fbpx

Auto Moto Arena 2017 – Za nami najbardziej odjechana impreza w sezonie.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
W dniach 25-26 lutego 2017r. w halach Expo Mazury w Ostródzie odbyła się IV edycja targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena. Impreza od samego początku swojego istnienia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zwiedzających, co potwierdza ich tegoroczna liczba – rekordowe 12 tysięcy osób. W przeciągu dwóch dni targowych można było zobaczyć ponad 200 samochodów i motocykli – od najnowszych modeli, aż po wiekowe klasyki.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
Podczas targów swoją ofertę zaprezentowali dealerzy takich marek samochodowych jak: BMW, Dacia, Ford, Hyundai, Isuzu, Mini, Mitsubishi, Peugeot, Skoda, Tesla, Toyota, Renault i Volvo, motocykle były natomiast reprezentowane przez marki: Indian, Kawasaki, KTM i Yamacha. Na Auto Moto Arenie swoje premiery miało BMW 5, z centrali Skody przyprowadzono jeszcze nie sprzedawany model Kodiaqa oraz swój polski debiut, jeszcze przed oficjalną premierą, zaliczył Indian Roadmaster.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
Ogromną popularnością cieszyły się również pozostałe dwie strefy tematyczne, gdzie zaprezentowane zostały pojazdy osób prywatnych – zgłoszonych indywidualnie, bądź zrzeszonych w różnego rodzaju stowarzyszeniach lub klubach. Pierwszą z nich była debiutująca w halach Expo Mazury na tak szeroką skalę wystawa pojazdów klasycznych – Auto Moto Classic – gdzie zaprezentowano ponad 50 klasycznych pojazdów. Drugą była strefa, w ramach której podziwiać było można samochody i motocykle, które na co dzień startują w rajdach i innych zawodach, a także auta, które zostały poddane tuningowi. Prawdziwą „gwiazdą” wśród prezentowanych modeli była wierna replika Forda Sierra Cosworth legendarnego Mistrza polskich rajdów Mariana Bublewicza, którą zwiedzający mogli nacieszyć oczy w sobotę.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
Wyżej wymienione strefy były również areną największych atrakcji IV edycji Auto Moto Areny. Z wielkim hukiem rozpoczął się zorganizowany w strefie tuningu Motohusaria konkurs na najgłośniejszy wydech samochodowy. Później sytuacja nieco się uspokoiła, a na scenie pojawili się m.in. Maciej Wisławski – legendarny polski pilot rajdowy oraz Wojciech Fijałkowski – Wiceprezes Automobliklubu Warmińsko-Mazurskiego, którzy wraz z kilkoma innymi rajdowcami przeprowadzili panel dotyczący sportów rajdowych. Jako niespodzianka na scenie wystąpił włoski muzyk Luigi Pagano, który uraczył publiczność melodiami wprost ze słonecznej Italii. Hala Auto Moto Classic, również pełna była paneli i prezentacji dotyczących pojazdów klasycznych, jako zwieńczenie pierwszego dnia targów, a niektóre z eksponowanych pojazdów wzięły udział w paradzie.

Dopełnieniem programu wydarzenia była zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury sobotnia konferencja poświęcona m.in. zastosowaniu w motoryzacji rozwiązań przyjaznych środowisku oraz dyskusji nad obecnym stanem i rozwojem infrastruktury drogowej w Polsce.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena stanowiła również okazję do spotkania ze sławnymi osobami ze świata motoryzacji i nie tylko. Imprezę poprowadzili wspomniany wcześniej Maciej Wisławski oraz Andrzej Borowczyk – znany i ceniony dziennikarz motoryzacyjny. Pasjonaci sportów rajdowych mogli porozmawiać z utytułowanymi rajdowcami z Automobilklubu Warmińsko-Mazurskiego. Bardziej nowocześni fani motoryzacji mogli porozmawiać z popularnym w Polsce youtuberem Kicksterem. Obecna była także ambasadorka marki BMW i Mini – aktorka Katarzyna Figura.

Auto Moto Arena, luty 2017
Auto Moto Arena, luty 2017
IV edycja Auto Moto Areny okazała się dużym sukcesem, który rokuje dalszy rozwój tego wydarzenia. Liczba odwiedzających świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców regionu imprezami o podobnym charakterze, a obecność wśród zwiedzających osób z innych części Polski wskazuje, że kolejne edycje Auto Moto Areny mogą w przyszłości stać się wizytówką Ostródy i całego regionu.

 

foto: Jacek Piech

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19