fbpx

Kolos na ukończeniu

Dziś rozpoczął się kolejny etap budowy obiektu mostowego MS-4/B, foto: Jacek Piech
Dziś rozpoczął się kolejny etap budowy obiektu mostowego MS-4/B, foto: Jacek Piech
Dziś rozpoczął się kolejny etap budowy obiektu mostowego MS-4/B, czyli podnoszenie kilkuset tonowego łuku. Jego szczyt będzie docelowo znajdował się blisko 30 metrów ponad poziomem jezdni. To konstrukcja jakiej do tej pory Ostróda nie miała. Wielki stalowy most jest widoczny z daleka i zapewne stanie się kolejnym charakterystycznym elementem otoczenia Ostródy.

Już w sobotę 6 maja rozpoczął się ostatni etap nasuwania mostu na docelowe miejsce. Po ustawieniu we właściwej pozycji, dziś w poniedziałek 8 maja rozpoczęto podnoszenie łuku. Na jego krawędzi zostaną zamocowane liny podtrzymujące 200 metrowy odcinek jezdni. Długość całego obiektu to 343 metry a jego szerokość wynosi 36 metrów. Szerokość łuku wynosi 200 a jego wysokość w szczycie to 30 metrów.

Obiekt stanowi część nowej trasy S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek. Całkowite zakończenie prac na tym odcinku wraz z budową obwodnicy DK16 planowane jest na koniec 2017 roku. Wykonawcą odcinka Miłomłyn - Węzeł Ostróda Południe wraz z obwodnicą DK16 jest firma Budimex.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z poszczególnych etapów budowy S7, które znajdują się na naszym profilu na FB/OstrodaOnline.

 Obiektu mostowy MS-4/B, foto: Jacek Piech  Obiektu mostowy MS-4/B, foto: Jacek Piech
 Obiektu mostowy MS-4/B, foto: Jacek Piech  Obiektu mostowy MS-4/B, foto: Jacek Piech
 Obiektu mostowy MS-4/B, foto: Jacek Piech  

Komentarze  
# Na stronach GDDKiAheniek 2017-05-10 16:35
napisane jest, że trasa (S7, Oda Pn-Oda Pd) ma być oddana 17.08.2017 roku. W tym artykule napisane jest, że planowane zakończenie robót to koniec 2017... . Która data jest wiarygodna? Czyżby aż tak duże opóźnienie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19