej części zadania? Jeśli przyjąć za wzór poprzednie postępowania, będzie to czysta formalność. Jednak trzeba pamiętać, że to kolejne pół miliona, które trzeba zabezpieczyć w budżecie.

Oby nie skończyło się jednak tak, że oprócz wydatków ujętych w przetargu, samorząd będzie dokładał do tego remontu spore kwoty w postaci prac nieujętych w postępowaniu przetargowym. Miało to miejsce choćby przy budowie stadionu przy ul. Kardynała Wyszyńskiego.

Zaskakującym jest natomiast brak ofert na mało skomplikowane zadanie drugie, jakim są prace budowlane na zewnątrz budynku. To m.in. izolacja dachu, prace blacharskie, izolacja ścian, wykonanie elewacji.

Jeśli przyjąć, że umowa zostanie podpisana 1 marca 2018 roku, to prace opisane w zadaniu nr 1 (wnętrze obiektu) muszą się zakończyć najpóźniej do 16 września 2018 roku. Można zatem zapomnieć o słowach burmistrza, że na basen pójdziemy w sierpniu.

Komentarze  
# RE: Wpłynęła jedna oferta w przetargu na remont basenuMichał 2018-02-11 07:14
Przecież wiadomo która firma będzie robiła prace zewnętrzne.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Która?Ryszard 2018-02-11 20:50
Były już dwa przetargi na tą część, nikt nie złożył oferty, Michał może ty??? Składaj...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Która?Michał 2018-02-20 13:41
Złożyłbym ale Gesek mnie nie dopuście do realizacji. Nie z jego bajki jestem,
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wpłynęła jedna oferta w przetargu na remont basenuAdam 2018-02-26 17:24
Z tego wynika, że dalej będe musiał jeżdzić na basen do Morąga. Niestety mamy takich polityków którzy mało co potrafią.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19