fbpx

Niebezpieczny objazd

Objazd DK16
Objazd DK16
W związku z zamknięciem mostu na DK16 w Starych Jabłonkach wytyczono objazd drogami DP1230N i DP1247N. Choć jest zakaz poruszania się tą drogą samochodów powyżej 15 ton, to wielu kierowców ignoruje go. Tym samym stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych innych osób poruszających się tą drogą. Proceder trwa w najlepsze. Szczególnie widać to w godzinach wieczornych.

Objazd DK16
Objazd DK16
Niestety sam fakt ułożenia nowej nawierzchni na odcinku objazdu nie jest wystarczający do zapewnienia bezpieczeństwa. Wystarczy przejechać objazdem w dzień, by na własne oczy przekonać się, że jest to wąski odcinek z mnóstwem drzew bezpośrednio przy krawędzi drogi. W wielu miejscach tego odcinka większe samochody mijają się niemal ocierając się lusterkami. Samochody ciężarowe podczas mijania bezwzględnie muszą zjeżdżać na pobocze. Widać to m.in. na opublikowanym filmie. Niejednokrotnie ciężarówki wstrzymują przez to ruch na tym odcinku. Rozjechane i zapadnięte pobocza, czy obtarte drzewa jednoznacznie wskazują, że nie jest to bezpieczna droga. Również mieszkańcy tych okolic mają uzasadnione powody do obawy o swoje zdrowie i życie. Wyjazd na drogę i przejazd przy znacznie zwiększonym potoku samochodów nie jest bezpieczny. Jeśli do tego dołożymy duże ciężarówki, to przepis na nieszczęście jest gotowy.

Zapytaliśmy ostródzką Policję o informacje dotyczące poruszania się pojazdów powyżej 15 ton na trasie objazdu DK16 przez Stare Jabłonki.

  1. Ile takich zgłoszeń trafiło do ostródzkiej Policji od czasu uruchomienia objazdu?
  2. Ile razy były w związku z tym wysyłane patrole w to miejsce?
  3. Ile było potwierdzonych zdarzeń w tym zakresie?

Objazd DK16
Objazd DK16
Prosiliśmy też o potwierdzenie, czy Policja planuje w najbliższym czasie zwiększenie ilości patroli na trasie ww. objazdu? Czy planowane są inne działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu samochodów powyżej 15 ton na ww. objeździe?
W odpowiedzi czytamy:
W odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, iż od czasu zmiany organizacji ruchu na drodze K16 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie podczas codziennej służby nadzorują trasę objazdu przez m. Stare Jabłonki i reagują na wszelkie popełniane przez kierowców wykroczenia, w tym również wykroczenia niestosowania się do ograniczenia tonażowego. Oprócz obecności wynikającej z zadań do służby policjanci reagują również na każde zgłoszenie dotyczące łamania przepisów drogowych.
Jednocześnie informuję, iż nie prowadzimy statystyk dotyczących wykroczeń popełnianych tylko na tym odcinku drogi.

Poniższy film ilustruje, jak wygląda przejazd tym odcinkiem i jak często poruszają się nim samochody, których nie powinno tam być. W ciągu dwóch dni zarejestrowaliśmy nieco ponad godzinę materiału. W tym czasie na tej trasie widzieliśmy co najmniej kilkanaście samochodów ciężarowych, których masa zapewne przekracza 15 ton.

Trzeba pamiętać, że ponowne otwarcie mostu na DK16 jest zaplanowane dopiero w listopadzie 2018 roku.

Czy dopiero wypadek zmusi instytucje i służby do działania i skutecznego wyeliminowania z jazdy w tym miejscu niedozwolonych pojazdów?

Komentarze  
# RE: Niebezpieczny objazdNarcyz 2018-01-27 19:48
Dobrze że jest czas między próbami chóru :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PasyKierowca 2018-01-29 11:38
A ja pytam gdzie są pasy?! Dlaczego wraz z remontem drogi nie zostały namalowane??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PasyMarek 2018-01-30 19:37
Droga jest za wąska i nie można na niej namalować pasów zgodnie z przepisami z wyjątkiem krawędziowych ale te nie mają najmniejszego sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Niebezpieczny objazdMarek 2018-01-30 19:38
Praktycznie codziennie widzę patrol który trzyma co najmniej jednego "tira" więc policja działa dość intensywnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19