Ostróda: Nowy odcinek S7 już 18 stycznia

Nowy odcinek S7 na wysokości ul. Olsztyńskiej w Ostródzie. foto: Jacek PiechDobra wiadomość dla mieszkańców Ostródy, w szczególności mieszkańców osiedla Plebiscytowego. Od 18 stycznia zostanie uruchomiony przejazd ulicą Olsztyńską. Po raz pierwszy w historii skrzyżowanie ulicy Olsztyńskiej z drogą S7 będzie bezkolizyjne. W ślad za tym dla kierowców zostanie oddany blisko 5 kilometrowy odcinek nowej drogi S7.


Wykonawca zadania pn. "Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek "B") wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16" informuje, że na dzień 18-01-2017r. zaplanowano przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 na jedną jezdnię nowoprojektowanej drogi ekspresowej.
Przełożenie ruchu nastąpi w miejscu obecnie istniejącego tymczasowego ronda w okolicy stacji paliw Shell (DK7 km 149+350) skąd kierowcy zostaną przekierowani na lewą nitkę nowo wybudowanej drogi ekspresowej, którą dojeżdżając do drogi objazdowej za miejscowością Górka (na wysokości zjazdu na Worniny) ponownie włączą się do ruchu w ciągu starej drogi krajowej DK7 (km 154+400). Z dniem przełożenia ruchu zostanie otwarty przejazd na osiedle Plebiscytowe ul. Olsztyńską.
W wyniku wprowadzenia zmian w organizacji ruchu zamknięty zostanie odcinek drogi krajowej od istniejącego tymczasowego ronda przy Arenie Ostróda (wylot w kierunku Warszawy) do Miejscowości Górka (DK7 km ~152+750) . Dojazd do miejscowości Górka oraz OSI będzie możliwy od strony Warszawy, przy włączeniu nowej drogi w starą drogę krajową DK7 za miejscowością Górka.

nowy odcinek s7 2017 01 18